Autopia Haziran’da kapılarını açacak

Keleşoğlu İnşaat- Gül İnşaat ortaklığının Beylikdüzü’nde inşaatı devam eden Tür­kiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük oto­mobil alışveriş merkezi Autopia’da açılış için geri sayım başladı. İstanbul’da birçok alışveriş mer­kezi ve konut projesinde imzasıbulunan Keleşoğlu İnşaat- Gül ortaklığı nın 2010 yılında yapımına başladıkları Autopia projesinin açılışı haziran ayında gerçekleşecek.

2009’da çıkartılan bir yasayla şehir merkezlerinde apartman altlarında yer alan oto galerilerinin kapatılarak şehir dışında oluşturulacak merkez­lere taşınmaları kararlaştırıldı. İstan­bul’un her iki yakasında oluşturulan ‘oto center’lar galerilerin yeni mekânı oldu. Halen İstanbul’un sadece Avru­pa yakasında 4 bine yakın apartman altı oto galeri faaliyetini sürdürüyor. Bu galerilerin kısa süre içinde apart­man altlarından çıkartılacak olması nedeniyle, galericilerin Autopia’da kiralama fırsatlarından yararlanmaları için ellerini çabuk tutmaları gerekir.

2012 Haziran’da otomotiv şirketlerinin ve gale­ricilerin hizmet vermeye başlayaca­ğı Autopia’da satış ve kiralamalar da hızla devam ediyor. Otomotiv distri­bütör ve galericilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Autopia’daki sınırlı sayıda­ki showroom’da metrekaresi 10 dolar­dan başlayan fiyatlarla kiralama seçe­nekleri sunuluyor.

Autopia Genel Müdürü Bilge Çalık-lı Arpacı, Autopia’nın otomobille ilgi­li akla gelebilecek her şeyin içinde yer alacağı, yaşam ve hobi alanlarından, sergi ve müzayede salonlarına kadar geniş bir yelpazede farklı eğilimlere hizmet edebilen tek otomobil alışve­riş merkezi olduğunun altını çizdi. Arpacı, Autopia’nın sadece erkek­lerin ve otomobil tutkunlarının değil tüm aile bireylerinin farklı zevkleri­ne, hobilerine karşılık verebilen, içe­risinde keyifle zaman geçirilebilecek bir konsepte sahip olduğuna değindi.

Arpacı, 6 milyon ziyaretçinin hedef­lendiği AVM içerisinde müşterilerilerin birinci ve ikinci el otomobil galerinin yanı sıra sektörün büyük oyuncuları olan distribütörlere de kolayca ulaşabi­leceklerini kaydetti. Otomotiv sektörünün olmazsa olmazı bankalar, sigorta ı şirketleri, noterler, servisler ve akse­suar mağazaları gibi her türlü yan hizmeti Autopia çatısı altnda toplayacaklannı anlatan Arpacı, “Aynı zamanda otomobilin yanı sıra Autopia’da ziya­retçilerimiz deniz araçları, motosiklet­ler, karavanlar, bisikletler, akülü araçlar ve otomobil uçak maketleri gibi motorlu ve motorsuz birçok alternatifi bir arada bulabilecek” diye konuştu.

Kiralar 10 $dan başlayacak

AUTOPİA Genel Müdürü Bilge Çalıklı Arpacı, toplam 542 bağımsız bölümden oluşan ve yüzde 90 satış oranına ulaşılan Autopia’da kirala çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. Hem Autopia’da yatırım yapanla­ra ait, hem de kendilerine ayırdık­ları yüzde 30’luk dilim içerisinde yer alan showroom’ları cazip fiyat­larla kiraya sunduklarını kaydeden Arpacı, özellikle kiralama yapmak isteyen galericilerin ellerini çabuk tutmalarım tavsiye etti. Bilge Çahk­lı Arpacı’nın verdiği bilgilere göre, Autopia’da 1 ve 2. Katta yer alan showroom’ların metrekare kiralama fitayları 10-15 dolar seviyesinde iken, zemin katta ise kiralama fîyatı 20-25 dolar seviyelerine çıkıyor.

Beylikdüzü’nde E5 üzerinde inşa edilen Autopia, 3 stadyum büyük­lüğünde. 47 dönüm arazi üzerinde 170 bin metrekare inşaat alanma ve 117 bin metrekare satıabilir/kiralanabilir alana sahip. Proje 3 bodrum kat ve zemin artı 3 kattan oluşuyor. 542 adet bağımsız ünitenin bulunacağı Autopia’da 20 met­rekareden başlayan dükkânlar, isteni­len büyüklüğe kadar çıkabiliyor. Her katın 7’şer metre yükseklikte planlan­dığı alışveriş merkezinin içinde ziyaret­çiler kendi araçlarıyla gezebilecekler ya da gelen müşterilere golf araçlarıyla merkez içinde servis hizmeti verile­cek. Autopia’da 3’üncü katın üzerin­de bir de 800 metre uzunluğunda test sürüş pisti yer alıyor. Bu pist’in orta­sında bulunan alanda ise hafta sonla­rı ikinci el otomobiller açık artırma ile satılacak.Yiyecek içecek katında yer alan­lar fastfood alanlarında ise kiralama fiyatları 25-30 dolar, küçük dükkan­larda ise 40 dolar seviyesinde. Araç servis katında yer alan servis alan­larında ise kiralama fiyatı 10 dolar civarında seyrediyor.

Autopia’da 79 1. el showroom, 209 2. el showroom, 84 servis, 61 kafe-restoran, 51 ofis ve 6 banka yer alacak, araçların içinde dolaşa­bileceği Autopi’da 2 bin 500 araç­lık otoparkta bulunuyor.

Autopia, sadece otomobil tutkunları için değil, farklı zevk­lere ve tüketicilere seslenen bir cazibe merkezi olarak tasarlandı. Benzersiz konsepti ve sunduğu yenilikleri! şim­diden Türkiye ve dünyada ses getirdi. Sektörün ihtiyaçla­rını ve çözümlerini yeniden tanımladı. Tüketicileri, yatı­rımcıları, galeri ve işletmeleri Autopia’da büyük fırsatlar bekliyor. Otomobil dünyası­nın geleceği Autopia, herke­se kazandırıyor.

Sabah

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*