Bodrum’a dev yatırım

Rönesans Holding 150 milyon dolarlık turistik tesis inşasına hazırlanıyor. MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Yalıkavak Beldesi Gökçebel Mevkii’nde, Tilkicik Koyu’nda mülkiyeti Karapınarlar ailesine ait olan 21 dönümlük arsayı, Rönesans Holding 7 milyon dolara satın aldı. Bölgeye 150 milyon dolarlık turistik tesis yatırımı yapılacağı bildirildi.

Tilkicik Koyu’nda 21 dönümlük turizm artı ikinci konut imarlı arsayı Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Erman Ilıcak’ın yaptığı Rönesans A.Ş., 7 milyon dolara satın aldı. Clup Flipper Tatil Köyü ile Palmalife Otel ile bunun yanı sıra emekli orgeneral Çevik Bir, Fenerbahçe eski başkanlarından Ali Şen ve devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay’ın villalarının bulunduğu koyda Ilıcaklı, bu alışveriş ile aynı zamanda Beşiktaş’ın eski başkanı Serdar Bilgili’nin yapmakta olduğu beş yıldızlı turistik tesise de komşu oldu.

Çeçen Emlak ve Danışmanlık Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, yaklaşık iki aydır süren görüşmelerin ardından satışın gerçekleştiğini söyledi. Çeçen, “Bodrum’un en güzel koylarından birinde olan ve birçok şirketin peşinde olduğu denize sıfır arsayı alan Rönesans Holding 150 milyon dolarlık bir yatırıma hazırlanıyor. Şirket arsayı rezidans veya butik tarzı turistik tesis olarak değerlendirmek için karar aşamasında. Yöredeki zengin ve kaliteli tesislere bir yenisi daha eklenecek ve Bodrum’un marka değeri daha da artacak” dedi.

Rönesans Holding’in, tesis inşaatına ekim ayında başlamak için hazırlık yaptığı öğrenildi.

Yaşar ANTER/ BODRUM (Muğla), (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*