Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Kasım 25, 2017, 00:09:41
10.221 Mesaj 2.696 Konu Gönderen: 9.143 Üye
Son üye: ozguncicek

Sponsor Bağlantılar
 |  KONUT DEĞERLEME UZMANLIĞI  |  KONUT DEĞERLEME UZMANLIĞI SINAVLARI  |  Hem devlet memurluğu hemde konut değerleme uzmanlığı birlikte yapılabilirmi? 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Hem devlet memurluğu hemde konut değerleme uzmanlığı birlikte yapılabilirmi?  (Okunma Sayısı 16161 defa)
ilameddin
YENİ ÜYE
Üye Bilgileri YENİ ÜYE
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 5

Avatar Yok


« : Mart 12, 2010, 14:44:39 »

Konut değerleme uzmanlığı sınavını kazanan ve halen 657' tabi inşaat mühendisi olarak çalışan devlet mühendisleri aynı zamanda konut değerleme uzmanlığıda yapabilirmi?Teşekkür ederim.
Logged
Sponsor Linkler
Linkler
*****
Offline Offline

Linkler: 1


View Profile
Re: Hem devlet memurluğu hemde konut değerleme uzmanlığı birlikte yapılabilirmi?
« Posted on: Kasım 25, 2017, 00:09:41 »

Logged
goksey
Üye Bilgileri YENİ ÜYE
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1

Avatar Yok


« Yanıtla #1 : Ağustos 14, 2011, 14:08:54 »

Bazı kişiler sorunun cevabını bildiği halde memurların bilgilenmesini uzmanlaşmasını istemedikleri için bu soruya cevap vermezler.Memur dedin oturcak herseye imza atıp tamam dıyecek,hele mühendisse herşeye tamam dıyecek hiçbir konuda mumkunse bilgisi olmayacak bascak ımzayı,bunu isteyen milyonlar var o yüzeden bu tarz sorulara cevap vermezler.
Logged
mimkarakoc
YENİ ÜYE
Üye Bilgileri YENİ ÜYE
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1

Avatar Yok


« Yanıtla #2 : Ağustos 15, 2011, 16:56:36 »

hem devlet memurluğu hemde Değerleme uzmanlığı yapılmaz kanaatindeyim. Adiyede resmi bilirkişilik (görevlendirme ile) yapılabilir. Mevzuata uymaz. Birinden birini tercih edecektir. Memur iken belge alıp emekli olunca değerleme işini yapmayı tavsiye ederim.
Logged
pohjolo
YENİ ÜYE
Üye Bilgileri STANDART
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 30

Avatar Yok


« Yanıtla #3 : Mayıs 14, 2012, 12:56:10 »

EĞER BELEDİYEDE ŞİRKET ÜZERİNDE GÖRÜNSEYDİNZ YAPARDINIZ.
Logged
auzgur
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 03, 2013, 08:18:48 »

Mevcut değerleme faaliyetini düzenleyen mevzuat bakımından, devlet memuru iken ancak değerleme şirketleri ile sözleşme imzalamak suretiyle değerleme faaliyetinde bulunabilirsiniz. (Çalıştığınız kurumda, kurumun kendi faaliyetleri çerçevesinde yapılan değerleme faaliyetlerini bu konunun dışında bırakıyorum. Ayrıca değerleme faaliyeti yapma konusunda aranan diğer şartları taşıdığınızı kabul ediyorum.)
Bk. SERMAYE PİYASASI MEVZUATI ÇERÇEVESİNDE GAYRİMENKUL DEĞERLEME HİZMETİ VERECEK ŞİRKETLER İLE BU ŞİRKETLERİN KURULCA LİSTEYE ALINMALARINA İLİŞKİN ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞ(*)
Bununla birlikte devlet memurluğunu düzenleyen mevzuat bakımının konunun irdelenmesi lazım. 657 sayılı devlet memurları kanununda ticari faaliyete ilişkin aşağıda yazılı olan yasaklamalar mevcut.
Ticaret ve diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunma yasağı:(1)
Madde 28 – Memurlar Türk Ticaret Kanununa göre (Tacir) veya (Esnaf) sayılmalarını gerektirecek bir faaliyette bulunamaz,
ticaret ve sanayi müesseselerinde görev alamaz, ticari mümessil veya ticari vekil veya kollektif şirketlerde ortak veya
komandit şirkette komandite ortak olamazlar. (Görevli oldukları kurumların iştiraklerinde kurumlarını temsilen alacakları
görevler hariç).
Tebliğ ve kanunda getirilen düzenlemeler birlikte mütalaa edildiğinde, değerleme şirketleriyle sözleşme imzalamak suretiyle yapacağınız işlerde sizden Yeni Türk Ticaret Kanununa kurulmuş bir şirketin kurucu ortağı yahut ortağı olmanız isteneceğinden, yahut başka biri namına o şirketle sözleşme imzalansa bile sizin fiilen ticari bir müessesede görev almanız gerekeceğinden kanaatim odur ki, 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi bir durumdayken hukuken (isminiz ve imzanızı kastediyorum) değerleme faaliyetinde bulunmanız mevzuata aykırılık teşkil etmektedir.
Ayrıca toplumca, bu soruya cevap vermezler şeklindeki ve sair tüm önyargıları terk etmemiz gerektiğini düşünüyorum.
Vesselam.
 
« Son Düzenleme: Ekim 03, 2013, 08:39:00 Gönderen: ab » Logged
Sayfa: [1]
« önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  


    Haberler