Gönderen Konu: SINAVLAR ıLE ıLGıLı GÖRÜşLER  (Okunma sayısı 12850 defa)

erkan1451

• Ziyaretçi
Ynt: SINAVLAR ıLE ıLGıLı GÖRÜşLER
« Yanıtla #30 : Nisan 08, 2008, 01:27:36 ÖS »
casio fc-200v finansal hesap makinesi türkçe kullanım kılavuzu olan varmı arkadaşlar

maras46

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #31 : Nisan 11, 2008, 01:22:21 ÖÖ »
casio fc200 hesap makinası kullanım kılavuzunu ithalatçı firmadan istedim kargo ile gönderdiler. dosya 20 mb. isterseniz mail ile gönderebilirim. ahmet1071@gmail.com

dnnz56

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #32 : Nisan 13, 2008, 01:13:46 ÖS »
arkadaşlar notlar ve bilgileriniz için çok teşekkürler  ;D

recep

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #33 : Nisan 16, 2008, 05:54:44 ÖS »
herkeze merhaba ..
ben değerleme uzmanlığına hazırlanıyorum iyi bir değerleme uzmanı olmak istiyorum ama bazı arkadaşlarımın yazdığı gibi benimde tecrübem yok bu alanda çalışmak istiyorum bölümüm iktisat ..iş ilanları ve şirketlere baktığımda genelde Üniversitelerin mühendislik fakültelerinin ınşaat, Harita, Mimarlık, şehir Bölge Planlama bölümlerinden mezun isteniyor. Benim gibi olan arkadaşlarıma ve siz uzmanlarımıza sesleniyorum bizim şansımız nedir ne yapabiliriz bu bölümlerden mezun değiliz. ben ve benim gibi iktisatçı arkadaşlarıma neler önerirsiniz.
teşekkürler..

usun

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #34 : Mayıs 17, 2008, 02:54:48 ÖS »
hüseyin karadağ  süper bir başarı  kutluyorum.bende ilk sınav da konut değerlemenin  tüm derslerini geçtim.ama yükseltmeye girmem gerekiyor.hangi üniversitede  öğrencisin.cam tavan sendromu  yaşamayan  gençlerin olması ne umut verici.başaılarınızın  devamını dilerim.

BEYAZ

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #35 : Mayıs 17, 2008, 08:29:02 ÖS »
herkeze merhaba ..
ben değerleme uzmanlığına hazırlanıyorum iyi bir değerleme uzmanı olmak istiyorum ama bazı arkadaşlarımın yazdığı gibi benimde tecrübem yok bu alanda çalışmak istiyorum bölümüm iktisat ..iş ilanları ve şirketlere baktığımda genelde Üniversitelerin mühendislik fakültelerinin ınşaat, Harita, Mimarlık, şehir Bölge Planlama bölümlerinden mezun isteniyor. Benim gibi olan arkadaşlarıma ve siz uzmanlarımıza sesleniyorum bizim şansımız nedir ne yapabiliriz bu bölümlerden mezun değiliz. ben ve benim gibi iktisatçı arkadaşlarıma neler önerirsiniz.
teşekkürler..

Bu sınava iki yönü ile bakmak gerekiyor:

1. SPK nın lisanslı uzmanı olmanın bu sınavdan geçtiğini düşünerek sadece sınavı vermek için çalışmada bulunmak.
2. Sınavı verirken kendi donanımlarımıza yenilerini ekleyerek bu sektörde iddialı, bilinçli ve yetkin bir uzman olma anlayışı içindeki yaklaşım şekli.

Maalesef büyük çoğunluk konuyu, birinci açılımda yeterli görüyor.

Ancak sizin yaklaşımınız kendi fikrimi söylemem gerekirse hoşuma gitti. Ben bu konuda başarılı bir uzman olmak istiyorum ve bu konudaki önerileriniz nedir , ben bu sınavı bir şekilde verip belgeyi almak istiyorum önerileriniz nedir yaklaşımından bence çok daha değerli ve saygın.

Sorunuza gelince; iktisatçı olarak bu sınavda avantajlarınızda var dezavantajlarınızda. Finans matematiği gibi derslerde zorlanmayacağınızı ancak Etik ve Değerlemede zorlanabileceğinizi, bu sebeplede çalışma yoğunluğunuzu bu dersler üzerine yönlendirmenizi tavsiye edebilirim. Ayrı bir tavsiyemde Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Sınavı yanında veya bu sınav yerine Kredi Derecelendirme sınavlarına yönelmenizdir. ıktisatçılar için kendi konuları ve aldıkları eğitime uygun uzmanlık sınavının Kredi Derecelendirme olduğunu düşünüyorum.

ıktisatçılar ve Mimar - Mühendisler kendi alanında uzmanlaşarak çok daha güçlü yapıda şirketlerin temelini birlikte atabilirler.

Başarılar dilerim

Saygılar

recep

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #36 : Mayıs 20, 2008, 11:31:16 ÖÖ »
sayın BEYAZ cevabınız ilginiz ve tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Benim için yararlı oldu umarım benim gibi durumda olan arkadaşlara da yararı olur...

hamza

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #37 : Mayıs 27, 2008, 06:26:39 ÖS »
Genelde sorular fena değıldi çalışanlar için yapılabilir niteliğindeydi.2008 mayıs dönemi G.menkul değ es. D kitapcığı  25. sorunun cevabı  yanlış, ayrıca vergi mevzuatı B kitapcığı 20. sorusunun da cevabı yanlış

nightfly

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #38 : Ekim 28, 2011, 12:14:13 ÖÖ »
    Arkadaşlar merhaba, ben eski bir bankacıyım askerden yeni geldim ve bankacılık yapmak istemiyorum. Gayrimenkul değerleme uzmanlığı uzun süredir ilgimi çeken bir meslek fakat aklıma takılan birkaç soru var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1) Gayrimenkul değerleme uzmanlığı ve Konut değerleme uzmanlığı arasındaki fark nedir? Firmaların iş ilanlarına baktığımda Konut değerleme uzmanı arayan firma görmedim hepsi Gayrimenkul değerleme uzmanı arıyor. Konut değerleme uzmanlığında 2 ders, gayrimenkul değerleme uzmanlığında 5 ders var açıkçası gayrimenkul değerleme uzmanlığı derslerinin zor olduğunu düşünüyorum. Konut değerleme uzmanlığında 1 yıllık tecrübe ve 1 yıl içinde 2 adet yaptığımız değerlemenin raporunu istiyorlar. Gayrimenkul değerleme uzmanlığında 3 yıllık tecrübe ve bu 3 ayrı yıla ait 1 er adet değerleme raporumuzu istiyorlar. Benim öğrenmek istediğim konut değerleme uzmanlığı lisansını alırsam iş sahası var mı ve maaşım gayrimenkul değerleme uzmanlarından çok mu düşük olur? Ayrıca 2 yıllık bankacılık mezunuyum ve açıköğretim işletme bölümünden lisansımı tamamladım fakat firmalar genelde inşaat mühendisi arıyorlar diye okudum. Konu hakkında bu işi yapan tecrübeleri arkadaşların yorumlarını rica ediyorum. şimdiden teşekkürler...