Gönderen Konu: hesap makinesi  (Okunma sayısı 3352 defa)

barisd

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
hesap makinesi
« : Temmuz 06, 2009, 09:27:58 ÖÖ »
merhaba. eylülde sınava ilk defa giricem. sınav klavuzunda hesap makinesi kullanılabilir ancak hafızalı databank vs yasaktır yazıyor. bu fonksiyon işlemleri yapabilen türden makineler yasakmı? ya da sınavda okadar ileri düzey bir makine gereklimi?

acar

• GOLD ÜYE
  • **
Ynt: hesap makinesi
« Yanıtla #1 : Temmuz 06, 2009, 05:14:55 ÖS »
üzerinde alfabetik tuşları olan makinalar (casio fx 880 gibi) yasak onun dışında finansal işlemleri yapan makinalar serbest .
makina şartmı derseniz makina olmadan da sınavı geçebilirsiniz ama makina ciddi manada süre kazandırıyor. Özellikle sınavın sabah seansında Gayrimenkul değerleme esasları ve finans matematiği dersleri için süre yetmeme konusunda bir çok kişi şikayetçi.
artık tercih size kalmış

aaron

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 26, 2009, 05:28:30 ÖS »
Ben fx 3600 ile girmiştim 15 yıllık emektar. Yuvarlamalar sebebi ile hata yapmamak için ara sonuçları hafızaya almakta fayda var. Zaman açısından finansal matematik ve değerlemeyi tek sınavda vermekte fayda var. Ben önce finansal matematiği verdiğim için değerleme esaslarında zorlanmıştım.

gnh_100

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Ağustos 04, 2009, 05:40:22 ÖS »
Alfenumerik ve databank lı makinalar yasak.Arkadaşlar lisans alan bi meslekdaşınız olarak size şunu söyliyim sınavda normal hesap makinelerinden çok finansal hesap makinalarını almanız ve onları kullanmayı öğrenmeniz size 2 dersi kolaylıkla verecektir diyorum.Bunun içinde Hp 17b hesap makinasını alıp öğrenmeden bu sınava girmeyin diyorum.Ondan sonrada süre yetmedi denir.Boşu boşuna zaman kaybedersiniz. Bu makina bu mesleği yapacaksanız meslek hayatınızın her evresinde gerekli. Benden size tavsiye...

banshee

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Kasım 01, 2009, 03:04:54 ÖÖ »
bende casio fx-82MS var. acaba bununla sınava girsem sorun olurmu?. bu makineyle kayıt yapılmıyor zaten. illa hp 17b mi olması gerekiyor. biraz pahalı değil mi o ?

kadokg

• GOLD ÜYE
  • **
« Yanıtla #5 : Kasım 02, 2009, 10:02:32 ÖÖ »
hp 17bII bende var sınavları verdim isteyen olursa 180 TL ye satabilirim. Ankaradayım. Herkese başarılar. Selamlar.

regresif

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #6 : Kasım 10, 2009, 07:11:11 ÖS »
Arkadaşlar merhaba. 2010 1 . dönem lisanslama sınav duyurusunu bir türlü bulamadım.Bir bilginiz varmı acaba? yaklaşık 2 haftadır sürekli spk sitesine giriyorum ancak 2010 ocak ayındaki sınavla ilgili hiçbir duyuru göremedim.bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

ReyhanLD

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 01, 2010, 12:45:48 ÖS »
hp 17bII bende var sınavları verdim isteyen olursa 180 TL ye satabilirim. Ankaradayım. Herkese başarılar. Selamlar.

selam, sozunu ettigin hesap makinesi hala elinde mi? eger oyle ise almak istiyorum.. selamlar

kadokg

• GOLD ÜYE
  • **
« Yanıtla #8 : Mart 02, 2010, 03:34:32 ÖS »
HP hesap makinesi elimde kadokg@yahoo.com adresine mail atarsan haberleşebiliriz.
selamlar.