Gönderen Konu: TC Kadir Has Üniversitesi Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Lisans Programı  (Okunma sayısı 2558 defa)

MEHMET

• Administrator
  • GOLD ÜYE
    • Değerleme Uzmanlığı
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 06 şubat - 15 Mayıs 2009
Yer: TC Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü, Cibali - ıstanbul
ıletişim
Telefon: 02125336532/1566
E-posta: fusun.alioglu@khas.edu.tr
Web Sitesi: www.khas.edu.tr/tr/
TC Kadir Has Üniversitesi, 2008 - 2009 Bahar Yarıyılı'nda da Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Lisans Programı'na başvuruları kabul ediyor.
Ülkemizde, prehistorik çağlardan günümüze uzanan yaklaşık 10.000 yıllık tarihsel geçmişi yansıtan yoğun bir kültürel miras yer almaktadır. Taşınır ve taşınmaz değerlerden oluşan bu mirasın korunması, günümüze ulaşan özellikleriyle gelecek kuşaklara aktarılması konusu, Dünya ve ülkemiz kültürü adına, hepimizin sorumluluk alanıdır. Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Lisans Programı, tarihsel değerlerimizin tanınmasını, araştırılmasını, koruma sorunlarının belirlenmesini, çözüm önerilerinin oluşturulmasını, kısaca koruma kültürünün geliştirilmesini amaçlamaktadır. Eğitime 2005-2006 akademik yılında başlamış olan programımız, korumanın çok disiplinli yapısını dikkate alarak, koruma kültürünün yaygınlaştırılması için çeşitli bilim dallarından öğrenci kabul edecek biçimde planlanmıştır. Katılımcılara, "Tezli" veya "Tezsiz" yüksek lisans tercihlerine uygun olarak kapsamlı bir seçme ders paketi sunulmakta, proje, uygulama, gezi, söyleşi, konferans, seminer gibi etkinliklerle eğitim zenginleştirilmektedir.

Programdaki eğitim ve öğretim, Kadir Has Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği çerçevesinde yürütülmektedir. Eğitim dili Türkçe'dir.

Önkayıt için Gerekli Belgeler
- 4 Yıllık Lisans Diploması (Noter onaylı örneği)
- ıkametgâh Senedi
- Nüfus Cüzdanı (Noter onaylı örneği)
- 4 Adet Fotoğraf
- Askerlik Durum Belgesi (Erkek öğrenciler için)
- Lisans not dökümü (Transkript)
- ALES sonuç belgesi fotokopisi (Eşit Ağırlık alanında min. 55 Puan)
- Adayın programa başvuru nedenleri ve beklentilerini açıkladığı, bir sayfalık "Niyet Mektubu"

Kontenjan: 15 öğrenci

Başlama Tarihi: Kadir Has Üniversitesi 2008-2009 Eğitim ve Öğretim yılı akademik takvimi izlenecektir.

Ücret: 8.000 YTL + KDV (1/4'ü peşin, kalanı 6 eşit taksitte ödenebilir)

Başvuru Tarihi
24 Aralık 2008 - 02 şubat 2009 tarihleri arasında, mesai saati bitimine kadar Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü'nde Öğrenci ışleri Bürosuna yapılacaktır.

Mülakat Tarihi ve Yeri: 03 şubat 2009, 10:00
Kadir Has Üniversitesi, Cibali Kampüsü Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Lisans Programı

Sonuçların ılanı: 04 şubat 2009

Kayıtlar: 05 - 06 şubat 2009

Bilgi için: Prof.Dr. E. Füsun Alioğlu (Program Yürütücüsü): 0212 5336532 / 1566, fusun.alioglu@khas.edu.tr
Yrd.Doç.Dr. Yonca Kösebay Erkan: 0212 5336532 / 1568, yonca.erkan@khas.edu.tr

Kaynak: Arkitera.com
Gayrimenkul Değerleme Uzmanı