Gönderen Konu: Temel finans matematiği hakkında  (Okunma sayısı 3777 defa)

Huseyin_Karadag

• YENİ ÜYE
  • *
Temel finans matematiği hakkında
« : Aralık 24, 2007, 05:55:39 ÖS »
Temel finans matematiği hakkında foruma yazacağınız soruları en kısa süre içersinde cevap vermeye çalışacağız...

sınava çalışırken anüiteler hakkında soruların mantığını anlayın ve  olabildiğince soru çözün.

Spk nın temel düzey sınavının finans matematiğiyle gayrimenkul değerlemesinin finans matematiği soruları birbirine çok yakın sorulardır.

Elinizde daha çok soru olmasını istiyorsanız 2002 de çıkan temel finans matematiği hakkında spk nın yayınlamış olduğu soruları da çözmeye çalışırsanız bu sizin için avantaj olacaktır.

Sınavdaki soruları çözebilmeniz için çok fonksiyonlu bir hesap makinesine sahip olmanız gerekmektedir.

Casio hesap makineleri sınav için ihtiyacınızı  karşılayabilir.

Programlanabilir hesap makinelerini de çoğu kişi kullanmakta ve memnun olduğunu söylemekte.

ıYı ÇALIşMALAR...

Hüseyin KARADAğ

sipahi

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ynt: Temel finans matematiği hakkında
« Yanıtla #1 : Ocak 06, 2008, 06:01:06 ÖS »
HP 19BII veya HP 17BII hesap makinalarının kulanımına izin veriliyor mu?
Slm

MEHMET

• Administrator
  • GOLD ÜYE
    • Değerleme Uzmanlığı
« Yanıtla #2 : Ocak 06, 2008, 06:15:25 ÖS »
Ben kullandım bi sorun olmamıştı ve baya kullananda vardı. Ama siz girdiğinizde bi sorun çıkarırlarsa onu bilemiyorum.
Başarılar...
Gayrimenkul Değerleme Uzmanı

sipahi

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 07, 2008, 11:32:07 ÖS »
Mehmet Bey Teşekkür ederim. Sınav klavuzunda "alfabetik tuş takımına sahip olan hesap makineleri..." kullanılamaz diyor. Alfabetik tuş takımı ile kastedilen makina üzerinde harflerin olup olmaması olabilir. HP17BII'de (sanırım) alfabetik karakterler yok ama HP19BII'de var. Aslında kullanım ve fonksiyonlar bakımından birbirinden farkı yok ama bendeki 19BII. Bu değerlendirmeyi yapamayan birine denk düşersek sınav alt üst olur diye endişe ediyorum, malum hesap makinası artık elimiz ayağımız olmuş durumda.
Özellikle HP19BII hakkında fikriniz var mı? Kkullandınız mı veya kullanan gördünüz mü?
Selamlar

mestan

• **
« Yanıtla #4 : Ocak 09, 2008, 01:08:44 ÖS »
sen kullan arkadaşım bu benim üçüncü gürüşim bişe diyen olmadı

mmutlu

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 31, 2009, 05:39:09 ÖS »
forumda yazacak başka bir yer bulamadım o yüzden buraya yazıyorum. ızmir'de oturuyorum, elinde hp-17BII hesap makinesi olup da satmak isteyenler bana ulaşırlarsa sevinirim.