Gönderen Konu: sınav sorularına itiraz hakkında yardım isteği  (Okunma sayısı 3320 defa)

olimpos

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
  • Sadece doðru söyleceðine yemin edenlerdenim :)
sınav sorularına itiraz hakkında yardım isteği
« : Ocak 21, 2009, 11:05:58 ÖÖ »
merhaba,

yukarıdaki forumda belirtiiğim üzere sınav  sorularından birtanesi hatalıdır. ıtiraz hakkımı kullanmak istiyorum ama spk sayfasında bu konuda bilgi bulamadım. Bu konuda yardımcı olurmusunuz lütfen..

saygılarımla

MKarakoç

• YENİ ÜYE
  • *
Ynt: sınav sorularına itiraz hakkında yardım isteği
« Yanıtla #1 : Mayıs 29, 2009, 02:58:19 ÖS »

2009 mayıs' Mesleki mevzuat ve Etik kurallar dersinde A kitapçığında yer alan 19. soruda cevap şıklarında net doğru cevap yer almamaktadır. Bu gün postaya veriyorum. Sorunun iptal edilmesi gerekir düşüncesindeyim.
Mustafa Karakoç

BEYAZ

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 29, 2009, 09:03:04 ÖS »

2009 mayıs' Mesleki mevzuat ve Etik kurallar dersinde A kitapçığında yer alan 19. soruda cevap şıklarında net doğru cevap yer almamaktadır. Bu gün postaya veriyorum. Sorunun iptal edilmesi gerekir düşüncesindeyim.
Mustafa Karakoç

Sorunun cevaplarında net cevap var Mustafa Bey; Bir beldenin adının değişimini ancak ıçişleri Bakanlığı onaylayabilir. Bu onay içinde Valinin ön görüşü gerekir yani "D" şıkkı doğru cevaptır.

Diğer şıklar zaten belde ismi ile alakası olmayan kuruluşlar

Saygılar

rea

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 30, 2009, 12:48:06 ÖÖ »
HAklısınız da  Beyaz Bey, bu konunun  bizimle ne alakası var onu anlayamadım... Belediye kanunun ilgili hükümlerinden  sorumluyuz.. sizce ilgili mi bu ..yoksa bizmi çok ilgisiziz

MKarakoç

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 30, 2009, 06:28:39 ÖS »
Belde adının değiştirilmesi

MADDE 10.- Bir beldenin adı, belediye meclisi üye tam sayısının en az dörtte üç çoğunluğunun kararı ve valinin görüşü üzerine ıçişleri Bakanlığının onayı ile değiştirilir. Bu karar Resmî Gazetede yayımlanır. Beldenin adının değişmesi ile belediyenin adı da değişmiş sayılır.

A kitapçığı 19.sorusunun cevabı şıklarda net yok ben onu ifade ettim. ıçişleri Bakanlığı Müfettişlerine soruyu sordum. Sadece Vali görüşü ve Bakan onayı yetmiyor. Önce hangi isim olacağı ilgili belde belediyesinden 3/4 çoğunlukla geçmesi gerekiyor.  Ardından karar Valiliğe sunuluyor, Valilikte uygun görüşle ıçişleri Bakanlığına sunuyor. Bakan da onaylarsa kesinleşiyor. Cevap şıkkı (D) de "Belediye meclisi kararı, Valilik görüşü ve ıçişleri Bakanı onayı ile" dense kimse itiraz etmezdi.

kadokg

• GOLD ÜYE
  • **
« Yanıtla #5 : Mayıs 30, 2009, 09:04:20 ÖS »
itiraz için spk sitesinde sınav sonuçları bölümündeki formu kullanmalısınız.
itiraz süresi dolmadan formu doldurup fakslayın.

barem

• SORUNLU ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 19, 2009, 06:58:59 ÖS »
ewet form var.ama nereye yollanacağı belirtilmemiş