Gönderen Konu: Müjdeli Haber  (Okunma sayısı 1707 defa)

Doğan ÇAĞLAYAN

• Global Moderator
  • GOLD ÜYE
Müjdeli Haber
« : Ocak 13, 2009, 02:18:05 ÖS »
Arkadaşlar DUD'dan gelen aşağıdaki mektubu sizinle paylaşmak istiyorum...

Sevgili DUD Üyeleri,

Yeni yılın bu ilk mektubunda sizlere bir müjde vermek istiyorum. Bildiğiniz gibi 5582 numaralı kanunun 20.maddesinin ilk bölümü  aşağıdaki gibidir:
‘MADDE 20 - 2499 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici maddeler eklenmiştir.
"GEÇıCı MADDE 10 - Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Statüsü bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren azami iki yıl içinde yürürlüğe konulur. Gayrimenkul değerleme uzmanlığı lisansına sahip olanlar, bu süre içerisinde Türkiye Değerleme Uzmanları Birliğine üye olmak için Kurula başvurmakla yükümlüdürler.’
Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği kuruluş statüsünün yürürlüğe girmesi için 2 aydan az bir zaman kalmıştır. Derneğimiz, birçok defa ilgili makamlara yazılı ve sözlü olarak başvurarak bu konunun önemini vurgulamıştır. Daha önce bu kuruluş statüsü hazırlanmış, fakat ilgili mercilerden geri dönmüştür…
Yetkililerden aldığımız habere göre statüye son şekli verilmiş ve Resmi Gazete’de yayımlanmak üzere Başbakanlığa sevk edilmiştir… Birliğimizin şimdiden sektörümüze ve meslektaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.
Ayrıca RICS yetkilileri, hazırlık semineri için 2 Mart’ta tekrar ıstanbul’da olacaklardır. Üyeliğe kabul mülakatları ise 19-20-21 Nisan tarihlerinde yapılacaktır. Yönetim Kurulumuz, bu mülakatların Türkçe yapılabilmesi için yoğun girişimlerde bulunmuştur. Ancak şimdilik tüm eğitim materyallerinin ıngilizce olmasından ve yeterli sayıda Türkçe bilen jüri üyesi olmamasından dolayı, maalesef bu sefer de mülakatlar ıngilizce olacaktır. Fakat ilerde, yeterli sayıda Türk jüri üyesi olduğu zaman, sınav dilinin Türkçe olacağının da sözü RICS yöneticilerinden alınmıştır. şimdiden RICS mülakatlarına başvuran üyelerimize başarılar dilerim.
Ayrıca meslek kanunumuzla ilgili komitemiz çalışmalarını sürdürmüş ve bir taslak metin ortaya koymuştur. Kendilerine içten teşekkürlerimi sunarım…
Tekrar yeni yılın sizlere ve ailelerinize sağlık, başarı ve bol kazançlar getirmesini diler; sektörümüzün yeni yılda çok daha güçleneceğine dair samimi inancımı belirtmek isterim…

DUD Yönetim Kurulu adına,

Selim AKÇAHARMAN, MRICS
ınşaat Y. Mühendisi
« Son Düzenleme: Ocak 13, 2009, 02:20:05 ÖS Gönderen: Doğan ÇAğLAYAN »
Doğan ÇAĞLAYAN
İnşaat Mühendisi (43812)
Değerleme Uzmanı (SPK Lis. No:400859)
Kamu Yönetimi Uzmanı (TODAİE-2009/2010)
dogancaglayan@yahoo.com
AFET ve ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ (11)
DENİZLİ

Abdullah USLU

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ynt: Müjdeli Haber
« Yanıtla #1 : Ocak 13, 2009, 05:04:38 ÖS »
Doğan Bey Teşekkürler. Ancak benim anlamadığım bir şey var ve onu sizinle paylaşmak istiyorum.
Ben arada bir Değerleme Uzmanları Birliğinin (DUD) internet sayfasına giriyorum ve haberleri inceliyorum.En son güncel haber tarihi 12.06.2007 de yayınlanan SPK mevzuatına ilişkin haber. DUD dan kastımız bu dernek değilmi? Dernek eğer bu ise, internet sayfası (www.dud.org.tr) hiç mi güncellenmez.

MEHMET

• Administrator
  • GOLD ÜYE
    • Değerleme Uzmanlığı
Ynt: Müjdeli Haber
« Yanıtla #2 : Ocak 13, 2009, 05:09:27 ÖS »
DUD = Değerleme Uzmanları Derneği. Bu bir Dernek birlik değil.....
Kurulması Gereken Birlik ise; Değerleme Uzmanları Birliği
« Son Düzenleme: Ocak 14, 2009, 10:05:37 ÖÖ Gönderen: MEHMET »
Gayrimenkul Değerleme Uzmanı