Gönderen Konu: değerleme esasları soruları sizce nasıldı?  (Okunma sayısı 2656 defa)

jeodezi

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
değerleme esasları soruları sizce nasıldı?
« : Eylül 22, 2008, 10:05:16 ÖÖ »
sınavın zor olduğunu düşünüyorum, değerleme dışında daha çok muhasebe ile alakalı enteresan sorularvardı , her geçen gün bu sınavın daha da zorlaşacağını düşünüyorum, bir an evvel dersleri vermek lazım...
« Son Düzenleme: Eylül 22, 2008, 10:08:42 ÖÖ Gönderen: jeodezi »

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
Ynt: değerleme esasları soruları sizce nasıldı?
« Yanıtla #1 : Eylül 22, 2008, 10:26:59 ÖÖ »
Aynı fikirdeyim ama esas bomba finans matemetiğiydi geçmiş yıllarala alakası yoktu 3-4 tane istatistik sorusu vardı beta varyans ıvır zıvır onlar onceden söze cıkardı bu sefer dırek sayısal ıtelemısler .3-5 tane öss sorusu vardı  bu kadar sacma olacagını hıc tahmın etmemıstım resmen mındar olmus finans matematiği

erkanyi

• Erkan YILDIRIM
  • GOLD ÜYE
« Yanıtla #2 : Eylül 22, 2008, 11:28:02 ÖÖ »
Günaydın arkadaşlar,

Ben Değerleme ve vergiden girdim sınava. Değerleme yine hadi neyse ama vergideki sorular çok orjinaldi.
Değerlemeden geçicem ama vergiden büyük ihtimal kalıcam.

Birde arkadaşlar soru ve cevapları spk ne zaman açıklar, önceki dönemlerde kaç gün sonra açıklanmıştı?

mestan

• **
« Yanıtla #3 : Eylül 22, 2008, 11:36:40 ÖÖ »
değerleme soruları fena değildi ama zaman...
maalesef zaman yetmedi.
bakalım nolucak

scoot

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Eylül 22, 2008, 11:58:12 ÖÖ »
Normal sayılır geçen döneme göre hatta biraz daha kolay sayılabilir ama zaman yetişmedi.

ERHANUZYA

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #5 : Eylül 22, 2008, 07:08:44 ÖS »
Önceki dönem sorularını incelemiş biri olarak  katılmış olduğum finans matamatiği ile ilgili şunu söyleyebilirim  daha önceki sınavdlarda tekrarlanan konular dışında yeni konular ve kavramlardan sorular vardı buda şunu gösteriyor ki bu sınav giderek daha geniş bir soru alanından yapılmaya başlanacak buda işi zorlaştıracak bilinçli olarak böyle bir politika izleneceği kanaatindeyim. ortalama 30 soru yapabildiğim önceki sınavlara göre bu sınavda resmen bilmiyorum kaç soru yapabildim sınırdada olsa geçersem mutlu olacağım.

disket

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #6 : Eylül 23, 2008, 01:07:29 ÖÖ »
Sınava ilk kez katıldım ve çalışmadığım/çalışamadığım için ve önceki dönemleri de bilmediğim için pek bir yorum yapamayacağım. Fakat çok az çözümlü sorulara bakmıştım. şehir Planlama mezunu olduğumdan belki mevzuattan bişeyler yapabilirim diye düşündüm ama nafile...
Sadece vergiye bakayım demiştim ama çözdüğüm testlerdekilere benzeyen hiç soru çıkmadı. Değerleme esaslarında ise kendimi aştım kapitalizasyon, emsal değer filan valla ata tuta yarısını yaptım en az. Bütün vaktimi değerleme esaslarına harcadım. Finansta ise öss niteliğinde 7-8 soruyu yapıp gerisini attım.
Bütün arkadaşlara geçmiş olsun umarım herkes çalışmasının karşılığını alır...