Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Mart 20, 2018, 13:43:01
10.226 Mesaj 2.699 Konu Gönderen: 9.143 Üye
Son üye: ozguncicek

Sponsor Bağlantılar
 |  GÜNCEL  |  HABERLER  |  Notların Silinmemesi 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Notların Silinmemesi  (Okunma Sayısı 982 defa)
MEHMET
Administrator
Üye Bilgileri GOLD ÜYE
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 266

Avatar Yok


WWW
« : Kasım 28, 2016, 19:56:45 »

24-25 Aralık 2016 tarihlerinde yapılacak olan sermaye piyasası faaliyetleri lisanslama sınavlarına başvurular, 7 Kasım 2016 tarihinde başlamış olup 21 Kasım 2016 tarihi saat 23:59 a kadar devam edecektir.

Sınav katılımcılarının ve piyasanın gelişen ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Kuruluşumuz tarafından Sermaye Piyasası Kurulu’na (Kurul) sunulan önerimizin Kurul Karar Organı’nın 14.10.2016 tarihli kararı ile uygun bulunması sonucunda; daha önce başarılı olunan ve üzerinden 3 yıl geçen sınav konularına ilişkin notların da ilgili sınav konusuna ait yenileme eğitimine katılmak koşuluyla, yenileme eğitiminin geçerlilik süresi boyunca geçerliliğinin korunması sağlanmıştır.

Bu kapsamda; 21-22 Eylül 2013 tarihlerinde ve sonrasında düzenlenmiş sınavlarda alınmış notlar Kuruluşumuzca silinmeyecektir.

Bilindiği üzere, mevcut durumda Kurul’un VII – 128.7 sayılı Sermaye Piyasasında Faaliyette Bulunanlar için Lisanslama ve Sicil Tutmaya İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ’i (Lisanslama Tebliği) md. 12/2’de yer alan “İlk kez girilen sınavın tarihinden itibaren 3 yıl geçtiği halde lisans almaya hak kazanamayan adayların, üzerinden 3 yıl geçen sınav konularından almış oldukları notlar dikkate alınmaz.” hükmü gereği, üzerinden 3 yıl geçen sınav konularından alınmış olunan notlar Kuruluşumuzca silinmekte ve adayların ilgili sınav konularına yeniden girerek geçerli not almaları gerekmektedir. Sermaye piyasamızın lisanslı personel ihtiyacını karşılamada önemli bir destek sağlayacağını düşündüğümüz yeni uygulama ile adaylara, yeniden sınava girme ve geçerli not alma zorunluluğuna alternatif sunulmakta; daha önce başarılı olunan fakat üzerinden 3 yıl geçen sınav konularından alınmış sınav notlarının, ilgili yenileme eğitimlerinin alınarak tamamlanması halinde, lisans belgesi başvurularında kullanılabilmesi imkanı getirilmektedir.

Bu kapsamda; modül bazlı yenileme eğitimlerinin alınmasına yönelik altyapı çalışmaları; Kuruluşumuz Online Eğitim Platformu (OEP), SPL Başvuru Sistemi (SBS) ve Lisanslama ve Sicil Tutma Sistemi (LSTS)’nde sürdürülmekte olup çalışmaların tamamlanması sonrasında kamuoyuna duyurularak modül bazlı yenileme eğitimleri devreye alınacaktır.
Logged
MEHMET'in Imzasi

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı
--------------------------------------
www.degerlemeuzmanlari.net
Sponsor Linkler
Linkler
*****
Offline Offline

Linkler: 1


View Profile
Re: Notların Silinmemesi
« Posted on: Mart 20, 2018, 13:43:01 »

Logged
Sayfa: [1]
« önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  


    Haberler