Gönderen Konu: SPK Liisanslama ve Sicil Tutmaya ılişkin Esaslar Hakkında Tebliğ Taslağı  (Okunma sayısı 14493 defa)

maras46

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
Sistem kurulmuş, tıkır tıkır işliyor, bizlerde ayakta uyuyormuşuz. Okuma ve yazma biliyorsan ve fotoğraf makinesi kullanabiliyorsan rahatlıkla bu mesleği icra edebilirsin.

Özellikle son bir kaç gündür, sahada öyle şeylerle karşılaşıyorum ki, şaşırmamak elde değil. Rapor yazılmadan, müşterinin arzu ettiği rakamın rapora yazılma garantisi müşteriye veriliyor. Natamam oranı istenilen seviyeye yükseltilebiliyormuş. Yeterki 162 TL.50 kuruş kazanılsın. Bu paranın kazanılmasını engelleyecek hiç bir sorunu tanımıyorlar. Tüm bunlar lisanslı uzmanların görev yaptığı şehirde yaşanıyor. Bir de lisanslı uzmanın yanına gelen lise mezunlarının: "abi şuradaki dükkan kaç para yapar." demeleri yok mu?

Lisans sahibi boş oturacak ve bu manzarayı seyredecek.Bu meslek ile ilgili karar alanların ilahii adalet önünde vallahide-billahide işleri çok zor. ınşallah onkoloji hastanelerine uğramazlar.

VARLIK VE DEGER

• GOLD ÜYE

'Bir mesleğin ve sektörün içine nasıl edilir' diye ileride ders olarak okutulabilecek rezalet süreci yaşıyoruz.

Gelecek nesiller, bir mesleğin nasıl bitirildiğini bugünkü gelişmeleri okuyarak rahatlıkla öğrenebilirler.

Sahi sayın ilgili kuruluşlar! Gerçek amacınız ne? Niye bu mesleğin içine ettiğinizi neden açıklamıyorsunuz????

Açıklama yapamayacak kadar mahrem gerekçelerle mi yapıyorsunuz bu değişiklikleri???

maras46

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
Yazmayım dedim ama duramadım. şahıs ve şirket ismi vermeyeceğim. Önemli olan konu.

Bir bankadan iş akışında durgunluk yaşadım. Acaba bağlı olduğum şirket mi güçsüz diye, bu hafta içinde TDUB yönetim kurulu üyesinin de ortağı olduğu şirketin çözüm ortağı olmak istedim. TDUB yönetim kurulu üyesi beyefendi ile nezaketli bir telefon görüşmesi yaptım. Kendisi bana il merkezindeki çözüm ortağı ile görüştükten sonra, anlaşma yapılacağını beyan etti. 10 dakika sonra aradı ve il merkezindeki (lisansı olmayan) çözüm ortağı ile görüştüğünü, zaten iş akışının zayıf olduğunu belirterek çözüm ortaklığı teklifini reddetti.

1500 raporum onaylanmış. SPK standardında rapor yazımı için uzak illere dahi gidiyorum. G.Antep vergi mahkemesinin bilirkişiliği için çağrılıyorum. Bugüne kadar çok şükür bir raporum patlamadı. şu anda bu meslek dışında hiçbir iş yapmıyorum. Bulunduğum çevredeki tüm gayrimenkuller ile ilgili ciddi bilgi sahibiyim. Acil iş geldiği zaman 4 saatte raporu teslim edebiliyorum. Genellikle raporları gün içerisinde teslim ederim.

Lisanslı uzman geri çevrilir de, TDUB yönetim kurulu üyesi tarafından geri çevrilmesi çok ilginç. Üstelik, il merkezinden gelen eksperlere her defasında 100-120 TL civarında yol ücreti de ödeniyor. (Gidiş geliş 320 km.)

Sağlık olsun. Herkes kendine yakışanı yapar.
« Son Düzenleme: Temmuz 26, 2014, 03:40:16 ÖS Gönderen: maras46 »

creacer

• GOLD ÜYE
:) Maraş46 yaşadığınız sürece gülelim mi ağlayalım mı, herşeyin başı samimiyet. TDUB'a yönetime seçilenler hak gözeterek samimi şekilde görevlerini yerine getirseler bu durumlara düşmezdiniz. TDUB yönetimi, taslak kesinleşirse hukuki süreci başlatacağız üyelerimizin haklarını korumak için her yolu deneyeceğiz şeklinde bir açıklama yaptımı hayır kuzu kuzu bekliyoruz oturduğumuz dalın kesilmesini. Hayırlı bayramlar.
« Son Düzenleme: Temmuz 28, 2014, 11:08:26 ÖÖ Gönderen: creacer »

VARLIK VE DEGER

• GOLD ÜYE

Gecikmeli de olsa herkesin Ramazan Bayramını kutlar, sağlık ve afiyet dilerim.

Önümüzdeki günlerde basiretli ve mantıkla izah edilebilecek gelişmeleri görmeyi ümit eder, mesleğimiz açısından birazcık da olumlu gelişmelerin olmasını temenni ederim.