Gönderen Konu: ıSTANBUL ASYA-AVRUPA ÇÖZÜM ORTAKLIğI  (Okunma sayısı 9133 defa)

büter

• YENİ ÜYE
  • *
ıSTANBUL ASYA-AVRUPA ÇÖZÜM ORTAKLIğI
« : Şubat 20, 2013, 05:06:58 ÖS »
Değerleme sektöründe bilgi sahibi Yeni mezun inşaat mühendisi ve ben SPK,BDDK lisanslı bir şirkette tecrübe edinmiş bina,konut,işyeri raporları yazmış değerleme uzman yardımcısı lisanslama sınavlarına hazırlanan 2 elemanız. %40'la konut,işyeri,otel,bina,arsa değerlemelerini ıstanbul ili Asya ve Anadolu yakasında yapıyoruz. Zamanında hızlı rapor göndermek ve etik değerlere bağlı çalışmak temel prensibimizdir.Bizimle çalışmayı düşünen kurumlarla iletişime geçmek isteriz.
« Son Düzenleme: Mart 25, 2013, 02:54:45 ÖS Gönderen: büter »

drkdeger

• YENİ ÜYE
  • *
Ynt: ıSTANBUL ASYA-AVRUPA %40 ÇÖZÜM ORTAKLIğI
« Yanıtla #1 : Şubat 24, 2013, 08:26:23 ÖÖ »
telefon numaralarımızı mesaj atmıştım dönerseniz sevinirim.... 0 532 171 41 15

ismet dinçel

• **
« Yanıtla #2 : Mart 08, 2013, 03:59:31 ÖS »
lütfen bizimle diyaloğa geçerseniz memnun olurum  05367023007

ismet dinçel

• **
« Yanıtla #3 : Mart 11, 2013, 03:01:14 ÖS »
halen iş arıyorsanız lutfen bizimle irtibata geçiniz   info@betagd.com 05468341747

sultan

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 13, 2013, 02:49:32 ÖS »
Merhaba  ,

SPK  nın  yeni tebliğine göre  %40 ile çalışamazsınız,  asgari %50 , 11.3.2013 den itibaren    sektördeki gelişmeleri takip etmelisiniz.

Kolay gelsin.

adonis

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 13, 2013, 03:44:47 ÖS »
ılan şubat'ta verildiği için bunun bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Peki bütün ilanlarda geçen 4 meslek grubu ile ilgili uyarı yaptınız mı hiç??

derindeniz

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #6 : Mart 15, 2013, 10:22:43 ÖÖ »
Avrupa yakasında hizmet veriyorsanız, vakıf ekspertiz gibi kurumsal bir şirket ile çalışmak isterseniz Cvnizi evrim.oguz@vakıfekspertiz.com.tr adresine göderirseniz sevinirim.

Ertunagd

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 15, 2013, 01:40:40 ÖS »
ertunapersonel@gmail.com adresine cv'nizi göndermenizi rica ederiz.

sultan

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #8 : Mart 18, 2013, 12:41:12 ÖS »

Adonis  rumuzlu arkadaşa,

4 meslek grubu ile ilgili , toplantılarda , genel kurullarda  tek konuşan kişi olduğumu hatırlatmak isterim. Ben de ışletme fak.mezunuyum ,
bu ayrımın yapılması , bankaların hegemonyasında olan  şirketler tarafından  iş ilanlarında  bu koşulun yer almasına  muhalefet eden ,   TDUB yönetim
kuruluna  bankacıların  alınmaması  konusunu da  ilk  dile  getiren , 2005 yılından beri sektörde  olan bir uzmanım.

Bilgilerinize....   

pohjolo

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #9 : Mart 18, 2013, 05:09:34 ÖS »
Merhaba  ,

SPK  nın  yeni tebliğine göre  %40 ile çalışamazsınız,  asgari %50 , 11.3.2013 den itibaren    sektördeki gelişmeleri takip etmelisiniz.

Kolay gelsin.

arkadaşın lisanssız çözüm ortağı olarak %40'la çalışma olanağı bulunmuyor mu?

sultan

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #10 : Mart 19, 2013, 12:00:52 ÖÖ »
Elbette yapabilir.

sektörde herşey formüle edilebiliyor.
Çözüm ortaklarının sömürülmesine  gönlüm razı olmadı, iyi niyetle konuya dahil oldum.
Herkes haklarını korusun , emeğin bedelini alsın..

onur85

• GOLD ÜYE
« Yanıtla #11 : Mart 19, 2013, 09:54:06 ÖÖ »
Elbette yapabilir.

sektörde herşey formüle edilebiliyor.
Çözüm ortaklarının sömürülmesine  gönlüm razı olmadı, iyi niyetle konuya dahil oldum.
Herkes haklarını korusun , emeğin bedelini alsın..

9 Mart tarihinden itibaren aslında bırakın yüzde 40'ı, birlik üyesi olmayan lisanssız kişilerin değerleme kuruluşlarıyla sözleşme imzalaması bile aşağıdaki karar maddesi uyarınca suçtur:

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/03/20130309-27.htm

Değerleme uzmanı olmayan şahıslar birlik üyesi olmadığı için işbu 22.2.2013 tarihli SPK kurul karar metninin 6. Maddesi uyarınca sözleşme imzalama yetkisi yoktur. Birlik üyesi lisanslı uzmanda en az yüzde 50 oranında sözleşme imzalayabilir. Aynı madde 8.3.2013 tarihli SPK tebliğ taslağındaki 'dışarıdan hizmet alımı' bölümündeki 8. maddenin 3. fıkrası ile sözleşme imzalamaya yetkili olanların ifadesi ile açıkça desteklenmiştir.
« Son Düzenleme: Mart 19, 2013, 10:09:23 ÖÖ Gönderen: onur85 »

creacer

• GOLD ÜYE
« Yanıtla #12 : Mart 21, 2013, 03:12:45 ÖS »
"6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 76. Maddesinin Altıncı Fıkrası Uyarınca Belirlenen; Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Üyelerinin Vereceği Değerleme Hizmetlerine ılişkin Ücretlerin Tutarlarına ve Sınırlarına ılişkin Esaslar"
Burada Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Üyelerinden bahsediyor Lisanslı Değerleme şirketleri'de TDUB üyesi olduğuna göre, vereceği değerleme hizmetlerine ilişkin ücretlerin tutarlarına ve sınırlarına ilişkin esaslarda bahsi geçen Sermaye Piyasası Kurulu Kararına uygun sözleşme yapmaları gerekir.
Lisanslı Değerleme şirketlerinin BDDK gibi kendi yönetmeliklerini çıkarma yetkileri ve Sermaye Piyasası Kurulu kararlarını gözardı etme gibi lüksleri yoktur.

büter

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #13 : Mart 25, 2013, 02:54:12 ÖS »
Arkadaşlar şu anda %40 ile çalıştığım firma yok 3-4 firmam vardı 2 tanesi %40'dı onlarda şimdi %50 yaptılar içiniz rahat olsun.Yeni gelişmeleri takip ediyoruz fiyatların artması güzel oldu fakat 4 meslek konusunda ben takıntılıyım 2 kişi ortak çözüm ortağıyız ben alan dışıyım ama arkadaşım inşaat mühendisi. Madem öyle spk değerleme uzmanlığı sınavlarına girebilecek kişilerde  lisans mezunu olma ibaresini kaldırsın sadece mühendis yapsın bizde anlayalım bırakalım bu işi. Bazı bankalar inşaat teknikerinin yazdığı raporu kabul ediyor ama aynı banka işletmecinin raporunu kabul etmiyor.Diğer adamın lisans alma şansı bile yok çok büyük bir çelişki.
Hepinize kolay gelsin iyi çalışmalar.

Mattio

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #14 : Mart 25, 2013, 04:03:56 ÖS »
Arkadaşlar şu anda %40 ile çalıştığım firma yok 3-4 firmam vardı 2 tanesi %40'dı onlarda şimdi %50 yaptılar içiniz rahat olsun.Yeni gelişmeleri takip ediyoruz fiyatların artması güzel oldu fakat 4 meslek konusunda ben takıntılıyım 2 kişi ortak çözüm ortağıyız ben alan dışıyım ama arkadaşım inşaat mühendisi. Madem öyle spk değerleme uzmanlığı sınavlarına girebilecek kişilerde  lisans mezunu olma ibaresini kaldırsın sadece mühendis yapsın bizde anlayalım bırakalım bu işi. Bazı bankalar inşaat teknikerinin yazdığı raporu kabul ediyor ama aynı banka işletmecinin raporunu kabul etmiyor.Diğer adamın lisans alma şansı bile yok çok büyük bir çelişki.
Hepinize kolay gelsin iyi çalışmalar.

Yalnışa göz yumarak kabullenmek daha büyük bir yanlış olur. Bende ışletme mezunu ve bu mesleği 6,5 senedir yapan lisanslı bir değerleme uzmanıyım. Bu bahsettiğin aykırılıkla ilgili olarak sahada başımıza gelen ayrımcı davranışları birbir SPK ve TDUBa her seferinde şikayet ediyorum. Bu şikayetleri sektörde aynı durumda alan tüm meslektaşlarımız yaparsa hakkımızı daha iyi savunuruz. Sonuç olarak biz bu devletin önde geren kurumlarından SPK tarafından lisanslandırılmış ve yetkinliğini kanıtlamış uzmanlarız. Bize karşı gerek firma, gerek banka kim olursa olsun bu mesleki ayrımcılığı yapan kurum aleni olarak suç işlemiş olur. Sizden ricam bu hususla ilgili şikayeti olan herkesin TDUB ve SPK ya bu ayrımcılıktan rahatsız olduğuna daire ayrımcılığ yapan kurum ve bankaların ismini de vererek şikayet dilekçeleri yazmasıdır. Kendimizi savunmaz isek aynı haksızlıklara maruz kalmaya devam ederiz...