Gönderen Konu: EN ıYı PROJE ÇEKEN MAKıNA SıZCE HANGıSı?  (Okunma sayısı 2150 defa)

KEVSERE

• YENİ ÜYE
  • *
EN ıYı PROJE ÇEKEN MAKıNA SıZCE HANGıSı?
« : Ocak 16, 2013, 08:39:48 ÖS »

Merhaba

Tapuda proje fotolarındaki rakamlar,ı titreşimi engelleyerek en iyi çeken marka ve modelini bana önerebilecek bir arkadaş varmı ?

Teşekkürler

tuðba

• deptha
  • **
Ynt: EN ıYı PROJE ÇEKEN MAKıNA SıZCE HANGıSı?
« Yanıtla #1 : Ocak 16, 2013, 09:03:32 ÖS »
Canon Ixus 70 kullanıyorum. 5 yıl önce almıştım, gayet iyi hala.

huckleberry

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 17, 2013, 06:21:16 ÖS »
Ben iPhone ile proje fotoğrafı çeken eksper gördüm.Söylediğine göre fotoğraf makinesinden iyi çekiyormuş ???

kaizen

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 18, 2013, 12:23:33 ÖÖ »
bazı makinalarda titreşim önleyici özellik var o tip bir makina kullansan iyi olur. Ben fuji kullanıyorum genelde iki elle tutuyorum pek titremiyor.

Tunç Demirtaş

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 18, 2013, 12:27:34 ÖÖ »
Güzel paralara alınmış Nikon ve Canon olmak üzere 2 tane makine eskittim. ıkisi de çok net güzel çekim yapıyordu. Ancak bence makine satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta flaşlı çekim yaptıktan sonra 2.çekim için hazırlanma hızı. Çoğu belediyenin loş floresan lambalı arşivlerinde flaşlı çekim yapmak gerekiyor. Bazı makineler flaş çaktıktan sonra 5 sn. de anca kendilerine geliyorlar.

Ben şu anda 150 TL'lik en ucuzundan bir SONY kullanıyorum. Nedeni de sırf hız. Büyük gayrimenkullerin değerlemesinde de hız önem teşkil ediyor. Otellerde mesela spa, lobi, teknik hacimleri vb loş ortamları gezerken flaşlı çekim yapmak zorunda kalıyorsunuz. Her çekim arasında 5 sn  beklenirse o iş bitmez :)

Geçenlerde bir teknomarkette makineleri test ettim. Teknoloji ilerliyor tabi ki... Çok hızlı tepki veren makineler çıkmış.

El titretme ayarı hemen hemen bütün digital makinelerde var zaten.  Gidip deneyip öyle alın.