Gönderen Konu: TGD GAYRıMENKUL PARAMI ÖDEMıYOR  (Okunma sayısı 3087 defa)

atuf

• YENİ ÜYE
  • *
TGD GAYRıMENKUL PARAMI ÖDEMıYOR
« : Kasım 07, 2012, 11:03:01 ÖS »
Öncelikle herkese merhaba,

Kahramanmaraş bölgesinde Tgd Gayrimenkul adına çözüm ortaklığı yaptım ve 1 seneden bu yana kesmiş olduğum 900 TL tutarındaki faturanın ödemisini yapmıyorlar. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Bana yardımcı olacak arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Tşkler.

seti

• Seti
  • YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
Ynt: TGD GAYRıMENKUL PARAMI ÖDEMıYOR
« Yanıtla #1 : Kasım 08, 2012, 01:57:38 ÖÖ »
Arkadaşım geçmiş olsun...
Duyduğuma göre onlar kimseye para ödemiyormuş...
ılerde bende lisanslı bir firma kurup alın teri ile emek harcayan insanları sömürmek istiyorum... Hayrılısı ınşallah :)

A.Mesut TATLIPINAR

• A.MESUT TATLIPINAR
  • GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
Ynt: TGD GAYRıMENKUL PARAMI ÖDEMıYOR
« Yanıtla #2 : Kasım 08, 2012, 11:14:13 ÖÖ »
Sermaye şirketleri; tasfiye,  iflas veya konkordato ilan etmedikleri sürece; resmi defterlerine gider olarak kaydettikleri fatura bedellerini makul süreler içinde ( genelde 30 gün) ödemek zorundadırlar. Sermaye şirketlerinde borcun muhatabı, şirket tüzel kişiliğidir. şirketin el değiştirmesi, sahiplerinin değişmesi alacaklıyı bağlamaz. Tasfiye, ıflas ve konkordato hallerinde dahi; alacak, tasfiye memurundan, iflas veya konkordato masasından talep edilebilir.

Fatura karşılığı alacaklar, ilamsız takibe konu olup ayrıca dava açılması gerekmez. Doğrudan icra takibi başlatılabilir.

Ayrıca, durumu TDUB disiplin komitesine şikayet edebilirisiniz.  Bu borçtan,  bahse konu şirketin yönetim kurulu üyesi olan SORUMLU DEğERLEME UZMANLARI şahsen sorumludur.

Bir diğer husus; tam zamanlı çözüm ortaklığı yapan arkadaşlarımız bir araya gelerek  ıstanbul, Ankara ve ızmir illerinde ortak avukat tutmalarıdır.
Her türlü mesleki ihtilafların zaman geçirilmeden yasal girişime konu olması, hem meslek disiplininin gelişmesi hem de  mesleğin saygınlığı açısından önemlidir

Saygılarımla,
A.Mesut Tatlıpınar