Gönderen Konu: 2008 YILI MAYIS AYI A KıTAPÇIğI ÇÖZÜMLERı  (Okunma sayısı 6067 defa)

erkanyi

• Erkan YILDIRIM
  • GOLD ÜYE
Ynt: 2008 YILI MAYIS AYI A KıTAPÇIğI ÇÖZÜMLERı
« Yanıtla #15 : Eylül 18, 2008, 11:52:29 ÖÖ »
AÇIKLAMA:

DEZENFORMASYON: Yanlış bilgilendirme, Çarpıtma :)

Merhaba,

Dezenformasyonun anlamını biliyorum Doğan Bey.:)
Yani siz dezenformasyon kelimesini kullanırken biraz ağır bir kelime oldu sanırım.
Sonuçta ben burada yardımcı olmaya çalıştım, bilgiden yararlanacak olan arkadaşları yanıltmaya değil.:)

Düzeltmeniz için teşekkür ederim.:)

mestan

• **
« Yanıtla #16 : Eylül 18, 2008, 12:57:47 ÖS »
yalnız emlak vergisi kanununda bu oranlarla ilgili bi madde bulamadım. acaba başka bi kanunda veya yönetmeliktemi var.

tomruk

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #17 : Eylül 19, 2008, 02:55:49 ÖÖ »
sayin dogan caglayan uzmanimizin ve diger arkadaslarimizin yardimiyla cozemedigim sorularin cözümünü görüp ve bunlari anlamis olmaktan dolayi , tesekkür ediyorum paylasmayi sevenlere...

takildigim bi soru oldu.. teknik ömür/ ekonomik ömür , takvim yasi, teknik ömür.. bunlarin tanimini tam bilemedigim icin neden takvim yasiyla teknik ömrü toplayip verilen orana böldügümüzü anlayamadim.. acaba yardimci olur musunuz.. tesekkürler..

ayrica "cift asansor ve sonrasinda isitma tesisatinin degerleme katki paylarini ilk defa ogrendim.. cok faydali oldu...buna benzer baska bi kistaslar var midir, degerleme oranini arttiran ve azaltan..?!? ::)

mestan

• **
« Yanıtla #18 : Eylül 19, 2008, 10:50:12 ÖÖ »
sayin dogan caglayan uzmanimizin ve diger arkadaslarimizin yardimiyla cozemedigim sorularin cözümünü görüp ve bunlari anlamis olmaktan dolayi , tesekkür ediyorum paylasmayi sevenlere...

takildigim bi soru oldu.. teknik ömür/ ekonomik ömür , takvim yasi, teknik ömür.. bunlarin tanimini tam bilemedigim icin neden takvim yasiyla teknik ömrü toplayip verilen orana böldügümüzü anlayamadim.. acaba yardimci olur musunuz.. tesekkürler..

ayrica "cift asansor ve sonrasinda isitma tesisatinin degerleme katki paylarini ilk defa ogrendim.. cok faydali oldu...buna benzer baska bi kistaslar var midir, degerleme oranini arttiran ve azaltan..?!? ::)
[/quote

yıpranma oranı= fiili yaş /toplam ömür olduğu için öncelikle toplam ömürü bulup fiiili yaşa böldük.
ayrıca yıpranma miktarı= yıpranma oranı * toplam maliyet

bilginize]