Gönderen Konu: 2012 Lisans Sınavları (Hangi 2 Derse Ağırlık Vereyim)  (Okunma sayısı 8242 defa)

haXan

• YENİ ÜYE
  • *
2012 Lisans Sınavları (Hangi 2 Derse Ağırlık Vereyim)
« : Kasım 11, 2012, 01:39:21 ÖS »
Önümde 5 haftam var. ışten ayrıldım. 7/24 ders çalışabilecek konumdayım.

5 dersten 2 tanesine ağırlık vericem. Yayınevi'nin birinin kitaplarını aldım.

ılgili Vergi Mevzuatı dersini seçtim öncelikle. (En azından diğerleri kadar kalın değil kitap)

2'nci ders olarak hangisini seçsem ? Gayrimenkul Değerleme Esasları'na çalışmayı düşünüyorum...

Bu arada şayet bu şekilde karar verirsem sınava nasıl giricem ? Bildiğim kadarıyla 2 kitapçık dağıtıyorlar. Yani tüm modüllere girmek zorunda mıyım ? Her bir sınav için 50 dakika veriyorlar sanırım. Tamam soruları görürüm en azından ama 150 dakika içeride ne yapıcam ben ?

Artı bir şey daha sormak istiyorum. şimdi ilk olarak 150 TL yi ödeyip sınava girdim. Her şey istediğim gibi gitti ve hesapladığım gibi 2 dersi verdim diyelim.
Sonra 2'nci sınavda yine 150 TL mi ödiycem ? Yoksa kaldığım ders sayısı çarpı 150 TL mi ?

Yardımcı olursanız memnun olurum...
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2012, 09:18:53 ÖS Gönderen: haXan »

adonis

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
Ynt: 2012 Lisans Sınavları (Hangi 2 Derse Ağırlık Vereyim)
« Yanıtla #1 : Kasım 12, 2012, 08:26:55 ÖÖ »
süreyi girdiğin modüle göre veriyorlar. 50 dk da çıkarsın.

mevzuat en zoru bence, muhasebeyi de yanına eklersen halledebilirsin.

bulut_cagman

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 12, 2012, 05:03:43 ÖS »

Arkadaşım benden sana taktik en basit sınav ılgili vergi Mevzuatı, Daha sonra ınşaat Muhasebesi Mesleki bilgin ne seviyede bilmiyorum ama muhasebeci olarak bana kolay geldi. Birinden vergi Mevzuatından 92 Muhasebedeb 80 aldım şmdi kebap yapıyorum. 2 Sınavım kaldı  Bunlardan 60 alsam yeterli hesabını sen yap.......

haXan

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Kasım 12, 2012, 05:34:28 ÖS »

Arkadaşım benden sana taktik en basit sınav ılgili vergi Mevzuatı, Daha sonra ınşaat Muhasebesi Mesleki bilgin ne seviyede bilmiyorum ama muhasebeci olarak bana kolay geldi. Birinden vergi Mevzuatından 92 Muhasebedeb 80 aldım şmdi kebap yapıyorum. 2 Sınavım kaldı  Bunlardan 60 alsam yeterli hesabını sen yap.......

Muhasebeci olduğunuz için size kolay gelmiştir. Biraz göz gezdirdim bana ağır geldi ınşaat Muhasebesi. Fen Edebiyat Fakültesi Kimya mezunuyum. Fakat 2 senedir RE/MAX'da emlak danışmanlığı yaptım. Vergi Mevzuatı ilgimi çekti o yüzden onu seçtim. Hemde elimdeki kitaplardan en incesi :)

ıkinci dersi netleştiremedim henüz. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için...

süreyi girdiğin modüle göre veriyorlar. 50 dk da çıkarsın.

mevzuat en zoru bence, muhasebeyi de yanına eklersen halledebilirsin.

Değerleme esasları gözüme çarpıyor aslında fakat bilemiyorum doğru seçim yapıp seçtiğim 2 derside vermem gerekiyor... :(