Gönderen Konu: C20 sorusu sizce iptal edilmelimi ?  (Okunma sayısı 5657 defa)

uyaman

• YENİ ÜYE
  • *
C20 sorusu sizce iptal edilmelimi ?
« : Eylül 02, 2012, 08:55:05 ÖS »
Arkadaşlar bu günkü sınavda Temel Finas Matematiği soruları içerisinde C20 ile ilgili soruyu görmüştürsünüz, sorunun cevabına itirazım yok ama finas matematiği ile bu sorunun ne alakası var Allah için biri bana söylesin ....

yasinozkan

• YENİ ÜYE
  • *
Ynt: C20 sorusu sizce iptal edilmelimi ?
« Yanıtla #1 : Eylül 02, 2012, 09:03:33 ÖS »
hakikaten, ne alaka?

tuðba

• deptha
  • **
« Yanıtla #2 : Eylül 03, 2012, 08:28:12 ÖÖ »
ıptal olacak bir soru...

rubberneck

• ANTALYA LÝSANSLI UZMANLAR
  • YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Eylül 03, 2012, 10:05:18 ÖÖ »
Soru doğru çözen biri olarak yazıyorum, arkadaşlar böyle bir soru Gayrimenkul Değerleme esaslarında gelmiş olsaydı şaşırırdım ancak malzeme bilgisi vs belki bir ihtimal dahilinde sorulmuş derdim ancak FıNANS MATEMATığıNDE C20 ile ilgili sorulan bu  sorunun bu dersin içeriğiyle uzaktan yakından alakası olmadığı aşikardır.Bir sorunun iptal edilmesi için sadece yanlış olması gerekmez, o surunun ilgili derslede alakalı olması gerekir.Bu soru Fnans Matemetiği dersi altında sorulduğu için  mantık sınırları dışındadır ve sorulan konu başlığını yansıtmamaktadır.Bilindiği üzere bir konu ile ilgili 1-2 başvuru yerine çok sayıda başvuru ve iptal istemi ancak etlili olabilecektir.Saygılar

tuna85

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Eylül 03, 2012, 11:26:31 ÖÖ »
sayfalara bakarken ilk o soru gözüme çarpıt, kitapçık yanlış zannedip salon gorevlısıne tam seslenecektım o kadar alakasız bır soru

geronimo

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #5 : Eylül 03, 2012, 01:35:07 ÖS »
Gerçekten de Temel Finans Matematiği içersinde yeri olmayan bir soru. Umarım iptal edilmesi gündeme gelir.
Bu arada sorunun cevabını bilen var mı?
Basınç dayanımı diye başladığı için basınç dayanıklılığı cevabı makul gelse de bu kadar da lokma olur mu diyip mantığımdan şüphe duymama yol açan bi soru. Nitekim sınav hazırlayanlanların bu kadar da akıllı olmadıkları için ve cevabı dayanıklılık yapmadığımdan dolayı hafif bi kızgınlık var kendime.

rubberneck

• ANTALYA LÝSANSLI UZMANLAR
  • YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #6 : Eylül 03, 2012, 02:02:21 ÖS »
Arkadaşlar bu işler organize olmaya bakar.Herkesin kendi içinden konuşası ve sadece dert yanması hiç birimizin işine yaramaz.Soruya ititra  basit bir itiraz formu doldurup göndermeye bakıyor. ıptal olan her soru için +4 puan o sınavdaki notunuza eklenir. 4 puan Finans matematiği için gerçekten iyi bir puandır.Arkadaslar 1-2 itiraz dilekçesi pek birşeyi değiştirmez helede  Türkiye gibi sıvav güvenliği ve sıvan kalitesi her geçen gün düşen ve delinen bir ülkede... ıtiraz dilekçelerinizi çok az zaman ayırıp göndermeniz temennimiz.Desteğinizi bekliyoruz.

komplocu

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #7 : Eylül 04, 2012, 12:47:52 ÖS »
sınav klavuzunda temel finans matematiği sorumlu olunan konu başlıklarında ''basit mühendislik hesapları'' diye bir bölüm var sanırım o konun içerisine dahil edip sorulmuş bu soru tam yılını hatırlamıyorum ama daha öncede sorulmuş araştırmak lazım...belki iptal ettirilebilir...

Tunç Demirtaş

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #8 : Eylül 04, 2012, 12:53:41 ÖS »
Daha öncede C20 nin dayanımını sormuşlardı diye hatırlıyorum.