Gönderen Konu: Sosyoloji diploması +AÖF emlak ve emlak yönetimi...  (Okunma sayısı 2277 defa)

salimakkok

• YENİ ÜYE
  • *
Sosyoloji diploması +AÖF emlak ve emlak yönetimi...
« : Ağustos 28, 2012, 04:24:59 ÖS »
Sosoyloji mezunuyum. Gayrimenkul değerleme lisans sınavına hazırlanacağım. Ancak mezun olduğum bölümle ilgili piyasada iş bulma konusunda dezavantajlı olduğumu düşünmeye başladım. Yüzeysel sayılabilecek bir araştırma yaptım. Yaklaşık 100 değerleme şirketine bu durumla ilgili danışma maili attım. Sosyoloji lisans mezunu olduğumu, lisanslama sınavına hazırlanacağımı söyledim ve piyasada iş bulma konusundaki durumumu yorumlamalarını istedim. Bir kısmı bitirdiğim bölümün dezavantaj olduğunu, teknik ve teorik eğitimimin yetersiz olduğunu vs söyledi.
Emlak ve emlak yönetimi bitiren bir arkadaşım ki onun tavsiyesiyle bu alana yöneldim, şuan bir şirkette değerleme işi yapıyor. Sosyoloji diplomam, başarılı bir lisanlama sınavı ve AÖF' den alacağım emlak ve emlak yönetimi diploması bana ne kadar avantaj sağlar? Ekim' de hem spk kursuna hem de AÖF'e kayıt yaptıracağım. Bu durum hakkındaki yorum ve önerilerinizi benle paylaşırsanız sevinirim.