Gönderen Konu: ÇÖZÜM ORTAKLARI UYANIN...  (Okunma sayısı 5360 defa)

seti

• Seti
  • YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
ÇÖZÜM ORTAKLARI UYANIN...
« : Ağustos 05, 2012, 04:48:25 ÖS »
Çözüm ortağı olarak görev yapan arkadaşlar...
Kendimizi daha fazla sömürtmemek için işini doğru yapmayan ve bizlere eziyet eden lisanslı şriketleri nasıl deşifre edebiliriz?
X firması aylardır ücret ödemiyor, A firması yol ücreti ödemiyor ya da masrafları ödemiyor, B firması gereksiz evrak kalabalığı ile işgücümüzü azaltıyor ...vs
Çözümlerinizi bekliyorum

onur85

• GOLD ÜYE
Ynt: ÇÖZÜM ORTAKLARI UYANIN...
« Yanıtla #1 : Ağustos 05, 2012, 08:11:26 ÖS »
Çözüm ortaklığı adı altında sonradan icat edilen taş devri sömürge düzeni zaten baştan hata. ABD ve Avrupa'da bu saçmalık yok. Herkes dilediği gibi siciline uygun şekilde müşteriler bankalar olsa bile dışarıdan hizmet verebiliyor. Bunu anlatmak ve anlamak lazım önce.

maras46

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Ağustos 05, 2012, 10:23:24 ÖS »
şu an da meclis gündeminde olan SPK kanun taslağının 35, 62 ve 74. maddalerinde, DEğERLEME mesleği, Kredi Derecelendirme ve Bağımsız Denetim meslekleri ile birlikte tek çatı altına toplanıyor. Burada Uluslararası Stardartlara Uyum konusu işlenmiş. Yapılacak iş asılnada belli. Bu konuda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna yazışma yapıp, mesleğimizin uluslarası standartlarının harfiyyen bu ülkede de uygulanmasını talep etmektir. ışte o zaman eziyet ortadan kalkar.
Çözüm ortaklığı konusundaki eziyetten bahsediyorsunuz. Lisanslı şirketlere, bankaların çektirdiklerini biliyor musunuz? Rapor hazırlar iken, uzmanın kendi penceresi yok. Her bankanın kendi penceresi var. Raporu hazırlarken bankaların penceresine göre bakmak zorundayız. Bekleyelim kanun bir çıksın. Herkes uluslararası standartlardan rapora bakmayı öğrensin. ışte o zaman kimse kimseye eziyet etmez.

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
« Yanıtla #3 : Ağustos 06, 2012, 01:17:47 ÖS »
Valla arkadaşlar ben çözüm ortaklığından memnunum açıkcası, paramıda tam gununde alıyorum, yol parasıda alıyorum çalıştığım firmaların hiç bir beni mahçup etmiyor, hatta avans isteme durumum oldu onu bile sorun etmediler. Çözüm ortağı olarak çalıştığınız firmalardan biri size gel seni kadarolu 2500-TL+yemek parasına alayım dese kaçınız kabül eder merak ediyorum.Çözüm ortaklığı bayilik gibi o firmanın ildeki bayisi siz oluyorsunuz ne kadar ekmek o kadar köfte. Tabiki şirket sahiplerinin kar marjları daha yuksek en azından akaryakıt masrafları yok, ama işi bağlayan da onlar sonuçta. Sağlam firmalar ile çalışıldığı sürece bence çözüm ortaklığında problem yok.

göküüü

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Ağustos 09, 2012, 09:12:19 ÖÖ »
exper arkadaşım seni canıgönülden tebrik ediyorum dobra dobra konusup bir şeyler söylediğin için cünkü burdaki coğu arkadaş yakınıyor ancak hepsi buı işi yapıyor lütfen herkes acık ve doğru olsun

seti

• Seti
  • YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #5 : Ağustos 09, 2012, 07:01:48 ÖS »
Sayın exper...
Sen ya firma sahibisin ya da henüz canın yanmamış...
Biraz da bekle görürsün çözüm ortaklığından memnun kalmayı...
Sen çok istisnai bir durumsun... Sahada çalışan çözüm ortağı arkadaşlarımızın %90'ından fazlası eziliyor ve işi bırakmak üzere...
Neyse yorum yapmayacağım... Memnun olanların yolunu Allah açık etsin...

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
« Yanıtla #6 : Ağustos 09, 2012, 07:50:51 ÖS »
Kesinlikle firma sahibi değilim sadece iş potansiyeli yüksek 2 firmanın çözüm ortagıyım. 5 Yıldır sahada ve lisanslı degerleme uzmanıyım Fıyatlardan canımın yandıgı doğru ama bunun sebebi çalıştığım firmalar kesinlikle değil dediğimgibi her zaman tam vaktinde ödeme aldım,  2 fırma ilede aramda hiç para konusunda sorun yaşanmadı gerçi biri yeni ama diğer çok uzun zamandır çalıştığım firma. Ben şunu anlamıyorum şikayet ediyorsunuz ama neyi? beklentiniz nedir?. %70 size % 30 firmayamı  olmalı? inşallah bir gun sizde bende firma sahibi oluruz oldugunuz zaman bunu kabul edermısınız? firma yol parası vermıyor dıyorsunuz adam cebıne atmıyorkı bankada ona vermıyor. Bu fırmanın sucu degılkı bızım bırlık olamama sucumuz.

göküüü

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #7 : Ağustos 10, 2012, 09:36:42 ÖÖ »
exper arkadasım senı cıdden kutluyorum cunku burdakı arkadasların coğu hep yakınıyor ama hala bu işi yapıyor hic biri bu meslek ıyı demıyor belkıde korkuları piyasaya yeni çözüm ortaklarının girmesi iş verimlerinin düşmesi sanırım.....

mfkfreem

• fatih koç
  • YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
  • MFK PLANLAMA VE GAYRÝMENKUL DEÐERLEME
    • MFK Planlama ve Gayrimenkul Deðerleme
« Yanıtla #8 : Ağustos 11, 2012, 12:02:51 ÖÖ »
Sayın exper birlik olmaktan bahsediyorsunuz haydi ozaman birlik olalım.... TÜRKıYE GENELıNDE  ÇÖZÜM ORTAKLARI OLARAK 1 HAFTA ış YAPMASAK NE OLUR. 3 EYLÜL 2012 PAZARTESı TARıHı ıTıBARI ıLE TÜRKıYE GENELıNDE  TALEPLERı  1 HAFTA SÜREYLE GERı ÇEVıRME KARARI ALMIş BULUNMAKTAYIZ. KATILACAK ARKADAşLAR BURADAN DESTEK VERıRSE EN AZINDAN YAPILACAK OLAN ış BIRAKMA EYLEMıNıN ETKıSıNı TAHMıN EDEBıLııRıZ. SAYGILARIMLA

MEHMET FATıH KOÇ
şEHıR PLANCISI
ÇÖZÜM ORTAKLARI GRUBU
0541 769 66 04
mfkfreem

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
« Yanıtla #9 : Ağustos 11, 2012, 12:41:48 ÖÖ »
Arkadaslar mailinizi bende aldım ama sizin bu bahsettiğiniz çözüm ortakları grubu nedir? resmi midir? ağırlığı varmıdır? kusur bakmayın ama bu olay fare dağa  küsmüş dağın haberi olmamış deyiminin tam örneği. Böyle bir grevde banka tarafından direk lokavt ı yersiniz. Arkanizda bir sendika veya TDUB olmadığı sürece bu işin etkisi olacağını sanmıyorum. Sonuçta piyasa toplam 10.000 çalışan var, kaçına ulaşabileceksiniz ? Gerçekçi olmak lazım bunlar benim şahsi fikirlerim

mfkfreem

• fatih koç
  • YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #10 : Ağustos 11, 2012, 12:56:20 ÖÖ »
Sayın exper Birleşmek başlangıçtır, birliği sürdürmek gelişmedir; birlikte çalışmak başarıdır. Başarmak için önce bir araya gelmeliyiz bu yüzden başlangıcı bu siteden yapıyoruz şuanda yaklaşık 250 -300 kişi bu konuya destek verdiğini öğrendim. Yakın zamanda resmi olarak dernek kurulması yönünde çalışmalar yapılabilir.
mfkfreem

06eksper

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #11 : Ağustos 11, 2012, 10:07:03 ÖÖ »
Sayın Koç,
Eyleminizin bence etkili ancak Nasreddin Hoca'nın Timur'dan fil isteme olayına döner bu çağırınız. Bu eylemi önce yeteri kadar kişiye ulaştıktan ve örgütlendikten sonra yapmalıyız. Birçok uzman ve şirket için iyi sonuçlarla biteceğine inanmıyorum. Sıkıntıda olan bir sektör için BıRLıK (nasıl olunacaksa) olup bu gibi başkaldırılar yaparak sıkıntıyı çözeceğimize inanmıyorum. Ücretlerden önce çözülecek bir sürü konu var. Benim düşüncelerim tabii bunlar, ama bir yerden de başlamak gerekiyor dimi.

mfkfreem

• fatih koç
  • YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #12 : Ağustos 11, 2012, 02:25:58 ÖS »
Arkadaşlar o zaman kendi haline bırakalım sömürülmeye devam siz bilirsiniz....
mfkfreem

seti

• Seti
  • YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #13 : Ağustos 11, 2012, 03:13:58 ÖS »
Sayın Koç...
Birlik olalım dedğimiz bu insanların çoğu üniversite mezunu ve halen karamsarlar, Türk toplumunun tamamının karamsarlığını sen düşün...
Bu yüzden hiçbir yere gelemiyoruz... Ve her zaman büyük güçlerin oyuncağı oluyoruz...
Sektörün bu denli kötü bir hale gelmesi ve çözüm ortaklarının artık kaybedecek birşeyleri olmamasına rağmen bu arkadaşlar birlik olmaktan neden korkuyorlar anlamıyorum. Birlik olalım diyorsunuz, aradan birileri çıkıp ''arkadaş bu iş tutmaz, bankalara söz geçiremeyiz'' diyor. Denesek ne kaybedecekler bilemiyorum... Hergün şikayet etmesini, herkese dert yanmasını çok iyi beceriyorlar ama gel bu işi düzeltmek için en azından deneyelim diyorsun korkuyorlar. Bırak korkmaya ve sömürülmeye devam etsinler.

seti

• Seti
  • YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #14 : Ağustos 12, 2012, 01:13:33 ÖS »
Ortalık üniversite mezunu kaynıyor...
Değerleme uzmanlığı işini ise üniversite mezunu herkes (hemşire, beden eğitimi öğretmeni, veteriner vs...) yapabiliyor...
Bu işi kaçak olarak yapan ilkokul, lise mezunu ile teknik okulu mezunlarını da görmezden gelmeyelim...
Sadece fotoğraf makinası al işlem tamam...
Pastanın dilimi her geçen gün düşüyor...
Türkiye genelinde 1 bank şubesi açılıyor ise, 10 tane eksper türüyor.
HEPıMıZ EKSPERıZ...