Gönderen Konu: RAPOR ÜCRETıNıN 200TL OLMASI SıZı NASIL ETKıLER  (Okunma sayısı 7299 defa)

AZT

• YENİ ÜYE
  • *
RAPOR ÜCRETıNıN 200TL OLMASI SıZı NASIL ETKıLER
« : Temmuz 17, 2012, 02:34:39 ÖS »
TDUB UN KARARINA RAğMEN BANKALAR RAPOR ÜCRETıNı 200TL NıN ALTINA ÇEKMış
SıZCE TEPKıMıZ NE OLMALI?

brandon

• YENİ ÜYE
  • *
Ynt: RAPOR ÜCRETıNıN 200TL OLMASI SıZı NASIL ETKıLER
« Yanıtla #1 : Temmuz 18, 2012, 01:48:21 ÖÖ »
Benim de bugün aldığım bir duyuma göre, ING Bank ücretleri 160 TL' ye düşürüp, tapu ve belediye harclarını ödemeyecekmiş.

Sorunuza cevap vereyim. Ne diye tepki gösterecekmişiz ki. Biz kimiz? Hepimiz bu düzende onlar için çalışmalıyız ki daha çok kar etsinler. 
 Bedavaya çalışalım bence 160 TL de çok. Ya da iş başı 50 TL yeter bize.Ayda 50 iş yaparız.Oh 2500 TL neyimize yetmiyor. Millet asgari ücretle geçinirken 2500 resmen genel müdür maaşı...

senerb_35

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 21, 2012, 01:03:41 ÖS »
Birlik, birlik olarak alınan kararı "yeni yapılacak sözleşmeler" olarak değiştirdiği için, artık ne yeni bir şirket bankayla sözleşme yapabilir ne de, mevcut şirket bankaya karşı söz sahibi olabilir. 

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
« Yanıtla #3 : Temmuz 21, 2012, 04:42:45 ÖS »
Yeni yapılacak sözleşmelerden kasıt mevcut süren sözleşmelerin değiştirilememesinden kaynaklanmaktadır. Sen 01.01.2012-.01.01.2013 tarihleri arası su fiyattan yaparım diye sözleşme imzalmışsın sonra birlik 01.07.2012 de karar alsada bankanın elinde 1 yıılık sözleşme var uygulayamassın fiyatları. şimdi herkez Halk Bankasının yapmuş olduğu uygulamanın sonucunu beklıyor şirketler diş gösterip TUDUB'un arkasındamı duracak ? yoksa yıkama yağlama yapıp Halk Bankasının yanındamı. Aynı zaman Halk Bankasının eksperlerinden biriyim eğer çalıştığım şirketlerden biri bu ucreti kabul edip TDUB kararını delerse Halk Bankası listesinden çıkarılmayı isteyeceğım. Benim birliğime  saygısı olmayan bankaya, benimde saygım olmaz.

aaron

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 21, 2012, 10:50:52 ÖS »
Birlik bankalar ile ve şirketlerin ücretleri ile uğraşmak yerine adında yer alan değerleme uzmanları adına hareket etmeli, sahada çalışan bir değerleme uzmanının minimum maaşı belirlenmeli, çözüm ortağı olarak çalışan değerleme uzmanlarının alacağı minimum ücret(bence 200 TL) belirlenmeli, sahada lisansı olmayanın çalışması engellenmeli sonrada A.ş lere bankalar ile kaça anlaşıyorsanız anlaşın ancak değerleme uzmanlarına minimum ödenecek ücretler bunlardır demeli.

maras46

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #5 : Temmuz 22, 2012, 12:53:08 ÖÖ »
Exper kardeş,
seni tebrik ediyorum. Burada söylenmesi gereken özet sözü mertçe sen söylemişsin. Beni HALKBANK LıSTESıNDEN ÇIKARIN diyebilecek 100 eksper çıksa ortaya herşey anında düzelir.

seti

• Seti
  • YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #6 : Temmuz 22, 2012, 01:53:59 ÖÖ »
Bende varım...
HALKBANK LıSTESıNDEN ÇIKARIN...
Arkadaşlar ya da birlik olalım, düşük ücret ödeyen bankaların raporlarını en düşük değerlerle yazalım ellerinde patlasın kimseye kredi veremesinler  :)

kaizen

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #7 : Ağustos 09, 2012, 02:15:00 ÖS »
Halk bankası rapor ücretini 200 TL ye çekmiş... zam beklerken fiyatlar git gide düşüyor nasıl olacak bu iş?

brandon

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #8 : Ağustos 11, 2012, 10:50:49 ÖS »
Bende yapmıyorum Halkbankası işleri, yapan arkadaşlara kolay gelsin...

tuðba

• deptha
  • **
« Yanıtla #9 : Ağustos 12, 2012, 12:03:00 ÖÖ »
Halkbankası ücretleri düşürdüğünden beri ben de Halkbankasına iş yapmıyorum...

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
« Yanıtla #10 : Ağustos 12, 2012, 12:16:21 ÖÖ »
% 16,6 etkiler ;D

Bende çıkarın dedim, oyle şey olmaz çıkaramayız dediler. Bende banka çıkarsın diye -1,-2 de gönderiyorum bakalım ne olacak

tuðba

• deptha
  • **
« Yanıtla #11 : Ağustos 12, 2012, 12:44:53 ÖÖ »
% 16,6 etkiler ;D

Bende çıkarın dedim, oyle şey olmaz çıkaramayız dediler. Bende banka çıkarsın diye -1,-2 de gönderiyorum bakalım ne olacak

Bu durum sizi haklıyken haksız konuma düşürür. Raporu ücretinden dolayı geciktirme hakkı yok bence kimsenin. Neticede karşılıklı yapılan sözleşmelerde ücret arttırımı ile ibareler var ama ücret azaltılması ile bir ibare okuduğumu hatırlamıyorum. Eğer bu konuda tavrınız varsa bankaya karşı, net olmanız gerek. ışi ya zamanında yapmalı, ya da yapmamalı bence. Sadece bir tavsiye...

NESLÝHAN

• NESLÝHAN
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #12 : Ağustos 12, 2012, 11:30:28 ÖÖ »
Arkadaşlar bunlar iyi günlerimiz ,merak etmeyin ileride bu günleri de aratacaklar...

NESLÝHAN

• NESLÝHAN
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #13 : Ağustos 12, 2012, 11:36:02 ÖÖ »
Böyle bir organizasyon ancak bir sivil toplum örgütü tarafından yapıldığında birlik sağlanabilir ve etkili olabilir

seti

• Seti
  • YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #14 : Ağustos 12, 2012, 01:08:49 ÖS »
Ortalık üniversite mezunu kaynıyor...
Değerleme uzmanlığı işini ise üniversite mezunu herkes (hemşire, beden eğitimi öğretmeni, veteriner vs...) yapabiliyor...
Sadece fotoğraf makinası al işlem tamam...
Yani Halk bankasının işini yapmazsanız yapmayın, ortalık eksper kaynıyor...