Gönderen Konu: Tecrübesi Olmadan lisanslama Sınavlarına Hazırlananların Dikkatine...  (Okunma sayısı 14001 defa)

altanaltu

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
sayın karadağ;
yani benim tek dersi vermemde mahsur yok. 3 yıllık tecrübe koşulunu sağladığım zaman yenileme eğitimlerine katılarak lisans alabiliyorum öyleyse.

Huseyin_Karadag

• YENİ ÜYE
  • *
verebilirsin arkadaşım engel ortadan kalktı..
hayırlı olsun hepimize..

Tcgumus

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ynt: Tecrübesi Olmadan lisanslama Sınavlarına Hazırlananların Dikkatine...
« Yanıtla #32 : Mayıs 02, 2011, 05:49:43 ÖS »
Merhabalar

Ben bu sene ilk defa sınava gireceğim. şimdi 4 modülden de geçsem. 1 ay sonradan ise başlasam 3 yıl çalışsam. Lisansımı alabiliyormuyum ?

lanthorn

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #33 : Mayıs 04, 2011, 07:11:11 ÖS »
Sayın Karadağ,
bir konuda açıklık getiriseniz sevinirim.en son ki mesajınızda lisans yenileme eğitimlerinden bahsetmişsiniz. 3 yıl çalışmadan o eğitimlere katılarak lisans belgesine sahip olunabiliecekmidir? spk nın tebliğ lernde göremedim bu konuyla ilgili bilgiyi.
teşekkürler

BÝLGE KAYA

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #34 : Aralık 12, 2011, 05:10:45 ÖS »
MRB ARAKDASLAR
kayseride yasıyorum meslegım mımarlık. sıteye yenı kayıt oldum. gay. men. degr. uzmanlıgı uzerıne bı kac haftadır arastırma yapıyorum. ankaradan bu konu ıle ılgılı kıtap su an masamda durmakta. fakat cevremde bu ısle ugrasan ve bılgı alacagım hıc bı sahıs veya kurulus olmadıgından nereden ve nasıl baslıcagımı hıc bılmıyorum. o yuzden bılgılerınızı paylasırsanız cok sevınırım.

kafama takılan soru; şu an calıstıgım ve ortagı oldugum sırketın ısmınde emlak danısmanlıgı ıbaresı de yer almakta. bu tıtre sahıp olmak sınava gırmeme engel teskıl eder mı?

Miyagi

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #35 : Aralık 12, 2011, 08:03:37 ÖS »
Emlak Danışmanlığı ibaresi bulunan bir şirkette çalışman ve ortağı olmanız sınava girmenize engel teşkil etmez.
degerleme06@gmail.com

MRB ARAKDASLAR
kayseride yasıyorum meslegım mımarlık. sıteye yenı kayıt oldum. gay. men. degr. uzmanlıgı uzerıne bı kac haftadır arastırma yapıyorum. ankaradan bu konu ıle ılgılı kıtap su an masamda durmakta. fakat cevremde bu ısle ugrasan ve bılgı alacagım hıc bı sahıs veya kurulus olmadıgından nereden ve nasıl baslıcagımı hıc bılmıyorum. o yuzden bılgılerınızı paylasırsanız cok sevınırım.

kafama takılan soru; şu an calıstıgım ve ortagı oldugum sırketın ısmınde emlak danısmanlıgı ıbaresı de yer almakta. bu tıtre sahıp olmak sınava gırmeme engel teskıl eder mı?

ce_sa

• YENİ ÜYE
  • *
Merhaba,

Sınava hazırlanmak için hangi kaynaklardan çalışmalıyım. ılk defa sınava girecek birisi olarak, özellikle finans matematiği ve değerleme konusunda çözüm anlatımlı, yol gösterici anlamında en iyi ve etkin kitaplar varsa, bilgilendirirseniz çok sevinirim.

irfanyilmaz1983

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #37 : Mayıs 21, 2012, 03:45:39 ÖS »
Maalesef o hatayı bende yaptım. sınava hayatımda ilk defa girdim ve ilk girişte bütün derleri verdim. Benimde tecrübe sürelerim eksik ve tamamlamaya çalışıyorum ve çok sıkıntı çekiyorum. Benim merak etiğim konu ise üç yıla ait aday tarafından hazırlanan değerleme raporuç Örneğin 2009 dan 1 tane, 2010 dan 1 tane, 2011 den 1 tane değerleme raporunun olması asgari tecrübe şartı için yeterlimidir. yoksa her yıl için en üç tane mi olmalıdır. Yani 2009 dan üç tane, 2010 dan üç tane, 2011 den de üç tane mi olmalıdır. Bu konuda acil bilgiye ihtiyacım var.şimdiden çok teşekkür ederim

tuðba

• deptha
  • **
« Yanıtla #38 : Mayıs 22, 2012, 09:52:57 ÖÖ »
bildiğim kadarıyla her yıldan 1 adet yetiyor.

levent22

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #39 : Temmuz 10, 2012, 02:03:37 ÖÖ »
merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı ama lütfen gercekten bilen biri cevaplasın.. ben şuan sınava hazırlanıyorum ve bu işi de aynı zamanda yapıyorum.ama ben eksperin yanında çalişiyorum tamamen bir şirket değiliz çözüm ortaklığı şirketiyiz.benım burada çalişmam tecrube şartını sağlayacakmı??4 yıllık üniversite diplomamıda seneye alıcam okulum henuz bitmedi sınavı kazandığım takdirde bununda bi engeli olurmu yardımcı olursanız sevinirim.