Gönderen Konu: 2012 YILINDA DEğERLEME MESLEğıNıN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERıLERı  (Okunma sayısı 8702 defa)

ekspermuhendis

• YENİ ÜYE
  • *
Sayın Acar görüşlerinize katılıyorum, sektördeki tek sorununun rapor ücretleri olmadığını, rapor ücretleri artsa bile hereşyin birden çözüme kavuşmayacağını düşünüyorum.  Rapor ücretlerinden önce disiplin yönetmeliği ve standartların oluşturulması daha fazla önem arz ettiğini düşünüyorum.
Sayın Exper yazdıklarımı kastederek siteminiz olduysa bir yanlış anlaşılma olduğu kanaatindeyim, "Değerleme uzmanlığı ile ilgili mevcut olan yasal düzenlemelere uyulmadığını sektördeki herkes bilmekte ne SPK'nın nede BDDK'nın değerleme uzmanı tanımlamasına uymayan yüzlerce kişinin kimi raporlara imza atarak kimide atmadan mesleği icra etmektedirler.  Başkasının yaptığı işe kendi imza atanlar, yeterli bilgi ve beceriye sahip olmadan kendini değerleme uzmanı ilan edip değerleme raporları düzenleyenler ve düzenlettirenler önünde sonunda bunun sıkıntısını çok acı bir şekilde yaşayacaklardır diye düşünüyorum."  Etik ve teknik kaidelere uymayanların sektörde haksız rekabete yol açarak kaliteyi ve mesleğin prestijini düşürdüklerinin hepimiz farkındayızdır diye düşünüyorum.
Yukarıda belirtilen hususlara sektörde tecrübesi olan hiçkimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum.

veyselmert

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ynt: 2012 YILINDA DEğERLEME MESLEğıNıN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERıLERı
« Yanıtla #31 : Mart 09, 2012, 02:40:58 ÖÖ »
Herkese selamlar,
ılk olarak her türlü maddi manevi külfetine katlanmak suretiyle , hiçbir kurum yada kuruluşa bağımlı kalmadan bu siteyi bizlerin hizmetine sokarak , sektörde var olan az sayıda duyarlı emektarın bir araya gelmelerine vesile olan Site Sahibi ve Site Yöneticisi arkadaşlarımıza teşekkürü borç biliyorum.
Forumu yılardır pasif bir şekilde takip ediyorum.şükür ki bugünlerde gerçekten de görmeyi arzuz ettiğimiz diyalog ortamı oluşmaya başladı.Bu konuda başta Mesut Tatlıpınar Beyfendiye ve ismini zikretmekte zorluk çektiğim fakat hepsinin çok kıymetli şahsiyet ve fikirlere sahip olduklarını düşündüğüm meslektaşlarıma da öncülük yaptıkları için teşekkür ediyorum.
Arkadaşlar bu girizgahı bu kadar uzun tutma sebebim siteye attığım ilk mesaj olmasından dolayıdır.Bende sizler gibi bütün emeğini , zamanını ve kariyerini bu meslek uğruna harcayan bir arkadaşınızım.Bu sektörle tanışmam 2009 yılında oldu.Açıkcası dönüp geriye baktığımda meslek adına aradan geçen 3 yıllık sürede yol aldığımız söylenemez.Zira forum sayfalarını dolduran ve sizlerin değindiği onlarca sorun ve problem ilk günkü tazeliğini koruduğu gibi hergeçen gün üzerine ilave ederek büyüyor.Ben açıkcası sizlerin ve bu sitenin varlığını bu nedenle önemsiyorum.ınanıyorum ki Dünya tarihinde çok kanlı sahnelere sebep olan savaşlar bile gerekli diyalog ortamı sağlansa ve insanlar gerçekten insana yakışır şekilde daha fazla konuşmaya gayret gösterse idi bu kadar kan dökülmeyecekti.Evet belki abartılı bir örnek oldu ama nerdeyse her mesajda okuduğum sektörel sorunların aslında abartıldığı kadar içinden çıkılmaz olmadığını düşünenlerdenim.Ben yaşadığımız sorunların daha ziyade bir dirilişin varoluşun sancıları ve ayak sesleri olarak görüyorum.Unutmayın bizler konuştuğumuz sürece paylaştığımız sürece aşamayacağımız hiçbir sorun yok.

ınşallah bugünden sonra forumda daha sık bulunmaya ve sektörle ilgili görüşlerimi beyan etmeye özen göstereceğim.Sizlerle tanışmanın mutluluğunu yaşıyorum.
Selamlar,