Gönderen Konu: SPK SINAVINI KAZANDIM FAKAT MESLEKı TECRÜBEM YETERSıZ  (Okunma sayısı 2663 defa)

irfanyilmaz1983

• YENİ ÜYE
  • *
SPK SINAVINI KAZANDIM FAKAT MESLEKı TECRÜBEM YETERSıZ
« : Kasım 05, 2011, 10:32:37 ÖÖ »
ıyi günler.Bir kamu kurumunda(Kadastro Müdürlüğünde) harita mühendisi olarak çalışmaktayım. Spk Gayrimenkul Değerleme uzmanlığı sınavını kazandım. Fakat lisans alabilmek için yeterli tecrübeye sahip değilim. Ya da özetlemek gerekirse hazırladığım hiç bir değerleme raporu yok. Bu yüzden Spk lisansımı alamıyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz. Sizlerin hazırlamış olduğu raporlardan yararlanmam mümkün mü?Kendi kururmumda çalışarak bunları tamamlamam şu an mümkün görünmüyor. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz. Çok acil yardımlarınıza ihtiyacım var. Çok teşekkür eder iyi günler dilerim... irfanyilmaz1983@hotmail.com

NESLÝHAN

• NESLÝHAN
  • YENİ ÜYE
  • *
Ynt: SPK SINAVINI KAZANDIM FAKAT MESLEKı TECRÜBEM YETERSıZ
« Yanıtla #1 : Kasım 05, 2011, 10:07:52 ÖS »
Mahkemelere bilirkişi olarak gitmiyormusunuz değerli mühendis arkadaşım?Gayrimenkul ile ilgili bir kamu kurumunda (kadastro müdürlüğü ki gayrimenkul ile ilgili kamu kurumlarının başında gelir) çalıştığınızdan dolayı 3 yıllık tecrübeyi zaten sağlamış oluyorsunuz .Geriye 3 yıldan 3 adet değerleme raporu ibraz etmek kalıyor...Mevcut tebliğlere göre sınavdan aldığınız notların silinmesi gibi bir durumda sözkonusu değil zaten 2011,2012,2013 ten birer rapor ibrazınız yeterli olacaktır,endişe etmeyin..
« Son Düzenleme: Kasım 06, 2011, 08:36:07 ÖÖ Gönderen: NESLıHAN »

irfanyilmaz1983

• YENİ ÜYE
  • *
Ynt: SINAVINI KAZANDIM FAKAT MESLEKı TECRÜBEM YETERSıZ
« Yanıtla #2 : Kasım 10, 2011, 04:22:18 ÖS »
Evet doğru Mahkeme keşiflerine sürekli gidiyoruz ama orda taşınmaz değerlemesi yapmıyoruz ki, genelde taşınmaz sınırlarıyla ilgili ya da teknik sorunlar oluyor mahkeme konusu, ya da ceza mahkemeleri oluyor. Haliyle yer tespiti yapıyoruz. Zaten kadastro müdürlüğünde 2008 den beri çalışıyorum. süre olarak sıkıntım yok. sadece kurula sunabileceğim herhangi bir değerleme raporum yok. Sorun bu sadece. Bu konuda yardım istiyorum.

altanaltu

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ynt: SPK SINAVINI KAZANDIM FAKAT MESLEKı TECRÜBEM YETERSıZ
« Yanıtla #3 : Kasım 10, 2011, 05:27:17 ÖS »
arkadaşım bende seninle aynı durumayım. senin bilirkişilikten başka şansın yok. yada istifa edip özel sektörde bu işi yapan bir firmada çalışacaksın

irfanyilmaz1983

• YENİ ÜYE
  • *
SPK SINAVINI KAZANDIM FAKAT MESLEKı TECRÜBEM YETERSıZ
« Yanıtla #4 : Kasım 15, 2011, 01:28:21 ÖS »
merhaba, şu an dediğiniz gibi bilirkişilik yapmam lazım ama nasıl. Sizinde mi böyle bir probleminiz var. Siz ne aşamadasınız?