Gönderen Konu: Lisans Alma  (Okunma sayısı 2085 defa)

abdullah3012

• YENİ ÜYE
  • *
Lisans Alma
« : Ağustos 24, 2011, 01:54:12 ÖS »
Merhaba arkadaşlar;Lisanslama sınavlarını 70 ortalama ile verdim. Ancak bir konuda anlamadığım bir şey var. Lisanslama sınavlarında başarılı olup lisans almaya hak kazananlar ilk sınav tarihinden 2 yıl geçmesi  durumunda ve 4 yıldan az  süre geçmesi durumunda yenileme eğitimlerine girerek lisanlarını alabilirler şeklinde tebliğlerde bir açıklama var. Ben ilk sınavıma 2008 2 .döneminde girdim ve bu sınav döneminde yani 2011 de verdim.Ancak tecrübe koşulunu şu an için sağlayamıyorum yaklaşık 1,5-2 sene arasında tecrübe eksiğim var. Ben bu tecrübe eksiğini tamamlamam sanırım 2013 yılını bulacak ve il sınavın üzerinden 5 sene geçmiş olacak. Tecrübeyi doldurduktan sonra yenileme eğitimlerine katılarak lisansımı alabilirmiyim? Bu konuda yardımcı olabilecek birileri var ise sevinirim.
şimdiden teşekkürler.

abdullah3012

• YENİ ÜYE
  • *
Ynt: Lisans Alma
« Yanıtla #1 : Ağustos 31, 2011, 01:08:44 ÖÖ »
Merhaba; ben bu bahsettiğiniz tebliğleri biliyorum ama yazdığınız gibi süre kısıtlamasının kaldırıldığına dair veya 3 yıl içinde tecrübe sağlanması die bir ibare  göremedim.Sadece benim bahsettiğim gibi lisans almaya hak kazananlar 2 yıldan çok 4 yıldan az süre geçmişsse ilk sınavdan yenileme eğitimlerine girerek lisans alabilirler die yazıyor. Yani benim bahsettiğim konuya ilişkin net bir açıklama ben bulamadığım açıkcası.