Gönderen Konu: soru hatırlayan varmı  (Okunma sayısı 6342 defa)

fatih_ordu

• YENİ ÜYE
  • *
soru hatırlayan varmı
« : Aralık 19, 2011, 11:29:39 ÖS »
ya bu nasıl bir sınav ilk defa girdim bence Türkiyenin en zor sınavı :(

hatay

• YENİ ÜYE
  • *
Ynt: soru hatırlayan varmı
« Yanıtla #1 : Aralık 20, 2011, 04:03:42 ÖS »
2011/12  B Kitapçığı 13.soru hatalı olabilir mi?

gbburakgb

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Aralık 20, 2011, 05:58:38 ÖS »
evet bence de o 18. soruda hata var.

Tunç Demirtaş

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Aralık 20, 2011, 11:34:40 ÖS »
Hatalı olmasının nedenini de açıklarsanız belki başkalarının da aklına bir şeyler gelebilir. Bu şekilde 1 kişinin itiraz dilekçesi yerine 10 kişi itiraz edebilir.

hatay

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Aralık 21, 2011, 10:14:50 ÖÖ »
B-13 .soruda;  imar mevzuatına uygun inşaa edilerek kullanma izni alınmış yapılar olarak kabul edilemeyeceği sorulmuştur. Cevaplar ise genel mevzuat tarihleri verilmiştir. b şıkkında 57 tarihli yasa, c şıkkı imar kanununda belirtilen hüküm, d şıkkı ise herhangi bir yasa hükmü belirtilmeksizin örneğin 2981 sayılı yasa genel tanım yapılmıştır. 57 tarihli yasa ile 2981 sayılı yasa kapsamına yasaların yürürlük tarihindeki tüm yapılara kullanma izni verilmesi söz konusu değildir. 65 tarihli yasa hatırlamıyorum. Dolayısıyla;  b şıkkında belirtilen yasa kapsamında tüm yapılara kullanma izni verilemeyeceği, c şıkkı kapsamında TSK'ca imar kanununda belirtilen belgelerin Belediyeye verilmesi gerektiği, d şıkkının ise herhangi bir yasa ile bağlantı sağlanmadığı için sorunun hatalı düzenlendiğini  düşünüyorum.

gbburakgb

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #5 : Aralık 21, 2011, 10:26:43 ÖÖ »
B-13 .soruda;  imar mevzuatına uygun inşaa edilerek kullanma izni alınmış yapılar olarak kabul edilemeyeceği sorulmuştur. Cevaplar ise genel mevzuat tarihleri verilmiştir. b şıkkında 57 tarihli yasa, c şıkkı imar kanununda belirtilen hüküm, d şıkkı ise herhangi bir yasa hükmü belirtilmeksizin örneğin 2981 sayılı yasa genel tanım yapılmıştır. 57 tarihli yasa ile 2981 sayılı yasa kapsamına yasaların yürürlük tarihindeki tüm yapılara kullanma izni verilmesi söz konusu değildir. 65 tarihli yasa hatırlamıyorum. Dolayısıyla;  b şıkkında belirtilen yasa kapsamında tüm yapılara kullanma izni verilemeyeceği, c şıkkı kapsamında TSK'ca imar kanununda belirtilen belgelerin Belediyeye verilmesi gerektiği, d şıkkının ise herhangi bir yasa ile bağlantı sağlanmadığı için sorunun hatalı düzenlendiğini  düşünüyorum.

Ben bu soruyu hic bilmedigim icin yorum yapamayacagim. Itiraz edecek misiniz?

Tunç Demirtaş

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #6 : Aralık 22, 2011, 10:54:25 ÖS »
13.sorunun hatalı olduğunu düşünmüyorum. Bu arada hatalı olmasını en çok isteyen benim 2 soru iptal olursa lisansımı alıyorum :)

ılgili kanunda diğer 3 seçenek var. Soruda 1.1.1965 tarihini kafa karıştırmak için vermişler. Yapılış tarihi ne olursa olsun gecekondular yapı kullanma izni alamıyorlar.

Kanun Numarası                  : 2981

Kabul Tarihi                         : 24/2/1984

Yayımlandığı R. Gazete        : Tarih : 8/3/1984   Sayı : 18335

Yayımlandığı Düstur             : Tertip : 5   Cilt : 23   Sayfa : 36

gbburakgb

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #7 : Aralık 23, 2011, 03:12:00 ÖÖ »
bende senin kadar istiyorum cunku ayni durumdayiz  :-[

muzaffer42

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #8 : Aralık 26, 2011, 10:56:43 ÖÖ »
13.sorunun hatalı olduğu kanaatindeyim.3194/26.madesinde resmi yapıların üst yazı ile yapı ruhsatı verilebiceği,3194/27. maddesinde sadece köydeki ve köy nüfusuna kayıtlı kişilere ait tarım ve hayvancılık yapılarının yapı kullanma izinli sayılıdığı ,2981 /9a maddesinde ise 1986 dan önceki gecekondulara yapı kullanma izni verilebileceği belirtilmiştir.sonuç olarak bu sorunun cevabı  ve mantığı hatalıdır.

gül34

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #9 : Aralık 27, 2011, 01:39:45 ÖS »
sorulara itirazlar için yarın son gün