Gönderen Konu: çözüm ortağı ne demek  (Okunma sayısı 7857 defa)

ilkeryýldýrým

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
çözüm ortağı ne demek
« : Mayıs 08, 2011, 03:32:16 ÖÖ »
çözüm ortağı ne demek ? çok merak ediyorum, mühendislikteki sabun gibi , yada bir topoğrafın yanında çalışan şenör gibi bişeymi acaba?

acar

• GOLD ÜYE
  • **
Ynt: çözüm ortağı ne demek
« Yanıtla #1 : Mayıs 10, 2011, 01:24:05 ÖS »
çözüm ortağı ne demek ? çok merak ediyorum, mühendislikteki sabun gibi , yada bir topoğrafın yanında çalışan şenör gibi bişeymi acaba?

dediğiniz tanımla alakası yoktur. Çözüm ortağı demek taşeron kelimesinin daha kibar halidir. her sektörde olduğu gibi bir şirket işi alır başka bir şirkete yaptırır

YIL-MAZ

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 11, 2011, 12:48:23 ÖS »
neyin çözümü, neyin ortağı; şuna en güzel tabirle kişisel olarak  sözleşmeli personel ,kurumsal olarakda sözleşmeli şirket diyebiliriz.

Birgül Hane

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 11, 2011, 10:39:03 ÖS »
inanmıyorum size ya çok komik vallaha iyi güldüm allah razı olsun  ;D
HANE GAYRÝMENKUL DEÐERLEME

mehmetin0679

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mayıs 12, 2011, 03:42:29 ÖS »
çözüm ortağı demek, işi asıl yapan amele demek. kaymağı patron (değerleme şirketi) yiyor.

Birgül Hane

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 12, 2011, 06:43:57 ÖS »
BıR ÇOK LıSANSLI FıRMA ÇÖZÜM ORTAğIYLA % 50 PAY ORANINDA ÇALIşIYOR,KAYMAK YıYEN VARSA ODA BANKALARDIR ARKADAşLAR,KREDı LEHTARLARINDAN KESıLEN EKSPERTıZ ÜCRETLERıYLE ANLAşTIKLARI şıRKETE ÖDEDıKLERı ÜCRETLER ARASINDA DAğLAR KADAR FARK VAR.

Birgül Hane

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 13, 2011, 05:29:07 ÖS »
bravooo diyorum..başka türlü anlatılamazdı sanırım.;D
Biz semersiz eşekler olarak sadece burdan görüş ve öneri yapıyoruz,neden bizde birlik olmup hakkımızı aramıyoruz ?

ilkeryýldýrým

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 14, 2011, 02:50:24 ÖÖ »
Çözüm Ortağı eğer lisans alma yolunda ise sakınca yok ancak değerleme uzmanlığı lisansını almak daha önemlisi değerleme yapma konusunda kendisini geliştirme yolunda değil sadece günü kurtarma , para kazanma derdinde ise felaketin sonu budur bence, sektörün sonu.
xxx Genel Müdürlüğü bünyesinde kontrol mühendisi olarak çalışmaktayım. işler farklı olabilir, sözleşmelerde taşeron çalıştırabilir yada çalıştıramaz gibi maddeler olur ama işi hakeden kişinin yapması doğru olandır. öyle taşeronlar vardır ki ; yapamadığı, altından kalkamadığı iş yüzünden işle ilgili her kişiyi mağdur edebilir.
Bankalar :) bir şirketle anlaşır , taşınmaz başına 100-200 TL ücret verir , müşteriden 2 katını tahsil eder. Bence ahlaki değil, değerleme işini yaptırdığı emek sahibinin alın terini çalmakta, hizmet aldığı kişiyi kredi müşterisine satmaktadır. Değerleme yapan kişiyi satmaya hakkı yoktur. bu arada değerleme işini yapan şirkette işi %50 iskonto ile çözüm ortağına yaptırmakta.
Tarlada 50 Krş olan salatalık eve girdiğinde 4 TL olmuş oluyor. Tarlada çalışan işçi çözüm ortağı, 4 TL ye salatalık yiyende vatandaş oluyor.
Bütün istediğim adalet olsun, işi bilinçli bilgili çiftçi yapsın, çiftçi sayısı artsın, vatandaşda bu arada çok zarar etmesin.

ilkeryýldýrým

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 20, 2011, 12:53:19 ÖÖ »
Bankalar kaymağını yiyor diyorsunuzda, değerleme firmaları yemiyor mu? işi yapan kim acaba, değerleme firmasımı? yoksa çözüm ortağımı?

en büyük kaymayı bankalar yapıyor, sahada/arazide çalışan , gerçekten çalışan hakkını alamıyor diyorum. Bu arada firma olması daha iyi bence, param yok firma açamıyorum. Firmalarla birlikte kurumsallaşma olması değerleme işini değerli kılar, her kişiye bu işi yaptırmak sektörü cep telefonu sektörüne benzetir, her köşe başında ucube,kıytırık,dalavereci de olabilen değerlemeci soytarıların türemesinede sebep olmamalı. Ancak denetim kurumu lisans sahiplerine şirketlerden önce sahip çıkmalıdır.

Birgül Hane

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #9 : Mayıs 20, 2011, 10:32:26 ÖS »
firma olmak öyle kolay olsa herkes olurdu sanırım dimi bizde bayılmıyoruz amelelik yapmaya arkadaşım boş muhabetler yapılmasın çözüm üretilsin sürekli şikayet okumaktan usandık

UzmanFatih

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #10 : Mayıs 21, 2011, 12:27:54 ÖS »
şu tartıştığınız konuya bak; yazmayayım dedimde kaç haftadır tahammül edemedim!

Çözüm ortağı ne demek? soruya bak dur ben sana açıklayayım.Bilindiği üzere spk ve bddk lisasnslı şirketlerin büyük çoğunluğu ıstanbul ve Ankara merkezlidir,bu şirketler içerisinde Türkiye genelinde hizmet veren şirketlerde bulunmaktadır.ıstanbul yada Ankaradaki herhangi bir şirket merkezi dışında iş almışsa  atıyorum Iğdır'da gelen bir iş için Iğdır'a gitmesimi gerekir?Düşünmüşler ve demişlerki bizi Iğdır'da temsil edecek ve yaptığı işte bizi memnun edecek bir temsilci bulalım.Biz ona iş yönlendirelim oda işini sağlam yapsın kazancın  % 50'sini bu arkadaşa verelim  demişler fena mı olmuş?

bulentkorpe

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 22, 2011, 08:32:49 ÖS »
Tanımlar doğru ama, spk bir firmanın lisans alması için bir sürü şart ararken, gerekli tecrübe ve kadro istenirkan işin çözüm ortağına yaptırılması doğru değildir. Çünkü çözüm ortağı o lisanslı firmada çalışan değerleme uzmanı kadar yeterli tecrübe ve birikime sahip olmayabilir. Bunun önüne geçilmelidir. Ama firmalarda işin kolayına kaçmış büroda oturarak %50 kazanmak için, işi çözüm ortağına yaptırmaktalar. Firma yetkililerin o rapor ücretinin 5 katınıda versen onların işi yapacağına inanmıyorum. Amaç işi yönlendirmek değil, hamallıktan kurtulup, sözleşme ilede kendi üzerindeki sorumluluğu atmak. Yani kınumuza dönelim çözüm ortağı taşeron firmada çalışan işci, firma taşeron, banka ise işverendir. Bu çözüm ortaklığı işi acilen yasaklanmalıdır.
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2011, 11:01:50 ÖS Gönderen: bulentkorpe »

BAZÝNGA

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 01, 2011, 07:04:00 ÖS »
ARKADASLAR BIRKAC TANE FIRMAYLA CÖZÜM ORTAGI OLARAK CALISA BILIRMIYIZ. COZUM ORTAGI OLARAK CALISIRKEN FIRMA MASRAFLARA ORTAK OLUYOR MU?
« Son Düzenleme: Haziran 01, 2011, 07:18:15 ÖS Gönderen: BAZıNGA »