Gönderen Konu: SINAV SORULARINA ıTıRAZ SONUÇLARI BELLı OLDU!  (Okunma sayısı 11305 defa)

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
Ynt: SINAV SORULARINA ıTıRAZ SONUÇLARI BELLı OLDU!
« Yanıtla #15 : Aralık 16, 2010, 07:32:22 ÖS »
Hayırlı olsun yolu yarılamıssın peki iptal sorularının etkısı nasıl olmus?

özgül

• GOLD ÜYE
  • **
« Yanıtla #16 : Aralık 16, 2010, 10:12:12 ÖS »
Arkadaşlar benim de tek dersim olan Gayrimenkul Değerleme Esaslarından 80 alarak bu işi tamamladım.Ayrıca  siteyi hazırlayan,bilgi ve dökümanları ile yardımcı olan başta kurucu Mehmet Beye ve emeği geçen diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim.Siteyi izlemeye devam edeceğim,yardımcı olabildiğim kadar arkadaşlara yardım edeceğim.Bundan sonra sınavlara girecek arkadaşlara başarılar diliyor.

kalanche

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #17 : Aralık 16, 2010, 11:29:16 ÖS »
iptal edilen sorular doğru kabul edilip herbiri için 4 puan eklenmiş. yani gayrimenkul değerlemeden sınava giren biri kafadan 20 puan, mesleki mevzuattan 16 puan, finanstan 8 puan garantilemiş oldu.

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
« Yanıtla #18 : Aralık 17, 2010, 12:01:23 ÖÖ »
Arkadaslar 69,8 ortalama 70 e yuvarlanıyorumu bilen varmı?

avensis

• GOLD ÜYE
  • **
« Yanıtla #19 : Aralık 17, 2010, 12:09:14 ÖÖ »
Arkadaşlar site çöktü galiba 5 saattir site açılmıyor:
http://basvurular.meb.gov.tr/tspakb

Yoksa mesai bitti diye sunucunun fişini mi çektiler  :D

Not: Soruları hazırlayan ve iptaline vesile olmasına emeği geçen tüm dostlardan Allah razi olsun.

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
« Yanıtla #20 : Aralık 17, 2010, 12:29:36 ÖÖ »
Gerizakalılar soruları zorlaştırmak için ...okunu çıkarınca olacağı buydu

oytunayik

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #21 : Aralık 17, 2010, 12:54:27 ÖÖ »

bunu tspakb'ye sormuştum geçenlerde, evet ortalama alırken yuvarlanıyormuş..ama ders geçme notu için yuvarlama yok..
Uzakyol Gemi Baþ Mühendisi

Ýstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi
Gemi Makineleri Ýþletme Mühendisliði-2000

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
« Yanıtla #22 : Aralık 17, 2010, 12:56:41 ÖÖ »

bunu tspakb'ye sormuştum geçenlerde, evet ortalama alırken yuvarlanıyormuş..ama ders geçme notu için yuvarlama yok..

Teşekkürler

karaöz

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #23 : Aralık 17, 2010, 09:17:02 ÖÖ »
Hayırlı olsun yolu yarılamıssın peki iptal sorularının etkısı nasıl olmus?

Tşk ederim. ılk girişimdi. Tek seferde vermeyi çok istedim ama ümidim yoktu sınav sonrası. Matematikten 56 ile kalıyordum. ıptal sorular sayesinde 64 ile geçtim. ıkinci sınavda mesleki mevzuata asılacam artık. Asıl beni düşündüren bundan sonrası. ıkinci sınavda inş bu iş biter. Ama belgeyi alabilmem için rapor hazırlamam gerekiyor. Bu raporu kimin yanında hazırlarım nasıl bir süreç izliyor beni vs. Çünkü ben mali müşavirim ve değerleme konusunda tecrübe kazanmam lazım. ınş yardımcı olurlar bu konuda.

oytunayik

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #24 : Aralık 17, 2010, 10:23:50 ÖÖ »
Ben de öğrendim sonuçları.

Değerleme : 72
Finans       :  72
Mevzuat    :  72
Muhasebe :  60
Vergi         :  52

Sınavlara ilk girişimdi. Bu durumda Vergi'den 74 alırsam geçmiş olacağım.

Slmlr,

cougar

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #25 : Aralık 17, 2010, 01:54:06 ÖS »
Merhabalar.. Ben de ıptal edilen soruların puanı herkese veriliyr diye biliyorum. Zaten arkadaşımız TSPAKB ile görüşmüş.. Sonuçlar da belli oldu, durum bunu teyid eder nitelikte.. Başarılar..

gulayuzman

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #26 : Aralık 18, 2010, 11:50:41 ÖÖ »

HERKES SONUÇLARINA DıKKAT ETSıN YANLIş HESAPLAMALAR VAR. FıNANS MATEMATığıNDEN SINAVA GıRDıM AMA SONUCUM BEKLEDığıM GıBı GELMEDı.68 ALDIM.  HERKES ıÇıN Mı BÖYLE BıLEMEM AMA TANIDIğIM BıÇOK ıNSAN KENDıMDE DAHıL YANLIş HESAPLANMIş ıTıRAZ EDıCEM. YA ıPTAL EDıLEN SORULARI DOğRU KABUL EDıP PUANLARI EKLEMELERı GEREKıRDı YADA 23 SORU ÜZERıNDEN HESAPLAMA YAPMALARI GEREKıRDı. FAKAT NASIL VE KıMLER HESAPLIYOR SORULARI MERAK ETTıM. ÇÜNKÜ ıKı HESAPLAMA şEKLıNıDE DE BU SONUÇ ÇIKMIYOR.  SINAV SONUCUNUZ BEKLEDığıNıZ GıBı GELMEDıYSE MUHAKKAK SORGULAYIN.

karaöz

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #27 : Aralık 18, 2010, 01:26:35 ÖS »

HERKES SONUÇLARINA DıKKAT ETSıN YANLIş HESAPLAMALAR VAR. FıNANS MATEMATığıNDEN SINAVA GıRDıM AMA SONUCUM BEKLEDığıM GıBı GELMEDı.68 ALDIM.  HERKES ıÇıN Mı BÖYLE BıLEMEM AMA TANIDIğIM BıÇOK ıNSAN KENDıMDE DAHıL YANLIş HESAPLANMIş ıTıRAZ EDıCEM. YA ıPTAL EDıLEN SORULARI DOğRU KABUL EDıP PUANLARI EKLEMELERı GEREKıRDı YADA 23 SORU ÜZERıNDEN HESAPLAMA YAPMALARI GEREKıRDı. FAKAT NASIL VE KıMLER HESAPLIYOR SORULARI MERAK ETTıM. ÇÜNKÜ ıKı HESAPLAMA şEKLıNıDE DE BU SONUÇ ÇIKMIYOR.  SINAV SONUCUNUZ BEKLEDığıNıZ GıBı GELMEDıYSE MUHAKKAK SORGULAYIN.

Ben birinci oturumda cevapları yazabilme şansını bulmuştum. Sorular açıklandığında değerlemeden ve matematikten 56 ile kalıyordum. ıptal soruları inceledim. Değerlemeden 5 soru iptaldi ve ben bunun 2sini önceki cevaplara göre doğru yapmışım kalan 3ünü yanlış cevaplamışım. 68 aldım.

Matematikten ise iptal olan iki soruyu yanlış yapmıştım ve 64 aldım.

Bundan şu sonucu çıkarıyorum. ıptal olan soruları doğru yapmışsanız ek puan vermiyorlar. Yanlış yapılan ve iptal olan sorulara soru başına +4 puan geliyor.

Yani 25 soruda 2 soru iptal ise 23 soru üzerinden değerleme yapılmıyor.

oytunayik

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #28 : Aralık 18, 2010, 08:52:04 ÖS »

Açıkçası ben de mesela Mevzuat'tan 80 bekliyordum ama 72 geldi. 2 soruyu yanlış hatırlıyorum diye düşündüm ama bilemiyorum. Sınav kağıdımı inceleyebilmek için sanırım dava yolu ile mümkün, yanılıyor muyum?

gulayuzman

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #29 : Aralık 19, 2010, 02:18:39 ÖÖ »
SINAVDA ıPTAL OLAN SORULARI DOğRU KABUL EDıP +4 PUAN EKLESELER SONUCUM FARLI OLURDU. YANı 18 NETıM VARDI ıPTAL OLAN 1 SORUYLA BıRLıKTE 2 SORU ıPTAL OLDU +4 PUAN DAHA ALMAM GEREKıRDı VE BEN YıNE 68 ALMAZ  76 ALIRDIM. YANı DOğRU KABUL EDıP EKLESELERDı DAHA YÜKSEK ALMAM GEREKıRDı.

SINAV SONUCUNUN TEKRAR ıNCELENMESıNı DıLEKÇE YOLUYLA ıSTEYEBıLıRSıNıZ. AMA CEVAP KAğIDINIZI GÖRMEK ıSıTYORSANIZ DAVA AÇMANIZ GEREKıR. BENDE CEVAP KAğIDIMIN TEKRAR OKUNMASINI ıSTEYECEğıM  AMA HATALARINI KABUL ETMEYıP AYNI SONCU GÖNDERıRLERSE DAVA AÇICAM.