Gönderen Konu: Kamuda çalışıp lisans belgesi alanlar  (Okunma sayısı 5668 defa)

fatih1979

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Kamuda çalışıp lisans belgesi alanlar
« : Aralık 10, 2010, 08:18:28 ÖÖ »
Günaydın arkadaşlar kamuda çalışıyorum ve sınava gireceğim memudiyetime engel olmayacak şekilde  staj dönemini nasıl yapacağım ve belgemi nasıl değerlendireceğim hakkında bilgi verirseniz  sevinirim

entel42

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ynt: Kamuda çalışıp lisans belgesi alanlar
« Yanıtla #1 : Aralık 22, 2010, 06:12:07 ÖS »
Benim de aynı konuda bir sorum olacak: Kamuda memur olarak çalışıyorum. Sınavı kazanırsam Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı ile memuriyetimi birlikte yürütebilirmiyim? Yoksa istifa etmem mi gerekir?

alperce

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 26, 2011, 01:56:41 ÖÖ »
hangi kurumda ne  kadroda çalışıyosunuz o önemli. onu yazın..

fatih1979

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Şubat 09, 2011, 09:25:19 ÖÖ »
Maliyede çalışıyorum gelir uzmanı olarak ayrıca vergi konusuna da vakıfım

hk_harita

• **
« Yanıtla #4 : Şubat 11, 2011, 11:28:29 ÖS »
ancak taşeron olarak eksperlik yapılıyor ne yazık ki.

bende bir belediyede imar müdürlüğünde görev almaktayım.

bir lisanslı değerleme firmasında tam zamanlı olarak çalışamayacağımız için lisansın şuanki süreçte çok bir önemi görünmüyor kamuda çalışanlar için

musakka

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 20, 2011, 06:27:01 ÖS »
Belediyede çalışan arkadaşlar yapabileceğiniz iki şey var.
1. Vakit kaybetmeden ya "Enkaz Tespit Komisyonu"na yazdırın kendinizi ya da "Rayiç Bedel Komisyonu"na. Bu komisyonlardan çıkan raporlarda imzanız olursa ve 3 yılda 3 adet yapmış olursanız lisans alabilirsiniz.

2. Ziraat bankasının yaptığı ve belediye teknik personelinden destek aldığı konut ya da arsa kredi ekspertiz raporuna imza atın. Bu evrak da spk tarafından kabul edilmektedir.

tabii tüm bunları yaparken tutup da çevre müdürlüğünde çalışırsanız bi işe yaramaz, ya imar da ya planlama da ya da fen işlerinde çalışıyor olmanız lazım...

ihpayir

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Kamuda çalışıp lisans belgesi alanlar
« Yanıtla #6 : Haziran 12, 2011, 11:39:22 ÖÖ »
Arkadaşlar kadastro müdürlüğünde harita mühendisi olarak çalışan biri nasıl lisans belgesi alabilir. bilgisi olan var mı

ozdemirmah

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 16, 2011, 11:45:40 ÖÖ »
Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde mühendis olarak çalışıyorum. Kurumun sahip olduğu gayrımenkullerin (arazi, daire vs. ) satışı için hazırlanan bedel tespit raporlarını hazırlayan komisyonlarda yer aldım. Gayrımenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı almak için bu raporları kullanabilir miyim? bilen varsa bilgilendirirse sevinirim..

salih

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 26, 2011, 02:29:20 ÖÖ »
kamuda çalışan inşaat mühendisiyim. bu lisansı aldığımda bana ne gibi faydası olacak bilgisi olan varmı?

volcano

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #9 : Temmuz 14, 2011, 05:57:32 ÖS »
merhaba arkadaşlar. Kadastro müdülüğünde tekniker olarak çalışmaktayım görev sürem 5 yıl oldu, ayrıca 4 yıllık işletme bölümünden de mezun oldum, bu koşullarımla, memuriyetime devam ederek değerleme uzmanı olarak çalışa bilme imkanım varmı, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.şimdiden teşekkkürler.

Tunç Demirtaş

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #10 : Aralık 24, 2011, 09:09:24 ÖS »
Ben de değerleme uzmanlığına devam ederken memur olmak istiyorum :)

lanthorn

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #11 : Aralık 24, 2011, 10:42:43 ÖS »
aynını bende çok istedim  :(

gbburakgb

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #12 : Aralık 25, 2011, 11:37:26 ÖS »
thunc arkadasa katılıyorum. ben de hem kamuda calışıp, hem değerleme sektöründe lisans adlı kagıdı aldığım için hiç bir sey yapmadan para kazanıp hem bakkal işletip cama da kagıt asmak suretiyle emlak işine de girmek istiyorum. Bir de sabahtan 5 şirket kurup akşam mesai saati bitimiyle şirketi geri batırmak istiyorum. Ayrıca bi taraftan da yukarda yazan arkadaşların da amiri olmak istiyor ve facebooktan dürtmek istiyorum.

al bendende o kadar. Insanlar ne kadar ac gozlu ya. Hani derler ya gozunuzu toprak doyursun....

Tunç Demirtaş

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #13 : Aralık 26, 2011, 12:00:44 ÖÖ »
Herkes sadece ama sadece yaptığı işi layığıyla yapsa başta ülkemiz olmak üzere bütün dünya bambaşka bir yer olurdu.