Gönderen Konu: 7 KASIM 2010 SINAVI  (Okunma sayısı 5697 defa)

özgül

• GOLD ÜYE
  • **
7 KASIM 2010 SINAVI
« : Kasım 07, 2010, 07:23:14 ÖS »
Arkadaşlar sınavınız nasıl geçti.Ben değerlemeden sınava girdim.Sınav görevlileri süre olarak  9.30-10.15 yani 45 dk olarak bildirdi bunun üzerine tartışma çıktı.Bu nedenle sınavın zaten 15 dk sı gitti yapabileceğim soruları bile yetiştiremedim.Görevli süre bitti deyince daha 9 sorum vardı ve hepsini yapabileceğim sorulardı ilk defa bir sınavdan sonra ağlayacaktım.Yani yine süre proplemi yazık çok yazık emeğime sizikiler nasıl?

« Son Düzenleme: Kasım 08, 2010, 10:02:48 ÖÖ Gönderen: MEHMET »

goncagulk

• YENİ ÜYE
  • *
Ynt: yeni sınav
« Yanıtla #1 : Kasım 08, 2010, 08:17:22 ÖÖ »
BEN DE DEğERLEMEDEN GıRDıM BERBATTI. BU SINAV SON HAKKIMDI 64 ALSAM LıSANSI ALACAKTIM. SINAVDA TAM 3 SORUNUN HATALI OLDUğUNU DÜşÜNÜYORUM. BU SORULARI BELKı 2'şER 3'ER DEFA ÇÖZDÜM VE BU YÜZDEN DE HEM MORAL BOZUKLUğU YAşADIM HEM DE BAZI SORULARA HıÇ BAKAMADIM BıLE. GEÇEN SINAVA GÖRE ZORDU. KAFA KARIşTIRAN - SAÇMALAYAN GEREKSıZ BıLGıLERLE DOLU  SORULAR VARDI. LANET OLSUN ORTALAMA 69,2 ıKEN TÜM DERSLERıM SIFIRLANICAK.

goncagulk

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 08, 2010, 08:21:31 ÖÖ »
Bı şEY DAHA FıKRı OLAN VARSA SÖYLESıN. BEN 2006 EYLÜLDE SINAVA GıRDıM 4 YILIM BU YIL DOLDU AMA BıR SINAV HAKKIM YENMış OLDU. ÇÜNKÜ SINAV SAYISI 3 DEN 2 YE DÜşTÜ. BAZI KışıLERE DE 1 SINAV HAKKI (2006 OCAKTA GıRENLER) EKSTRADAN TANINMIş OLDU. BU MAğDURıYETTE OLAN BAşKA KışıLER VAR MI? NE DÜşÜNÜYOLAR? BıZıM OLAN 1 SINAV HAKKINI 2011 DE YAPACAKLARI SINAVDA TANIRLAR MI?

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
« Yanıtla #3 : Kasım 08, 2010, 09:33:36 ÖÖ »
YANLIZ BEN SINAVDA şUNU GÖRDÜM GELEN GıDENı ARATIRMIş

ANADOLU ÜNıVERSıTESı GERı DÖN LÜTFENNNN:)) :)

simcem

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Kasım 08, 2010, 09:56:18 ÖÖ »
Evet haklısınız...Gelen gideni aratıyor... Tek dersim kaldı...O da muhasebe... Geçmiş yıllara göre daha farklıydı sorular...Sınav soru ve cevapları ne zaman yayınlanır, bilginiz var mı? En azından geçip kaldığımı öğreneyim:(

MEHMET

• Administrator
  • GOLD ÜYE
    • Değerleme Uzmanlığı
7 KASIM 2010 SINAVI
« Yanıtla #5 : Kasım 08, 2010, 10:02:08 ÖÖ »
Arkadşalar ben 2002'den beri bu sıvana giren ve bu sınavada giren kişileri biliyorum. Yani yaklaşık 8 yıldır bu sınava giriyorlar. Bu nedenle 4 yılda girip süresi dolan arkadaşların ders notları sıfırlanırsa bu büyük haksızlık olur diye düşünüyorum. Bu konuda Değerleme Uzmanları.Net olarak gereken desteği vermeye hazırız...
Gayrimenkul Değerleme Uzmanı

goncagulk

• YENİ ÜYE
  • *
Ynt: 7 KASIM 2010 SINAVI
« Yanıtla #6 : Kasım 08, 2010, 12:39:00 ÖS »
ya gerçekten bu konuda nasıl bir girişimde bulunabiliriz? Bir sınav hakkımız yendi bu yıl 2 sınav yaptıklarından dolayı. Bunun telafisi olamayacak mı? ort. 69,2 iken derslerimin sıfırlanacağını düşünmek bana kafayı yedirtiyor.

komplocu

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #7 : Kasım 08, 2010, 01:23:14 ÖS »
 Konya da sınav ilkkez yapıldı genel olarak sınav iyi geçti görevlilerde çok iyiydiler problem çıkmadı hatta bizim salonda harita mühendisi bir amca vardı  casiao 880 hesap makinası vardı (bu makina alfabetik tuş takımı olan hafızalı yani hertürlü formülü kaydedebilen bir makina) ona bile birşey demediler...:))))

avensis

• GOLD ÜYE
  • **
« Yanıtla #8 : Kasım 08, 2010, 02:29:40 ÖS »
Arkadaşlar , Ben 2007 Yılı Ocak ayında ilk sınava girdim. Ortalama 63,7.  Ancak 2010 da 3 sınav olması gerekirken 2 sınav yapıldığı için mağdur duruma düştük. Gerek 2011 Ocak, gerekse bu seneden eksik kalan 1 sınav hakkım olduğuna göre en az 2 sınava daha girmem gerekmiyor mu?

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim.

Ayrıca, bu 4 yıllık sınav hakkı saçmalığının kalkması için topluca bir hareket başlatmamız lazım diye düşünüyorum. Bu uygulama ile neyi sınıyorlar anlamadım. Admin Mehmet Bey'in bu konudaki ilgisine de ayrıca teşekkür ediyorum.

Saygılar.
« Son Düzenleme: Kasım 08, 2010, 02:35:15 ÖS Gönderen: avensis »

yukselyuksel

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #9 : Kasım 08, 2010, 07:43:20 ÖS »
Sınav hakkının dolması ile ilgili sorun gerçekten çok sıkıntı verici, özellikle ortalamaya takıldığı için geçemeyenler için daha üzücü bununla ilgili toplu hareket edilebilir ve dilekçe vb. yazılı veya üst yönetici tanıdıkları olanlar sözlü ulaşıp destek alınabilir. Özellikle muhasebe sınavına girdiğim için biliyorum sordukları soruların meslekle ilgili olmadığı soruların konularında yıllar içersinde bir türlü müfredatın oturtulamadığı ve her sınada kötü sürprizlerin yapıldığı, yılların muhasebecilerinin veya hocalarının cevaplamakta zorlandığı sorular olduğuna değinilmeli ve geçen dönem 4 adet sorunun  hatalı düzenlenmesi sebebi ile 4 sorunun iptal edilmesi üzerinde durulmalıdır.
Syg.

aysegul30

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #10 : Kasım 09, 2010, 01:46:45 ÖÖ »
mrb arkadaslar benım sınava ılk gırısım degerleme sorularında bencede hatalar vardıı eger hatalı sorular cıkarsa ıtıraz edelımm hem zamanımızı asırı aldııı hem moralımızı bozduuuu coook haksızlıkkk gercektenn su 4 sene sacmalıgınıı kaldırsalar bencede coook ıyı olucak bır arkadasta bahsetmıs belkı toplu haldee muracaat edersekk bır tesırı olur  denemekte fayda var dıyorum bu arada hp hafızalı hesap makınası kullanmak yasak degıldı zaten 

özgül

• GOLD ÜYE
  • **
« Yanıtla #11 : Kasım 09, 2010, 08:58:14 ÖÖ »
Evet hp hafızalı hesap makinesi yasak ama sınavlarda buna bakan yok,bu da büyük haksızlık.Sorular yayımlanınca hep birlikte hareket edelim ve itirazımızı yapaılım.

goncagulk

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #12 : Kasım 10, 2010, 10:18:39 ÖÖ »
ARKADAşLAR YANLIşINIZ VAR. SINAVLARDA HP FıNANSAL HESAP MAKıNASI YASAK DEğıL. ALFABETıK TUşLU OLAN CASıO FX 880 GıBı GENELDE HARıTA MÜHENDıSLERıNıN KULLANDIğI HESAP MAKıNALARI YASAK. HP 17 BII VEB. FıNANSAL HESAP MAKıNALARINI SINAVLARDA KULLANABıLıRSıNıZ.