Gönderen Konu: Sınavı verdikten sonrası hk  (Okunma sayısı 1995 defa)

nell

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
Sınavı verdikten sonrası hk
« : Kasım 04, 2010, 11:53:43 ÖÖ »
Arkadaşlar siteyi daha yoğun sınava girenler kullanıyor.Sınav sonrası Lisans müracatında neler yaşandığını ne kadar sürede belgelerinin geldiği yada gelmediği neden gelmediği SPK nın tecrübe değerlendirmesinde nelere dikkat ettiği kanularını paylaşabilirmiyiz?Haksızlıga ugradığını düşünen arkadaşlar var mı?ve bunları dava konusu yaptılar mı? Dava takipleri hangi aşamada, bu ve benzer  konuları istişare yapıp birbirimize destek olabilirmiyiz?Kişileri değil sistemi konuşmak istiyorum,lisans başvuru dosyasında hazırladığım postayla gönderdiğim belge incelememde (akb) belgemin eksik oldugunu söyledi ısrarla koydugumdan emin oldugumu tekrar bakmalarını rica ettiğimde bulundu.Birkaç gün sonra başka bir belge olmadıgını, ısrarla olaması gerektiğini söyledim ama bu sefer bulamadılar tekrar göndermek durumunda kaldım.ış görenler nezaketli insanlar orda bir sorun yok, ancak hangi belgeleri göderdiğimize dair bir tutanak mevcut olsa imza karşılığı belgeler teslim alınsa (tapu işlemleri) gibi... gereksiz zaman kaybıda önlenmiş olurdu.Bu konularda sıkıntı çeken meslektaşların ve meslek adaylarının (TSAKB) (SPK) öneri göndermeleri sistemlerin iyileştirilmesi sürecini hızlandıracaktır.
Bu arada sınav sorularından vergi mevzuatı ve muhasebe sorularını yanıtlayabilirim.saglıkla kalınız.