Gönderen Konu: Sizce en kötü gayrimenkul değerleme şirketi hangisi  (Okunma sayısı 4965 defa)

EKSPER

• YENİ ÜYE
  • **
Sizce en kötü gayrimenkul değerleme şirketi hangisi
« : Haziran 30, 2010, 01:37:51 ÖS »
Sizce en kötü gayrimenkul değerleme şirketi hangisi?
Neden?

EKSPER

• YENİ ÜYE
  • **
Ynt: Sizce en kötü gayrimenkul değerleme şirketi hangisi
« Yanıtla #1 : Haziran 30, 2010, 01:47:47 ÖS »
Bece en kötü değerleme şirketi Vizyon Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık A.ş dir.
Çünkü; Öncelikle Gayrimenkul Ekspertizinde değer koyarken Alıcı ve satıcının normal şartlar anlaştığı değer olduğunu kabul etmeyen bir zihniyetle yönetiliyor. ışi düzgün yapmıyor. Mesela Konut Ekspertizi yaptığında Tapu'da bulunan bağımsız bölümü onaylı mimari projeye bakmıyorlar. ıyi fiyat araştırması yapmıyorlar veya beceremiyorlar. Emsal değerlerde manzara, kapalı otopark ve asansör farklarını dikkate almıyorlar. Onlara göre ekspertiz değeri kredi değeriymiş. Böyle değerleme oluncada şirketin raporuna göre binanın değerinin ancak % 50 si kadar kredi alınabilir.

Bu kredi değerini neye göre veriyor çok merak ediyorum. Nasıl bu tür şirketlere bankalar çalışıyor anlamış değilim. Belkide çaklıştığı banka böyle bir değer çıkarmıştırda ona göre bu değeri veriyorlardır. Eğer böyle ise durum dahada kötü. Vay konut kredisi kullanacak müşterinin haline...........

lancelot855

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 05, 2010, 10:07:40 ÖS »
senin yazdıkların şirket profili ile ilgili şirket o şekilde çalışıyorsa kendisi bilir.
zaten kısa zamandan iş sayılarında düşüş olunca kendileri de anlar.

bence firma kötülüğü çalışma şartlarıyla kıyaslanmalı,
ben eski firmamda 2009 Aralıktan- 2010 Nisana kadar olan primlerimi alamadım ve işten ayrıldım,
firma büyük bir firma adını verip burada kötü reklam yapmak istemem

turist

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Ekim 22, 2010, 10:51:04 ÖS »
Bence firmaların adı yazılmalı ki onlarla çalışmak isteyen arkadaşlar daha dikkatli olurlar.. parasını alamayan arkdaşlarımız var, onlar isim verirse şirketler mutlaka buraları okuyordur bu şekilde biraz daha çeki düzen verirler.

HaYaL

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 14, 2011, 01:54:14 ÖÖ »
konu başlığı ve içeriği biraz daha belirginleştirilmeli. örneğin kötü şirket nedemektir?
bankalara göre kötü şirket ile, personele göre kötü şirket farklı anlama gelir.
çözüm ortağına göre kötü şirketle, kadrolu personel göre kötü şirket arasında d fark vardır.

bunu belirginleştirirsek, bir arkadaşımızın da bahsettiği gibi, böyle melseki detayları da böyle ulu orta konuşmaya gerek kalmaz. kalmamalı da.
yanlış buluyorum.
böyle uluorta bukadar detay olmamalı bence de

seti

• Seti
  • YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2012, 11:11:07 ÖÖ »
Sizce en kötü gayrimenkul değerleme şirketi hangisi diye soru olmaz bence
ıyi bir değerleme şirketi kaldı mı diye sorulmalı...
Çözüm ortağını ve kadrolu elemanını sömürmeyen, onların üzerinden acımasızca para kazanmayan şirket kaldı mı diye sorulmalı...
Bankalar beni sömürüyor bende çalışanlarımı sömürürüm diye düşünmeyen şirket kaldı mı diye sorulmalı...