Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Şubat 01, 2015, 13:37:51
10.019 Mesaj 2.560 Konu Gönderen: 9.057 Üye
Son üye: engin1978

Sponsor Bağlantılar  
Reklam
Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10

 51 
 : Kasım 28, 2014, 02:19:56  
Başlatan hüseyinasıltas - Son mesaj Gönderen: ggi
Merhaba,
Ankara'da sözleşmeli eksper kadronuz müsait ise görüşebiliriz. 2011 nisan ayından bu yana Ankara içi 4 farklı firmada kadrolu olarak, eksperlik görevimi mesleki etik ve ahlaki değerlerden ödün vermeden yerine getirmeye çalıştım. Ofisimin bulunduğu konum nedeniyle , Ankara İli Yenimahalle, Etimesgut, Sincan ve Polatlı İlçeleri daha öncelikli olmak üzere sözleşmeli eksper olarak göreve talibim. Bu şekilde çalışmaya yeni başladığım için iki bankada tanımlıyım. Saygılarımla.

Galip Gökhan IRAK
(SPK Lisans No:402803)

0 532 280 23 96
irakgokhan@gmail.com

 52 
 : Kasım 26, 2014, 17:43:49  
Başlatan ankaraa - Son mesaj Gönderen: auzgur
Hala eski genelgeye göre listeyi yayınlıyorlar. Üyelerinin menfaatine aykırı hareket ederek nereye varmak istiyor olabilir.
Ey TDUB yönetimi aklımızla dalga geçme!!
YANGIN VAR! demenin vakti geldi geçiyor uyumayalım çevremizi de uyandıralım. 53 
 : Kasım 26, 2014, 10:21:55  
Başlatan ankaraa - Son mesaj Gönderen: ankaraa
Bir arkadaşımız şu şekilde yazmış:
"Değerli meslektaşlarım,
TDUB Bilgi Edinme Birimi, başvuruma, mevcut durumu anlatan bir giriş yaptıktan sonra özetle şu şekilde cevap vermiştir:
...Görüldüğü üzere, TKGM'nin 09.10.2013 ve 21.01.2014 tarihlerinde duyurduğu iki Talimat Duyurusu arasında proje incelemesi yapabileceklere istinaden farklı hükümler bulunduğu, buna karşın Birliğimizin internet sayfasında halihazırda yer alan listenin 09.10.2013 tarihli TKGM Talimatnamesine uygun olarak hazırlandığı ve bu nedenle de tereddütler oluştuğu hususları ivedilikle TKGM yetkililerine aktarılmış ve Talimatnamelerin düzenleyicisi olan TKGM'den uygulamaya yön vermesi talep edilmiştir.
Söz konusu talimatlar TKGM'nin yetki alanında bulunup Birliğimiz tarafından TKGM'nin belirlediği çerçevede gerekli işlemler sürdürülecektir...
"
Tapu dairesi başkanlığını aradım. Biliyorsunuz 21.01.2014 tarihli duyuruyu hazırlayan Ergin DİVARCI tel: 0312 413 62 53. Kendisi şehir dışındaymış, memuru ile görüştüm.
Dedim ki , TDUB internet sitesinde sizin iptal ettiğiniz 09.10.2013 tarihli genelgeye istinaden, lisanslı olsun olmasın herkesin ismine yer veriyor. Özet olarak dedi ki: "Söylediğiniz gibi 21.01.2014 e göre tapuda projeyi ancak lisanslı değerleme uzmanı olan kişiler inceleyebilir. Ancak Birliğiniz böyle bir şey yapıyorsa bunu Birliğinizle görüşmeniz daha uygun olur. Ancak yine de bize meramınızı içeren bir dilekçeyle başvurabilirsiniz.
Peki dedim dilekçe yazsak size, o listenin 21.01.2014 e göre düzenlenip düzenlenmediğini nasıl tetkik edeceksiniz. O listede yer alanların kimlik bilgileri sizde mevcut mu?
Kesin bir yanıt vermemekle beraber benim anladığım o listede yer alanların isimleri bütünüyle tapu dairesi başkanlığında mevcut değil. Konu dilekçeye dökülse de tetkik edemeyecekler. Onlar da dilekçeyi alıp konuyu TDUB a soracaklar.
Dolayısı ile konu TDUB yetkililerinin inisiyatifine kalacak olursa, inisiyatiflerini gayri hukuki işlemlerde tasarruf ettiklerini daha önce gördüğümüz için, sonucun ne olacağını tahmin etmek zor olmayacaktır.
Sizi gittiğiniz her tapu müdürlüğünde, ulaşabildiğiniz her mecrada bu konuyu gündeme getirerek Hak arama davasına davet ediyorum.
Kimin elinden ne geliyorsa artık...Öyle ya yalnız muktedir olduklarımızdan sorumluyuz.

 54 
 : Kasım 22, 2014, 16:01:02  
Başlatan asyadegerleme - Son mesaj Gönderen: onur85
"Çözüm ortaklığı kalkıyor mu" diye bir başlık görünce "acaba" diyerek, forumda geçmiş dönemlerde görüşlerini ileten Sayın Ahmet Göçer'in tavsiye ettiği model aklıma geldi. Bu modelde, lisans sahibi değerleme uzmanlarının kendi değerleme bürolarına açarak, şirketlerden bağımsız olarak değerleme faaliyeti verebilmelerinin önünün açılmasının, bunun da anayasal bir hak olduğu belirtilmiştir. Bu başlıkta bahsedilen durumda ise sanki taşeronlaşma daha da eskale ediliyor gibi, zaten Ziraat Bankası'nın kamu bankası olması ve istediği gibi at koşturmalarına el veren bir ortamı tesis edebilecek bir gücü olduğu toplumda hasıl olan genel algı.

Aylık 40 iş tespitine ise katılmıyorum. Neye göre? Kime göre? TDUB bunu nasıl hesaplamış? Hesap yetenekleri üst düzey ise asgari ücret tarifesi neden üç-beş kuruş ile açıldı ve yılda %8'den fazla artırılamıyor? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demekten alamıyorum kendine.

Hayırlı olabilecek bir nokta göremedim ben,

Diğer görüşlere de saygılıyım.

 55 
 : Kasım 22, 2014, 14:44:06  
Başlatan kaizen - Son mesaj Gönderen: kaizen
Özellikle Garanti Bankası olmak üzere, Yapıkredi, Akbank, İng, bankaları için Tekirdağ bölgesinde çalışmak istiyorum. Sektörde 5 yıldır fiilen çalışmaktayım. Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansım mevcut.
gursuat@gmail.com

 56 
 : Kasım 19, 2014, 17:06:39  
Başlatan M.BENAN KILIÇ - Son mesaj Gönderen: Kalleron
Mehmet Bey,

Elinize sağlık bir yanlışlığı düzeltmişsiniz. Meslektaşlarımız adına size teşekkürlerimizi sunarız.

Ancak bir konu aklıma takıldı. Arşiv dosyasında sadece projesi/lerini incelemek yeterli mi? sıkıntı sadece projesine bakabilmek noktasında mıydı? Yoksa tüm verileri alabilmek noktasında da sıkıntı vardı diye hatırlıyorum Çekmeköyde...

Ayrıca genel olarak; kamu kurumlarındaki genel mantık şu bir hususta eksiklik yada yanlışlık (tartışma vb.) yapan eksperlere ceza kişisel verilmez genel verilir. Bu da tüm eksperlere uygulanır, ya gün kısıtlaması, ya veri kısıtlaması yada başvuru yapıp ertesi güne atma sallanması vb. şeklinde genel bir ceza kesmeye kalkışıyorlar. Bu durum bazen zaman baskısı altındaki tecrübesiz eksperlerden, bazen de görevlilerin keyfi uygulamalarından kaynaklanıyor. Ama gelen cezaî uygulama tüm uzmanları bağlıyor. Tabi bizim birliğimiz kamu kurumlarında bir anlam ifade etmediği içinde kimse yanlışlıkları düzeltmiyor Sanırım sizde bu yüzden "Bankalar tarafından yetkilendirilmiş değerleme uzmanları/eksperlerden" derken bankalarda bizim arkamızda mesajını vermeyi uygun gördünüz.

Saygılarımla 


 57 
 : Kasım 19, 2014, 16:42:44  
Başlatan M.BENAN KILIÇ - Son mesaj Gönderen: Exper
"İlgilisi arandı ve kurum arşivine projelerin ekspertizlere gösterilmesi hususunda talimat verildiği söylendi."


Nasıl cahil insanlarla çalışıyoruz? O kadar üniversite mezunu işsizken bu karar mercilerine hangi eğitim düzeyine sahip insanlar geliyor anlamak mümkün değil

 58 
 : Kasım 19, 2014, 10:59:31  
Başlatan M.BENAN KILIÇ - Son mesaj Gönderen: M.BENAN KILIÇ
Çekmeköy Belediyesi İmar Müdürlüğünün, değerleme uzmanlarına mimari projelerin kasıtlı olarak gösterilmemesi uygulamasına, belediye başkanlığına yaptığım itiraz neticesi son verilmiştir. Yazışma ektedir.

Sayın Başkan,

Belediye İmar Müdürlüğünüz, dosya incelemek üzere kurumunuza gelen değerleme uzmanları/eksperlere, mimari projenin kasten ibraz edilmemesi nedeniyle "hizmette kusurlu" davranmaktadır.

Bankalar tarafından yetkilendirilmiş, değerleme uzmanları/eksperlerden teknik eleman ücreti (dosya inceleme) adı altında alınan 150.-TL'lik hizmet bedeli karşılığında, kat irtifak projesi ve/varsa tadilat projesi ve/varsa tadilat teklif projesi ve/varsa rölöve projesi ve/varsa statik projesinin kasten ibraz edilmemesi nedeniyle ileride bankanın uğrayacağı bir zarar neticesi, belediyeniz aleyhine açılacak " hizmette kusur" davasına dayanak teşkil edip etmeyeceği konusunda hukuk müşavirliğinizden de görüş alınarak, uygulamanın bir an önce sonlandırılması hususunu makamınızdan arz/talep etmekteyim. Saygılarımla,


Mehmet Benan KILIÇ
Ekonomist-Değerleme Uzmanı
SPK Lisans No: 402459


KURUM CEVABI (19.11.2014)

İlgilisi arandı ve kurum arşivine projelerin ekspertizlere gösterilmesi hususunda talimat verildiği söylendi.

 59 
 : Kasım 18, 2014, 16:59:17  
Başlatan kent plancısı - Son mesaj Gönderen: HURDOL
Sayın İlgili Bizimle çalışmak ister misiniz? saygılarımızla...
Emsal Değerleme Ankara
Tel : 0 312 212 22 75 Pınar Hanım

 60 
 : Kasım 18, 2014, 16:55:51  
Başlatan kent plancısı - Son mesaj Gönderen: HURDOL
Bizimle çalışmak ister misiniz ?
Emsal Değerleme Ankara
Tel : 0 312 212 22 75  Pınar Hanım

Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10

Haberler