Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/degerlen/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/degerlen/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Son Mesajlar
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Temmuz 08, 2015, 06:19:30
10.099 Mesaj 2.611 Konu Gönderen: 9.107 Üye
Son üye: ikdegerleme@gmail.com

Sponsor Bağlantılar  
Reklam
Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10

 51 
 : Mart 29, 2015, 19:08:43  
Başlatan eksares - Son mesaj Gönderen: cagatay_cagdas
AYDIN İÇİN SİZİNLE KADROLU OLARAK ÇALIŞMAK İSTİYORUM.

 52 
 : Mart 27, 2015, 23:08:04  
Başlatan eksares - Son mesaj Gönderen: eksares
Merhabalar, Aydın, Uşak, Afyon için çözüm ortağı ya da şartlar uyuşursa kadrolu eksperler aranmaktadır. CV gönderimini sares79@gmail.com a yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

 53 
 : Mart 26, 2015, 12:28:16  
Başlatan cengizcetinkaya - Son mesaj Gönderen: cengizcetinkaya
Merhabalar 18 senelik Harita Mühendisiyim ( YTÜ-1997). 2006 yılında SPK lisansı alarak 2007-2011 yılları arasında lisanslı değerleme firmasında Ortak, Eksper ve Denetmen olarak görev yaptım. 2011 yılından beri İstanbul Anadolu Yakasında 6 ilçede ( Ümraniye, Çekmeköy, Sancaktepe, Ataşehir, Kadıköy ve Üsküdar ) çeşitli lisaslı firmalara 3 personelimle ( 2 işletmeci ve 1 işletme öğrencisi )hizmet vermekteyiz. Bu ilçelerde ihtiyaç duyulan şirketlere çözüm ortağı olarak hizmet verebiliriz. Sayg. 

Cengiz ÇETİNKAYA
0 541 772 11 92
cengizcetinkaya74@gmail.com

 54 
 : Mart 26, 2015, 12:21:45  
Başlatan bberksan - Son mesaj Gönderen: cengizcetinkaya
Merhabalar 18 senelik Harita Mühendisiyim ( YTÜ-1997). 2006 yılında SPK lisansı alarak 2007-2011 yılları arasında lisanslı değerleme firmasında Ortak, Eksper ve Denetmen olarak görev yaptım. 2011 yılından beri İstanbul Anadolu Yakasında 6 ilçede ( Ümraniye, Çekmeköy, Sancaktepe, Ataşehir, Kadıköy ve Üsküdar ) çeşitli lisaslı firmalara 3 personelimle ( 2 işletmeci ve 1 işletme öğrencisi )hizmet vermekteyiz. Bu ilçelerde ihtiyaç duyulması halinde şirketinize de çözüm ortağı olarak hizmet verebiliriz. Sayg. 

Cengiz ÇETİNKAYA
0 541 772 11 92
cengizcetinkaya74@gmail.com

 55 
 : Mart 25, 2015, 15:19:41  
Başlatan wolkanovski - Son mesaj Gönderen: wolkanovski

http://www.kariyer.net/vektor-gayrimenkul-degerleme-a-s/degerleme-uzmani-is-ilani-i1342032/?&tmpsno=1&isaramalog=287355702&sirano=1&isaratipi=0

Genel nitelikler:
          Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama ve bölümlerinden mezun,

MS Office programlarına hakim,
B sınıfı sürücü ehliyetine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen,
Şehir dışı seyahat engeli bulunmayan,
Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek,
İnsan ilişkilerinde başarılı ve takım çalışmasına uyumlu,
Değerleme mesleğini geleceği olarak düşünen,
Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da en az iki yıl tecilli,
Not: Başvurular gizli tutulacaktır.

 
İş tanımı:
2006 yılından beri faaliyet gösteren, SPK ve BDDK Lisanslı, Vektör Gayrimenkul Değerleme A.Ş. bünyesinde Antalya ilinde bulunan bölge müdürlüğümüzde görevlendirilmek üzere yukarıdaki özelliklere sahip, değerleme raporu hazırlayacak, bu alanda çalışmaya istekli (Tercihen tecrübeli) takım arkadaşlarının başvuruları değerlendirilecektir.http://www.kariyer.net/vektor-gayrimenkul-degerleme-a-s/degerleme-uzmani-is-ilani-i1342032/?&tmpsno=1&isaramalog=287355702&sirano=1&isaratipi=0


 56 
 : Mart 18, 2015, 12:32:20  
Başlatan nuray tasan - Son mesaj Gönderen: nuray tasan
Gayrimenkul Değerleme Lisansımla Ankara'da  iş arıyorum.
A.Nuray Taşan
0535 317 10 00

 57 
 : Mart 16, 2015, 20:49:12  
Başlatan şevkitolan - Son mesaj Gönderen: şevkitolan
İstanbul Anadolu yakasında çözüm ortağı olarak hizmet vermekte olan Etki Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Ltd. Şti. için değerleme uzman ve yardımcıları aranmaktadır.
iletişim:
sevkitolan@gmail.com
5326147060

 58 
 : Mart 16, 2015, 16:27:21  
Başlatan onur yumuş - Son mesaj Gönderen: onur yumuş
Ankara merkez ofisimizde görevlendirilmek üzere; gayrimenkul değerleme sektöründe 3 yıl tecrübeli, tercihen lisanslı(konut değerleme uzmanı dahil), lisans yok ise Şehir Plancısı, İnşaat Mühendisi, Mimar veya Harita Mühendisi meslek gruplarından denetim tecrübesi olan çalışma arkadaşları aramaktayız. Ayrıca; Ankara şehir merkezinde görevlendirilmek üzere aynı şartlarda saha eksperleri aranmaktadır.
Detaylı bilgi için 0312 215 22 75 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.         

 59 
 : Mart 15, 2015, 21:19:14  
Başlatan Muhteşem - Son mesaj Gönderen: Muhteşem
2/2638 Esas Numaralı Lisanslı Emlak Müşavirliği, Emlak Müşavirliği Şirketleri ve Emlak Komisyonculuğu Hakkında Kanun Teklifi hakkındaki, teklif sahibi Mahmut TANAL, ilgili TBMM Komisyonları, TDUB ve TKGM ile email yoluyla paylaşmaya çalıştığım düşüncelerimi sizlerle de paylaşmak isterim.

Sn. Mahmut TANAL,
Emlakçılık mesleğinin bir düzen içerisine alınmasına yönelik çalışmanız için şahsım adına teşekkür ederim. Amaç ve gerekçelerine içtenlikle katılıyorum.
Ancak, kanun tasarısındaki sınıflandırma ve görev tanımları kanımca mevcut sorunlu yapının devamına hizmet edecek ve bu yapıya yasal dayanak teşkil edecektir.
Bugüne kadarki sektörel düzenlemelerde, haklı olarak, çıkar çatışmasını önlemeye yönelik kurallar konulmaya çalışılmıştır:
Sermaye Piyasası Mevzuatı Çerçevesinde Gayrimenkul Değerleme Hizmeti Verecek Şirketler İle Bu Şirketlerin Kurulca Listeye Alınmalarına İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ Madde 15- 2. Fıkra Gayrimenkul değerleme şirketleri gayrimenkul değerleme faaliyetinin yanısıra birinci fıkrada belirtilen faaliyetler dışında emlak komisyonculuğu dahil başka bir faaliyette bulunamazlar. Ve üçüncü fıkra (b) hükmü gereğince değerleme uzmanları ile konut değerleme uzmanları.
27 Temmuz 2012 tarihli, sanırım sizi de bu kanun teklifini vermeye sevk eden toplumsal güçlerin de çalışmalarıyla bugüne değin yaşama geçemeyen, Taşınmaza Yönelik Aracılık Faaliyetlerinin Düzenlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik Madde 6-(1) Lisans sahibi, emlakçılık kapsamına giren faaliyetleri yürütemez. Bu Yönetmeliğin dayanağı, kanun teklifinde olmayan ancak, gerekçesinde bulunan Geçici 7. Maddede kaldırılan 6083 Sayılı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 2. Maddesi (g) bendidir.
Kanımca, Kanun teklifiyle Emlak Komisyonculuğu mesleği üstünde bir Emlak Müşavirliği unvanı oluşturulması çabası zorlama olmuştur, bu durum yapacakları hizmetler karşılaştırıldığında açıkça görülmektedir, mevcut düzenlemeler ile oluşturulmak istenen çıkar çatışmasını önleyici sağlıklı sistemin oluşturulmasına katkı sağlayamayacaktır.
Kanun Tasarısı Madde 20- (c) Gayrimenkul hizmetlerine yönelik kayıt inceleme, araştırma, raporlama ve danışmanlık hizmeti vermek.
Sermaye Piyasası Mevzuatı Çerçevesinde Gayrimenkul Değerleme Hizmeti Verecek Şirketler İle Bu Şirketlerin Kurulca Listeye Alınmalarına İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ Madde 15- 1. Fıkra Gayrimenkul değerleme şirketleri, gayrimenkullerle ilgili piyasa araştırması, fizibilite çalışması, gayrimenkul ve buna bağlı hakların hukuki durumunun analizi, boş arazi ve geliştirilmiş proje değeri analizi, en verimli ve en iyi kullanım değeri analizi gibi alanlarda danışmanlık hizmeti verebilirler.
Kanun Tasarısı Madde 20- (d) Gayrimenkullerde kendi faaliyet alanına ilişkin olarak bilirkişilik hizmeti vermek.
2942 Sayılı Kamulaştırma Kanunu Madde 15, son fıkra, Sermaye  Piyasası  Kuruluna  kayıtlı  olarak  faaliyet  gösteren  lisanslı  değerleme kuruluşlarının  isim  ve  adreslerini  belirten  listeler,  her  yıl  ocak  ayı  içinde,  ikinci  fıkradaki  mahkemelere  bildirilmek  üzere Sermaye  Piyasası  Kurulunca  valiliklere  gönderilir.  Yeterli  sayıda  değerleme  uzmanı  bulunan  yerlerde,  10  uncu  maddede öngörülen değer tespitleri, bilirkişi sıfatıyla öncelikle Sermaye Piyasası Kurulundan lisanslı değerleme uzmanlarına, taşınmaz geliştirme konusunda yüksek lisans veya doktora yapmış olan uzmanlara yaptırılır. 
Görüleceği üzere, bu iki fıkrada (c ve d) belirtilen hizmetler Gayrimenkul Değerleme Uzmanlarının çalışma alanlarına girmekte olup, yasalaşması yetki sorunu oluşturacaktır.
Kanun Tasarısı Madde 20- (ç) İlgililerin talebi üzerine işlemlerle ilgili belge ve formları düzenlemek.
Bu fıkranın tanımladığı hizmeti anlayamadım, sanırım yukarıda bahsettiğim farklılaştırma zorlamasıyla konulmuş.
Kanun Tasarı Madde 21 (b) Talep üzerine düzenlenen iş sözleşmesine dayanılarak, taşınmaz malları satış ve kiralanmasına yönelik olarak işlemleri tüm özel ve resmi kurumlarda takip etmek.
Kanun Tasarı Madde 20 (b) Talep üzerine düzenlenen iş sözleşmesine dayanılarak, gayrimenkul mülkiyetinin devri, gayrimenkul üzerine ayni ve şahsi hak tesisleri işlemlerini takip edip sonuçlandırmak, tüm resmi ve özel kurumlarda işlemleri takip etmek, belge düzenini sağlamak.
Bu iki fıkra karşılaştırıldığında yine yukarıda bahsettiğim farklılaştırma zorlaması görülmektedir.
Kaldı ki bu hizmetler, tasarı gerekçesinde de bulunan Tapu Müdürlüklerinde hizmet kalitesinin arttırılması ve ayrıca çıkar çatışmasının önlenmesi amacıyla, 27 Temmuz 2012 tarihli, sanırım sizi de bu kanun teklifini vermeye sevk eden toplumsal güçlerin de çalışmalarıyla bugüne değin yaşama geçemeyen, Taşınmaza Yönelik Aracılık Faaliyetlerinin Düzenlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik Madde 5 gereği tapu işlemlerine yönelik aracılık faaliyetlerini yürüten lisanslı tapu iş ve işlemleri aracısına verilmiştir.
İşin özelliği gereği çıkar çatışmasına çok açık olan bu alanda, emlakçılık mesleğini bir düzene sokmak amaçlı kanun tasarısının mevcut haliyle, halen sektör genelinde oluşturulmaya çalışılan, çıkar çatışmasını önlemeye yönelik görev ve yetki ayrıştırmasını belirsizleştirerek, mevcut sorunlu yapının devamına hizmet edecek ve bu yapıya yasal dayanak teşkil edecektir.
Tasarının yasalaşma sürecinde değerlendirilebileceği umuduyla, düşüncelerimi arz ederim.

Saygılarımla,
Serkan Muhteşem ÇOKGÖR
Gayrimenkul Değerleme Uzmanı

 60 
 : Mart 14, 2015, 13:18:43  
Başlatan SE - Son mesaj Gönderen: SE
Güzel kardeşim, bu isim yazdın yazmadın takıntısı nedir ya ?

Bir firma ile ilgili bilgi almaya çalışıyoruz. İsmimizi dağa taşa mı yazalım ? Gayet haklı gerekçeler var bunun için senin de bildiğin gibi (cevaben yazmışsın). Adam koca A.Ş. ben serbest çalışan çözüm ortağı. İzin ver de o kadar olsun.

Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10

Haberler