Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
GAYRİMENKUL PİYASASI / TSKB Gayrimenkul Değerleme konut satışları ve konut fiyat endeksi
« Son İleti Gönderen: mehmet Ocak 22, 2021, 12:16:26 ÖÖ »
Yabancılara 2020 yılı Aralık ayında 4 bin 427 adet, 2020 yılı tamamında ise 40 bin 812 adet konut satışı gerçekleştirildi. Yıl toplamında Türkiye genelinde, yıllık bazda yabancılara satışta yüzde 10,27 oranında azalma görüldü. Türkiye genelinde düşüş olmasına rağmen Ankara'da yüzde 8.15, Mersin'de yüzde 57.43, İzmir'de ise yüzde 11.82 oranında artış görüldü.

Konut fiyatlarında veri tarihindeki en yüksek yıllık artış oranları gözlemlenmiştir. Konut talebindeki azalmaya karşın konutlarda fiyat yapışkanlığı gözlemlenmektedir. Bununla birlikte, 11 ay aradan sonra konut fiyatlarının reel getirisi, enflasyondaki artışın etkisiyle %13,98'e, yeni konutlarda ise %15,01'e gerilemiştir.

Mart ayından sonraki 8 aylık sürede, Türkiye genelinde konut fiyatlarında %21,37 oranında artış görülmüş olup ortalama konut birim fiyatı ise 3.813,10 TL/m² olmuştur.
2
EĞİTİMLER / Bilirkişilik ve Taşınmaz Değerleme eğitimi
« Son İleti Gönderen: mehmet Ocak 17, 2021, 01:31:18 ÖS »
Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu  tarafından "Bilirkişilik ve Taşınmaz Değerleme" konulu eğitim veriliyor. Eğitim 19 Ocak Salı günü Prof. Dr. Erol KÖKTÜRK’ün sunumu ile online canlı olarak gerçekleştirilecektir. Kayıt ve detaylı bilgi için egitim@spl.com.tr adresine mail atabilirsiniz.
3
GAYRİMENKUL PİYASASI / 2020 yılı Kasım ayı brüt getiri oranı en yüksek il belli oldu
« Son İleti Gönderen: mehmet Aralık 30, 2020, 06:58:23 ÖS »
Reidin tarafından yapılan açıklamada 2020 yılı Kasım ayında konut yatırımı brüt getiri oranı en yüksek olan il, yüzde 8.02 ile Aydın ilimiz oldu.
4
İŞ ARAYANLAR / Kayseri Çözüm Ortağı
« Son İleti Gönderen: SE Mayıs 08, 2018, 11:36:20 ÖÖ »
Kayseri'de lisanslı çözüm ortağı olarak çalışıyorum. şu anda tüm bankalar için tanımlama yapılabilir. Özellikle Halkbank, Vakıfbank ve ış Bankası için firma arayışım bulunmaktadır.
5
İŞ ARAYANLAR / 2011 yılından mesjım
« Son İleti Gönderen: Teksas16 Nisan 30, 2018, 12:52:41 ÖÖ »
Bu sektörde çalışan,paylaşmayı,ortaklığı ve kollektif çalışmayı benimseyen ıstanbul ve çevresinde bu işi yapmak isteyen GMD.Uzmanları ile bilgi paylaşımında bulunmak isterim.Bu düşüncedeki arkadaşlardan düşünce ve yorum bekliyorum. (O zamandan hiç bir değişiklik olmamış anlaşılan sitede daha iyi kullanabileceğine şu anda sanki daha kötü sanki site yöneticileri de işi boşlamış görünüyorlar.)
6
GAYRİMENKUL DEĞERLEME UZMANLIĞI SINAVLARI / DEGERLEME UZMANI ÇALIşMA şARTLARI
« Son İleti Gönderen: serciocengizo Nisan 15, 2018, 03:57:18 ÖÖ »
Değerleme uzmanlığı ile ilgili Güncel konularda sıkça sorulan sorular ve çalışma şartları, sınavlar, güncel tebligler vb. konularda bilgi alabileceginiz bir site..

7
DEĞERLEME ŞİRKETLERİ / SPK'ya Kayıtlı Değerleme şirketleri
« Son İleti Gönderen: serciocengizo Nisan 15, 2018, 03:40:35 ÖÖ »
CENGıZ MAKıNE TESıS FABRıKA DEGERLEME

Firmamızn hizmet verdiği firmalar arasında Yerli ve yabancı bankalar, gayrimenkul yatırım ortaklıkları, finansal kiralama firmaları, sigorta ve reasürans şirketleri, kamu kuruluşları, denetim şirketleri, inşaat şirketleri, gayrimenkul geliştirme şirketleri, belediyeler, aracı kurumlar, vakıflar, holdingler, diğer tüm kamu ve özel kurum/kuruluşlar ve bunun yanı sıra şahıslara özel değerleme hizmetleri sunulmaktadır.

Makine Değerlemesinde üretim hatları, makine ve ekipmanlar, taşıt araçları ve iş makineleri, elektronik cihazlar, yardımcı tesisatlar , ofis mobilya ve mefruşatlar gibi demirbaşlar ayrı ayrı olarak değerlendirilmektedir. Makine Değerleme raporları; makine ekipmanlarının 2. el piyasasındaki alım-satım işlemleri, şirket defter değeri ve firmanın UFRS’ye uygun değer tespiti, sigortalama için değer tespiti, yönetim değişiklikleri ve mevcut makine parkının gerçek değerinin tespiti için ve makine ekipman parklarının teminata konu olması durumunda kredi talepleri için, yurtiçi/yurtdışı iş ortaklıklarının vuku bulduğu durumlarda, tedarikçi iş birlikleri gibi durumlarda ihtiyaç duyulmaktadır.

Tesis Degerleme

şirket Degerleme

Makine Degerleme

Fabrika Degerleme

Maden Degerlemesi

Gemi Degerlemesi

Marka Degerleme

Hidroelektrik Santral HES Degerlemesi

Rüzgar Santrali RES Degerlemesi

Örnek Makine Degerleme Raporu

GSM: 0553 690 34 77

GSM: 0530 884 77 77

info@cengizdegerleme.com
8
DEĞERLEME ŞİRKETLERİ / Ynt: Gayrimenkul Değerleme şirketleri ırtibat Bilgileri
« Son İleti Gönderen: serciocengizo Nisan 14, 2018, 03:36:08 ÖÖ »
Firmamızda makine değerlemesi, makine ve techizat değerleme, makina değerleme bilirkişilik hizmetleri makina değerleme bilirkişisi tarafından yapılmakta olup Makina-ekipman ve tesis değerlemesi, organizasyonumuz içerisinde  yapılandırılmıştır. şirketimiz bünyesinde, tecrübelerini değerleme alanında birleştirmiş mühendislerin işbirliği tüm Türkiye genelinde ve yurtdışında makine ve tesis değerleme konularında rapor hazırlanmaktadır. Firmamızda SPK lisanslı makine yüksek mühendisleri, makine mühendisleri ve spk lisanslı uzmanlar görev yapmakta ve hazırlanan tüm çalışmalar, SPK lisanslı makine yüksek mühendisi tarafından kontrol edilmektedir.

Hizmet Konularımızdan bazıları makine bilirkişilik, makine degerleme, makine değerleme, makine değerlemesi, makine ve techizat değerleme, makina değerleme bilirkişilik, makina değerleme bilirkişisi, Makina-ekipman ve tesis değerlemesi,Gayrimenkulün ayrılmaz parçası niteliğindeki makine veya üretim tesisi makineleri değerlemesi, UDES’e göre gayrimenkul ve makinesi ile tesis değerlemesi, UFRS’a göre maddi duran varlık değerlemesi, Sigorta değer tespiti, Risk analizi çalışmaları, Tesis yatırımları ilerleme incelemeleri, En etkili ve verimli kullanım analizleri, Makine Muayenesi, marka değerlemesi, şirket değerlemesi, HES-RES-BıOGAZ Enerji Tesisleri değerlemesi, Turistik tesisler değerlemesi, Liman ve marinaların değerlemesi, Gemi yat tanker değerlemesi, Kullanım hakkı değer tespiti, Fizibilite çalışmaları, Proforma fatura kontrol çalışmaları, şeklinde sıralayabiliriz. Ayrıca; Limanlar, depolama ve yükleme tesisleri, üretim ve ticari amaçlı her tür makine ve techizat değerlemesine ilave  Uçak,helikopter Değerlemesi de başlıca hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.

F.Sercan CENGıZ
Mak. yük. müh
0553 690 34 77
0530 884 77 77
www.cengizdegerleme.com
9
İŞ ARAYANLAR / Ynt: Çözüm ortağı
« Son İleti Gönderen: eks_demir Mart 19, 2018, 01:47:02 ÖÖ »
ıstanbul Anadolu yakasındayım. Lisanslı Değerleme uzmanıyım. Çözüm ortağı olarak çalışmak istiyorum. ılgilenenlerle mesaj bırakırlarsa  görüşmek isterim.   

Merhaba, ıstanbul Anadolu yakası için firma tanıdıklarım vardır. Dilerseniz görüşebiliriz ve birlikte çalışabiliriz. 0543 578 38 21 Hüseyin
10
İŞ ARAYANLAR / Mersin çözüm ortaklığı
« Son İleti Gönderen: suchen Mart 09, 2018, 11:41:16 ÖS »
Merhabalar
Gayrimenkul değerleme uzmanlığı lisansına sahibim. 2010 dan beri sektör içerisindeyim. Hali hazırda çözüm ortağı olarak çalışıyorum.
Mersin ilinde. Finansbank, albarakaturk, Kuveyt Türk, garanti bankası, teb vb. Bankalarla çalışmak istiyorum.
ıbrahim karadenizli
5353212339
i_karadenizli@hotmail.com
Sayfa: [1] 2 3 ... 10