Değerleme Uzmanları

GÜNCEL => YARIŞMALAR => Konuyu başlatan: MEHMET - Kasım 04, 2009, 11:20:21 ÖS

Başlık: WAF- Dünya Mimarlık Festivali 2009 Barselona’da Açıldı
Gönderen: MEHMET - Kasım 04, 2009, 11:20:21 ÖS
Uluslararası medya grubu Emap tarafından düzenlenen WAF-Dünya Mimarlık Festivali’nin ikincisi bugün başlıyor. 6 Kasım’a kadar devam edecek olan festival  Barselona’da gerçekleştirilecek.

Mimarlık camiasında büyük ses getiren organizasyon, bu yıl geçtiğimiz yıla oranla daha da genişleyecek. Festivalde 4 ana bölüm altındaki 42 kategoride 100’den fazla projenin değerlendirilecek.

Dünyanın en iyi binası seçilecek

Mimarların, iç mimarların ve inşaat mühendislerinin katılabileceği 3 yeni ödül programının daha oluşturulduğu etkinlik kapsamında, “Dünyanın en iyi binası” ödülünü almak için ise 2008 yılında tamamlanmış olan mimari projeler yarışacak. 

Finalistler, projelerini Rafael Vinoly, Kengo Kuma, Süha Özkan ve Charles Jencks’in de aralarında bulunduğu jüri önünde canlı olarak sunacak.

“Daha azla daha çok”

WAF Dünya Mimarlık Festivali çerçevesinde düzenlenen tematik serginin konusu bu yıl “Daha azla daha çok” olarak belirlendi. Sergi, yeni ekonomik düzende tasarımcıların, üreticilerin ve müteahhitlerin zaman, enerji ve finans kaynaklarını nasıl daha az kullanarak daha çok değer üretebileceklerine odaklanacak.

WAF- Dünya Mimarlık Festivali Nedir?

WAF- Dünya Mimarlık Festivali, Barselona’da CCIB’de düzenlenen, üç günlük bir mimarlık festivalidir. Festival mimarlık ödüllerini, jürinin önünde finalistlerin canlı sunumlarını, seminer programlarını ve tüm dünyadan başvuranların oluşturduğu mimari sergiyi kapsıyor.

Kaynak: emlaktimes.com
Başlık: Ynt: WAF- Dünya Mimarlık Festivali 2009 Barselona’da Açıldı
Gönderen: OkanCÜCEN - Kasım 15, 2010, 01:42:00 ÖÖ
Gitmeyi çok istedim ama fırsatım olmadı  :(