Gönderen Konu: Universitede okurken sınava girme ve yinelenme süresi,yardım!!!  (Okunma sayısı 2409 defa)

byalican

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ben şu an ankara üniversitesinde 1.sınıfta okumaktayım sınava şimdiden girip yavaş yavaş ders sayısını azaltmak istiyorum ,sınava girmem için üniversite mezunu olmam şartmı? birde geçtiğimiz derslerin geçerlilik süresi ne kadar ? herkese kolay gelsin

MEHMET

• Administrator
  • GOLD ÜYE
    • Değerleme Uzmanlığı
Universitede okurken sınava girme ve yinelenme süresi,yardım!!!
« Yanıtla #1 : Mart 26, 2010, 11:46:07 ÖS »
Sınava girmek için üniversite mezunu olma şartı yok. Lisası almak için gerekli. 4 yılda tüm derslerden geçemezsen notların sıfırlanıyor.
Gayrimenkul Değerleme Uzmanı

penapenita

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ynt: Universitede okurken sınava girme ve yinelenme süresi,yardım!!!
« Yanıtla #2 : Haziran 10, 2010, 08:59:52 ÖS »
Benim de okulum uzadı ve iş ilanlarına başvuraiblmek için bu sorunun cevabını arıyordum. Bu işe çok sevindim şimdi  :)

kmlclksn

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Ağustos 02, 2010, 04:16:58 ÖS »
bu konuyla ilgili bir bilgisi olan varsa sevinirim.sınava girsem ne kadar gecerlilik süresi var. şuan okumaktayım ve 3. sınıfım şimdiden girim sınavlara diyorum.

cougar

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Ağustos 02, 2010, 08:56:48 ÖS »
Sınava girerken Üniversite mezunu olma şartı aranmamakta olup, ancak 3 yıllık staj bittikten sonra Lisansı almak için TSPAKB'ye başvurulduğunda 4 yıllık fakülte mezunu (bölüm ayrımı da yok üstelik: Hukuk, Maliye, Mimar, ılahiyat, AçıkÖğretim vb) olma şartı aranıyor..

Diye biliyorum..