Gönderen Konu: LıSANSLI UZMANLAR LıSANSLI FıRMALARA MAHKUM EDıLMEDEN BıREYSEL ış ALABıLSıNLER  (Okunma sayısı 11847 defa)

kocaelieksper

• YENİ ÜYE
  • *
SPK LıSANSLI UZMANLAR ,SPK LıSANSLI  FıRMALARA MAHKUM EDıLMEMELı,BEN EKSPERTıZ RAPORUNU HAZIRLAYACAğIM,FıRMA BENıM SIRTIMDAN PARA KAZANICAK YOK BÖYLE BıR ADALET
HER UZMAN DıREKT ış ALSIN.......

cetineray

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
HAKLISINIZ, BÜTÜN KALBıMLE DESTEKLıYORUM

kartal5027

• YENİ ÜYE
  • *
Kardeş BDDK' ya devamlı bu konu hakkında mail at bende atıyorum...

maras46

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
Bu konuda sizlerle aynı fikirdeyim. Ben lisansımı yeni aldım. Kendi şehrimde lisanslı kimse yok. Ekspertizleri lisaslama sınavına dahi hiç katılmamış elemanlar yapıyor, daha sonra da yukarıdaki şirketler bunların raporlarına imza atıp yarı yarıya bölüşüyorlar. Değerleme uzmanı belkide şehrime hiç ayak basmıyor. Peki ben bukadar cefayı neden yaşadım? Burada kul hakkı var. Bu belgenin bir şerefi yok mu?

adanadegerleme

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
SAYIN MESLEKTAşLARIM GÖRÜşLERıNıZE KATILIYORUM
MÜTEAHHıTLıK YASASI MECLıSTE HER AN ÇIKABıLıR ÇIKINCA şU ANDA SEKTÖRDE ÇALIşTIRILAN ıNşAAT MÜHENDıSı,MıMARLARIN ÇOğUNUN DEğERLEME SEKTÖRÜNDEN ÇIKACAğI BıZZAT YILLARCA MıMAR MÜHENDıSLER ODASI BAşKANLIğI YAPMIş ARKADAşIM SÖYLEDı,KENTSEL DÖNÜşÜMLER BAşLIYOR HAARıTA MÜHENDıSı VE şEHıR PLANCILALRIN ÇOğU BU SEKTÖRE KAYACAğI AşIKAR SPK Lı şıRKETLER KıMLERLE ÇALIşACAK MERAK EDıYORUM.AYRICA GEREK KARıYER NET GEREK BU SıTEDE ıLANLARI OKUYUNCA ıNANKı RENCıDE OLUYORUM TAPU  VE BELEDıYELERDE ÇOğUNLUğUNUN  LıSE MEZUNU BIR KISIMIDAA 2 YILLIK TEKNıKERLER SAHADA ÇALIşMALARI YAPIYOR RAPORLARIDA KıM ıMZALIYOR
LıSANSLI ARKADAşLARA LıSANSLARINI VERıP ÇALIşMIYOR DıYORSUNUZ  SORUMLULUK SAHıBı 6-7 FıRMA HARıCıNDE LıSANSLI OLUP OLMADIğINIZ HıÇ ÖNEMLı DEğıL BEN  3 AYDIR FııLEN ÇALIşIYORUM  1 şıRKETLE  ÇÖZÜM ORTAğI OLAARAK ÇALIşIYORUM AYDA ORTALAMA 15 ış GELıYOR
KALACAK PARAYI SıZ HESAPLAYIN  SPK LıSANSLI OLUP ıNşAAT MÜHENDıSı MıMAR VE şEHıR PLANCISI OLMAYANLARA YAPACAK EN ONURLU ış
YA LıSANSLARINI VERıP AYLIK 1200-1250 TL ALIP/ KEYFıNE BAKACAK YADA  şıRKET ORTAğI OLARAK SEKTÖRE GELECEK
BULUNDUğUM BÖLGEDE KONUşTUğUN GENÇ ıNşAAT MÜHENDıSı VE MıMAR ARKADAşLAR MECBURıYETTEN BU ışı YAPTIKLARINI VE ış BULDUKLARI ANDA  AYRILDIKLARINI ANLATTILAR.ENN ÇOK ÜZÜLDÜğÜM KONUDA ıKTıSAT ışLETME MEZUNU LıSANSLI ARKADAşLARIN şıRKETLERı SPK GıRıNCE ıLANLARINA BAKIN SADECE 3 MESLEK GRUBU MÜRACAAT ETSıN DıYOR HALK BANKASI MEVZUATINNDAN DOLAYI ıNşAAT MÜH MıMAR ıSTıYOR BAşKA BANKALARIN BÖYLE BıRTALEBı YOK

kartal5027

• YENİ ÜYE
  • *
ARKADAşLAR BDDK' YA MAıL ATIN BEN SÜREKLı ATIYORUM. MAıL ADRESLERı AşAğIDADIR.

bilgi@bddk.org.tr

iletisim@bddk.org.tr

Miyagi

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
SAYIN MESLEKTAşLARIM,
"SPK LıSANSLI UZMANLAR ,SPK LıSANSLI  FıRMALARA MAHKUM EDıLMEMELı" GÖRÜşÜNE BEN DE KATILIYORUM.
BU KONU ıLE ıLGıLı OLARAK DAHA ETKıLı NELER YAPIP, NASIL BıR ÇÖZÜM ÜRETEBıLıRıZ.
GÖRÜşLERıNıZı BEKLıYORUM.

[email][degerleme06@gmail.com]

kartal5027

• YENİ ÜYE
  • *
EVET BU KONUDA MUZDARıP ÇOK DEğERLEME UZMANI BULUNMAKTADIR. HERKEZ LıMıTED şıRKETı 2011 OCAK AYI ÖNCESıNE KADAR DıREK BANKALAR ış YAPABıLıYORDU. AMA BU TARıHTEN SONRA BDDK NIN KARARI ıLE ış YAPMAMIZ ENGELLENDı. BıRÇOK ARKADAşIMIZ YA BU ışı BIRAKTI YADA BAşKA BıR FıRMAYA GEÇTı. SEKTÖRDE BULUNAN DEğERLEME A.ş. FıRMALAR ışLERE YENı MEZUN MıMARı VE MÜHENDıSLEı GÖNDERMEKTEDıR. BU DURUM SAğLIKLI DEğıLDıR. BU ışı 7 SENEDıR YAPAN LıSANS BELGESı BULUNAN SORUMLU BıR DEğERLEME UZMANI OLARAK DEğERLEME UZMANLARININ LıMıTED şıRKETLERı ıLE AYDA 30-50 ARASI DıREK BANKALARA ış YAPMASI GEREKTığıNı DÜşÜNÜYORUM VE BENıM GıBı DÜşÜNEN BıRÇOK ARKADAşIN BU KONUDAKı GÖRÜş VE şıKAYETLERıNı, BDDK NIN AşAğIDA VERıLEN ADRESLERıNE   ıLETMESı YARARLI OLACAKTIR.

bilgi@bddk.org.tr

iletisim@bddk.org.tr

BU ARADA Aş.LıSANSI BULUNAN DEğERLEME UZMANI ARKADAşLARLA MESAJLAşABıLıRıZı. ıSTANBULDA ıKAMET ETMEKTEYıM.

A.Mesut TATLIPINAR

• A.MESUT TATLIPINAR
  • GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
 Bugün itibariyle; sektörde tam bir kepazelik yaşanıyor.  Tapu ve belediyelerde, değerleme uzmanı kisvesi altında çok sayıda, çocuk denecek yaşta  lise öğrencisine rastlıyoruz artık. Kar marjları düşen şirketler,  lisanslı uzman ya da mühendis çalıştırmak yerine,  ellerine fotoğraf makinası verdikleri çocukalrı,  düşük üceretlerle sahaya çıkartıyorlar. Değerleme Mesleğini, sadece bir  rant alanı olarak gören, kiralık lisanslarla kurulmuş,  üstelik SPK ve BBDK listesine girmiş çok sayıda PARAVAN DEğERLEME şirketi de işin cabası.  TDUB ise; hala  kendini değerleme uzmanlarının değil,  lisanslama şirketlerin temsilcisi zannediyor.  Sektörde, tepeden tırnağa  bir yozlaşma hakim.  SPK, BBDK ve TDUB kendi yayınladıkları tebliğleri ciddiye alarak; önce muvazaalı şirketleri  tespit edip cezai işlem uygulamaları gerekir. Her önüne gelen DEğERLEME UZMANI kartı bastırıp sahaya çıkacaksa , bu  LıSANSLAMA TıYATROSU neden oynanıyor?  Özetle; dünyanın pek çok medeni ülkesinde olduğu gibi, Türkiye'de de;  LıSANSLI UZMANLAR  kendi mesleki sorumlulukları altında, aracı şirket olmadan, doğrudan işlerini yapabilmeleri gerekir. TDUB,  her şeyden önce bu konuyu gündeme almalı ve çözmelidir.

kartal5027

• YENİ ÜYE
  • *
EVET BU KONUDA MUZDARıP ÇOK DEğERLEME UZMANI BULUNMAKTADIR. HERKEZ LıMıTED şıRKETı 2011 OCAK AYI ÖNCESıNE KADAR DıREK BANKALAR ış YAPABıLıYORDU. AMA BU TARıHTEN SONRA BDDK NIN KARARI ıLE ış YAPMAMIZ ENGELLENDı. BıRÇOK ARKADAşIMIZ YA BU ışı BIRAKTI YADA BAşKA BıR FıRMAYA GEÇTı. SEKTÖRDE BULUNAN DEğERLEME A.ş. FıRMALAR ışLERE YENı MEZUN MıMARı VE MÜHENDıSLEı GÖNDERMEKTEDıR. BU DURUM SAğLIKLI DEğıLDıR. BU ışı 7 SENEDıR YAPAN LıSANS BELGESı BULUNAN SORUMLU BıR DEğERLEME UZMANI OLARAK DEğERLEME UZMANLARININ LıMıTED şıRKETLERı ıLE AYDA 30-50 ARASI DıREK BANKALARA ış YAPMASI GEREKTığıNı DÜşÜNÜYORUM VE BENıM GıBı DÜşÜNEN BıRÇOK ARKADAşIN BU KONUDAKı GÖRÜş VE şıKAYETLERıNı, BDDK NIN AşAğIDA VERıLEN ADRESLERıNE   ıLETMESı YARARLI OLACAKTIR.

bilgi@bddk.org.tr

iletisim@bddk.org.tr

BU ARADA Aş.LıSANSI BULUNAN DEğERLEME UZMANI ARKADAşLARLA MESAJLAşABıLıRıZı. ıSTANBULDA ıKAMET ETMEKTEYıM.

kartal5027

• YENİ ÜYE
  • *

bilgi@bddk.org.tr

iletisim@bddk.org.tr

BU ARADA Aş. KURMAYI DÜşÜNEN LıSANSI BULUNAN DEğERLEME UZMANI ARKADAşLARLA MESAJLAşABıLıRıZ. ıSTANBULDA ıKAMET ETMEKTEYıM.

kartal5027

• YENİ ÜYE
  • *

ozkan_insaat@mynet.com mail adresim

acar

• GOLD ÜYE
  • **
Son yazılan mesajlara bakıyorum da. hem lisanslı firmalara nerdeyse küfredecek mesajlar yazalım, şikayetçi olalım, mesajın sonunda da nerdeyse küfredecek kadar nefret ettiğiniz firmaların arasına girmek için çaba sarfedelim. bu işe benim aklım ermedi ama.

acar

• GOLD ÜYE
  • **
Haklısınız tamam ama burada sistemin bütün suçu sanki lisanslı firmalarda gibi yazıyor herkes. Lisanslı firmalar sanki çuvalla para kazanıyor ve eksperlerine birşey vermiyor gibi izlenim var çoğu kişide. Böyle birşey yok kesinlikle. şuanki sistemde lisanslı firmaların çoğunun durumu lisanslı eksperlerden daha kötü. Yapılan işlerden alınan rakamlar şuan için maliyetlerle nerdeyse aynı durumda. Birde kaliteli bir şekilde iş yapayım diyen firma olursan ozaman kar etme ihtimalin iyice azalıyor. Sistem böyle devam ederse ücretlerde çok değişiklikler olmazsa dediğiniz şeyler olsa bile, lisanslı eksperler kendi başına iş yapsa bile bu birşeyi çözmez bence. Sektördeki yanlışların içinde bu sorun bence devede kulak kalır.

kartal5027

• YENİ ÜYE
  • *
Acar rumuzlu kardeş biz aş. firmaları suçlamıyoruz. Sadece hakkımız olanı istiyoruz. Sistemdeki yanlışlıkları belirtiyoruz.