Gönderen Konu: merak  (Okunma sayısı 2397 defa)

nözkan

• **
merak
« : Mart 21, 2008, 09:15:04 ÖÖ »
Sayın Doğan Çağlayan Bey,  sitede yapılan yazışmalardan gayrımenkul değerleme konusunda oldukça bilgili olduğunuzu gördük ( siteyi işyerindeki arkadaşlarımızla birlikte takip ediyoruz). Sizin hoşgörünüze sığınarak sormak istiyoruz; acaba bu kadar engin bilginizle değerleme uzmanlığı belgesi alıp almadığınızı merak ediyoruz. Eğer cevaplandırırsanız çok memnun oluruz.şimdiden teşekkürler ve iyi  çalışmalar. 

Doğan ÇAĞLAYAN

• Global Moderator
  • GOLD ÜYE
Ynt: merak
« Yanıtla #1 : Mart 21, 2008, 10:48:45 ÖÖ »
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba diyerek başlayayım.Geçen sene TODAıE imtihanına hazırlanıyordum kazandım ama mülakatta elendim. O sıralarda bi arkadaşın tavsiyesi üzerine bu imtihanada spor olsun diye hazırlanmadan girdim. ılk seferinde 3 ders geçince  artık bırakmak olmaz dedim. Sadece değerleme esasları dersim kaldı. En hafife aldığım ders bu ders olmasına rağmen, imtihandaki zaman  baskısı  beni uğraştırdı . Bu da bende hırs yaptı. şimdi bu dersten 75 almam lazım. Matematikten ilk imtihanda hiç çalışmadan 70 aldım ama 3 saatimi aldı.En korktuğum ve en çok çalıştığım vergi dersi idi,  76 aldım. En büyük kaynağım internet. Kitaplarıda zaten internetten aldım. ımtihandaki süre kısıtı bizi soruları yorumlamadan ziyade ezbere çözüme yöneltiyor diye düşünüyorum. Bunun için çok sayıda soru türü çözmek gerekiyor . Bir kamu çalışanı olarak kamuda yaşadığımız çeşitli sorunlar (yolsuzluk, liyakatsiz kadrolaşma, adam kayırma, ehilyetsiz görev ve yetkilendirilme vs) beni bu türden çıkış noktalarına sevk etti. Bu durumdan da memnunum değilim diyemem. Krizi fırsata dönüştürmenin bir yolunu arıyorum kısaca. ımtihanda herkese başarılar diler, herkesin gönlünce olmasını temenni ederim.

« Son Düzenleme: Mart 23, 2008, 06:04:54 ÖS Gönderen: Doğan ÇAğLAYAN »
Doğan ÇAĞLAYAN
İnşaat Mühendisi (43812)
Değerleme Uzmanı (SPK Lis. No:400859)
Kamu Yönetimi Uzmanı (TODAİE-2009/2010)
dogancaglayan@yahoo.com
AFET ve ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ (11)
DENİZLİ