Gönderen Konu: ıSTANBUL ASYA-AVRUPA ÇÖZÜM ORTAKLIğI  (Okunma sayısı 9260 defa)

mkalender

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ynt: ıSTANBUL ASYA-AVRUPA ÇÖZÜM ORTAKLIğI
« Yanıtla #15 : Mart 28, 2013, 01:40:39 ÖS »
Burada konuşulanlara çare değerleme uzmanlarının birlikte hareket etmesine bağlı.DUD+LıDEBıR= TUDUB Yönetimi
DUD genel kurul ilanına bakarsanız LıDEBıR merkezinde yapılmış.Değerleme şirketleriniin Birlik ve SPK neznindeki temsilcisi
LıDEBıR.TUDUB seçimlerinde LıDEBıR üyeleri etkili.TUDUB yönetimi lidebirin güdümünde olduğuna göre Lisanslı
Değerleme Uzmanlarının belirli bir sivil toplum örgütü kumadan SPK ve TUDUB nezninde haklarını savunabileceğini
düşünmüyorum.Yaptığım tesbite katılmayan varsa sebepleri ile birlikte yazarsa sevinirim.

saysel

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #16 : Nisan 25, 2013, 04:10:34 ÖS »

Merhaba,

Sizinle görüşmek üzere, iletişim bilgilerimi bırakıyorum.
  ıyi çalışmalar dilerim.

Tel: 0 535 738 83 11

hkdincer

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #17 : Mayıs 03, 2013, 01:51:15 ÖS »
Türkiye genelinde gayrimenkul değerleme konusunda hizmet veren lisanslı firmamız için, tecrübeli çözüm ortakları ve kadrolu uzman arayışındayız.
ılgilenmeniz durumunda;
-Ayrıntılı özgeçmişiniz,
-Değerleme alanında hizmet verdiğiniz banka ve firma bilgileri,
-Günlük rapor kapasiteniz,
-Çalıştığınız il veya iller/ilçeler
-Yaptığınız işlerden birkaç adet örnek rapor gönderebilir misiniz?

Karşılıklı mutabakat sonrasında, tarafınıza gerekli evraklar listesi de gönderilecektir.

Saygılarımızla, kolay gelsin

Mail: metropolgd@gmail.com info@metropolgd.com

ılgili: Ayten SERıN

pohjolo

• YENİ ÜYE
  • *
Ynt: ıSTANBUL ASYA-AVRUPA %40 ÇÖZÜM ORTAKLIğI
« Yanıtla #18 : Mayıs 26, 2013, 06:35:53 ÖS »
Elbette yapabilir.

sektörde herşey formüle edilebiliyor.
Çözüm ortaklarının sömürülmesine  gönlüm razı olmadı, iyi niyetle konuya dahil oldum.
Herkes haklarını korusun , emeğin bedelini alsın..

9 Mart tarihinden itibaren aslında bırakın yüzde 40'ı, birlik üyesi olmayan lisanssız kişilerin değerleme kuruluşlarıyla sözleşme imzalaması bile aşağıdaki karar maddesi uyarınca suçtur:

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/03/20130309-27.htm

Değerleme uzmanı olmayan şahıslar birlik üyesi olmadığı için işbu 22.2.2013 tarihli SPK kurul karar metninin 6. Maddesi uyarınca sözleşme imzalama yetkisi yoktur. Birlik üyesi lisanslı uzmanda en az yüzde 50 oranında sözleşme imzalayabilir. Aynı madde 8.3.2013 tarihli SPK tebliğ taslağındaki 'dışarıdan hizmet alımı' bölümündeki 8. maddenin 3. fıkrası ile sözleşme imzalamaya yetkili olanların ifadesi ile açıkça desteklenmiştir.

böyle bir madde varsa neden bankalar halen  lisanssız çözüm ortaklarına yetki belgesi veriyor yada onaylıyor?

onur85

• GOLD ÜYE
Ynt: ıSTANBUL ASYA-AVRUPA %40 ÇÖZÜM ORTAKLIğI
« Yanıtla #19 : Mayıs 26, 2013, 09:53:12 ÖS »
Elbette yapabilir.

sektörde herşey formüle edilebiliyor.
Çözüm ortaklarının sömürülmesine  gönlüm razı olmadı, iyi niyetle konuya dahil oldum.
Herkes haklarını korusun , emeğin bedelini alsın..

9 Mart tarihinden itibaren aslında bırakın yüzde 40'ı, birlik üyesi olmayan lisanssız kişilerin değerleme kuruluşlarıyla sözleşme imzalaması bile aşağıdaki karar maddesi uyarınca suçtur:

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/03/20130309-27.htm

Değerleme uzmanı olmayan şahıslar birlik üyesi olmadığı için işbu 22.2.2013 tarihli SPK kurul karar metninin 6. Maddesi uyarınca sözleşme imzalama yetkisi yoktur. Birlik üyesi lisanslı uzmanda en az yüzde 50 oranında sözleşme imzalayabilir. Aynı madde 8.3.2013 tarihli SPK tebliğ taslağındaki 'dışarıdan hizmet alımı' bölümündeki 8. maddenin 3. fıkrası ile sözleşme imzalamaya yetkili olanların ifadesi ile açıkça desteklenmiştir.

böyle bir madde varsa neden bankalar halen  lisanssız çözüm ortaklarına yetki belgesi veriyor yada onaylıyor?

Cevabı çok basit. Lisanslı uzmanlar ve kanunda yeri olan birliğimiz hakkını yasal zeminde aramıyor ve mevcut düzeni kanıksamakla yetiniyor. Ben görevimi yaptığım için vicdanım rahat. Yetkili kurumlardan gelen cevapların negatif veya pozitif olması ise benim dışında haliyle.

Sahte yetki belgeleri düzenleyen şirketlerin çok işine gelen bu düzenin patlak vereceği günü ise iple çekiyorum. Zira şirketlerin dışında tapu müdürlükleri dahil bu düzenin mutlak parçası olan birçok kesim bu durumdan maddi ve hukuki anlamda zararda görecektir. Ayrıca bu durum lisanssız çözüm ortakları ile sınırlı değil, şirket kadrosunda iş takibi yapan ve rapor düzenleyen kadrolu lisanssız personelleride kapsamaktadır. Dileğimiz, tüm duyarlı uzmanların mevcut haksız ve suç eksenli uygulamayı devlet ve yargı birimlerine iletmesi, hakkını araması yönünde.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2013, 12:09:56 ÖÖ Gönderen: onur85 »

ALÝ ÇELÝK

• YENİ ÜYE
  • *
  • LÝSANSLI DEÐERLEME UZMANI - ANKARA
« Yanıtla #20 : Kasım 08, 2013, 03:12:21 ÖS »
Avrupa Yakasında çalışmak üzere çözüm ortağı arıyoruz. CV'nizi info@degadd.com adresine gönderebilirmisiniz.