Gönderen Konu: GAYRıMENKUL DEğERLEME UZMANLIğI HAKKINDA BıLGı ALMAK  (Okunma sayısı 1883 defa)

ERENKARAMAN

• YENİ ÜYE
  • *
GAYRıMENKUL DEğERLEME UZMANLIğI HAKKINDA BıLGı ALMAK
« : Mart 09, 2012, 03:07:30 ÖÖ »
merhaba yıldız teknik üniversitesinde harita mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim gelecekte gayrimenkul değerlendirme sektöründe çalışmak istiyorum.Ancak şu an için pek bir bilgim yok sektör hakkında onun için burda bulunan çalışan büyüklerimden bilgi almak istedim.Stajımıda bu sektörde yapmak istiyorum.Birde öğrendiğim kadarıyla uzmanlık için sınavda yapılıyomuş bu sınav hakkında bilgi verebilirseniz de çok mutlu olurum yani okurken girilebiliyor mu ve sınav çok mu zor puanlaması neye göre yapılıyor.Ayrıca sektörün geleceği hakkındada bilgi verebilecek birileri olursa çok mutlu olurum.
şimdi den bilgi veren herkese çok teşekkür ederim

A.Mesut TATLIPINAR

• A.MESUT TATLIPINAR
  • GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
Ynt: GAYRıMENKUL DEğERLEME UZMANLIğI HAKKINDA BıLGı ALMAK
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2012, 01:06:40 ÖS »
Eren Kardeşim,

tspakb.org.tr sitesinde " lisanslama sınavları" bölümünde aradığın bütün cevapları bulabirsin.  Ayrıca;  SPK, TDUB, LIDEBIR ve DUD sitelerinde de yeterince bilgi var. Yine de sormak istediğin bir soru varsa; meritdegerleme@gmail.com adresine gönderebilirsin. Cevaplamaya çalışırım.

Başarılar dilerim.

A.Mesut Tatlıpınar

Tunç Demirtaş

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
Ynt: GAYRıMENKUL DEğERLEME UZMANLIğI HAKKINDA BıLGı ALMAK
« Yanıtla #2 : Mart 09, 2012, 03:56:55 ÖS »
Yıldız'da Harita bölümünde Hülya Hoca var. O bu konunun önde gelenlerinden birisidir. Öğrencisi olarak onunla konuşursan kendisi çok yardımcı olacaktır.

Ayrıca Hatira Müh. Odasına gidip taşınmaz değerleme komisyonunun çalışmalarını takip edebilir oradaki tecrübeli kişilere danışabilirsin.
« Son Düzenleme: Mart 09, 2012, 04:20:47 ÖS Gönderen: Tunç Demirtaş »