Gönderen Konu: Uyumlaştırma  (Okunma sayısı 1896 defa)

osmaz

• YENİ ÜYE
  • *
Uyumlaştırma
« : Ekim 15, 2011, 11:52:42 ÖS »
Birliğin teknik kökenli olmayan değerleme uzmanları içn SPK ve BDDK'nın kabul edebileceği bir teknik eğitim programı açacağı şeklinde duyumlarım var. Olması gereken de bu aslında. ınşallah böyle bir program yapılır ve uygulanır ve bizlerde bazı bankaların koyduğu teknik eleman kotasından kurtulmuş oluruz. Ben böyle bir programı sonuna kadar destekliyorum.

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
Ynt: Uyumlaştırma
« Yanıtla #1 : Ekim 17, 2011, 02:29:38 ÖÖ »
Uyumlaştırma alınsa bile bır sey degısecegını sanmıyorum. Yapılan zaten mevzuat geregı doğru degıl ama bankalar bu mesleği belırlı bir zumreye aitmıs gıbı davranmaya devam edeceklerdır.

sultan

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Ekim 21, 2011, 12:12:02 ÖÖ »
Arkadaşlar,
duyumlarınız yanlıştır. Lisanslı olmayan , Çözüm ortaklarının kalitesinin sağlanmasına yönelik,  yeterliliği ile ilgili eğitim ve belge gibi bir konu TDUB'a iletilmişti.

1612 lisanslı uzmanın %60 'ı işletme, iktisat kökenlidir ve sahip oldukları lisansları bu şekilde sorgulatmazlar.merak etmeyin.

Bence bunlarla uğraşacağınıza , TDUB'un sitesinde bizlerin incelemesi için sunulan taslaklarla ilgilenseniz ve görüşlerinizi belirtseniz, daha yararlı olacağı  kanaatindeyim.

osmaz

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Ekim 21, 2011, 12:33:24 ÖÖ »
Taslak bildiğimiz UDES'ten başka bir şey değil. Bankalar teknik eleman istiyorlar, o yüzden hiçbir ekspertiz firması kadrolu veya sözleşmeli olarak teknik elemanlar dışındakilerle çalışmak istememetedir.  %60 işletme, iktisatçı var madem bunların kaçta kaçı bir firmada kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışmakta veya bu sektörle ilgili gelecekte ne düşünüyorlar? Bankaların teknik eleman şartından dolayı adım gibi eminim ki hepsi tedirginlik duyuyor. Sultan Hanım varsa bildiğiniz bir değerleme firması bende işletme mezunu biri olarak lisansımı almama da 7 ay kadar varken hemen oraya başlayayım. Ama yok öyle bir şey. ış ilanlarına bakarsanız bütün değerleme firmalarının iş ilanlarında teknik eleman aradığını görürsünüz  ve bu koşullarda onları suçlayamam.
« Son Düzenleme: Ekim 21, 2011, 12:35:19 ÖÖ Gönderen: osmaz »