Gönderen Konu: Lisanssız olarak Gayrimenkul değerleme alanında çalışma imkanı  (Okunma sayısı 2518 defa)

planay

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
şehir ve Bölge Planlama mezunuyum,yeni mezun oldum.Kendimi Gayrimenkul Dğerlendirmesi üzerine geliştirmek istiyorum.Lisansımı alana kadarda çalışmak istiyorum.Lisanssız çalışmam mümkünmü?Bu konuda fikri olan yazarsa çok sevinirim.Bide bu süreçte izleyeceğim yol ne olmalı?tecrübelerinizi bnimle paylaşırmısınız?
şimdiden teşekkür ederim..

tarikbinziyad

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ynt: Lisanssız olarak Gayrimenkul değerleme alanında çalışma imkanı
« Yanıtla #1 : Ağustos 20, 2008, 12:06:04 ÖÖ »
sevgili planay..

herşeyden önce lisanssız olarak çalışman mümkündür..yeni mezun olarak yapacağın iş başvuruların sonucunda seni gayrimenkul değerleme uzmanı yardımcısı olarak istihdam eden firmalar bulabilmen tecrübelilerin iş bulmasından daha kolay olur kannatindeyim..

spk lisanslı gayrimenkul değerleme firmalarının internet adreslerini  www.spk.gov.tr adresinden temin edebilirsin..henüz lisans almamış ve faaliyette bulunan gayrimenkul değerleme firmalarını ise arama motorlarından bularak internet üzerinden "iş imkanları veya kariyer" bölümlerinden başvurularını bırak...eminim yeni mezun ve konuyla ilgili mezuniyetin sebebiyle sana hemen geri dönüşler olacaktır..ayrıca bazı iş arama sitelerinden de bakabilirsin ama en kısa ve net yol yukarıda bahsettiğim ilgili firma sitelerine girip oradan başvuru bırakman..

belki de buradan seni okuyan arkadaşlarımızdan sana iş görüşmesi daveti yapacak olanlar bile çıkabilir..

ama sen oltalarını sal denize...bekle ve gör.. :-))

eğer daha başka soracakların olursa yine bu forumda yaz ki..bizler de kendilerimizi sizin gibi yeni başlayacak arkadaşlarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirebilme fırsatını yakalayarak mutlu olalım..bilgi ve tecrübelerimizi paylaşalım..ve elde ettiğimiz işin mahiyetinde sadece maddi boyut dışında sosyal anlamda da bir sorumluluk olduğunu hatırlayalım..

başarılar..

tarık koç

planay

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Ağustos 20, 2008, 04:45:38 ÖS »
Çok teşekkür ederim tarık bey, gerçekten çok yardımcı oldunuz:))söylediğiniz basamakları izleyeceğim umarım dediğiniz olur ve bende bu sektöre girerim.şu anda bunu o kadar çok istiyorumki bilemezsiniz..yeniden teşekkürler..

acar

• GOLD ÜYE
  • **
« Yanıtla #3 : Ağustos 21, 2008, 06:53:29 ÖS »
Merheba
çalışmak istediğiniz şehri belirtirseniz bu yazıyı okuyanlardan ilgilenen olabilir

planay

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Ağustos 22, 2008, 07:24:53 ÖS »
ılk tercihim Ankara ancak beni bağlayan bir durum olmadığından birçok şehir olabilir.Mesela Kayseri,Konya,Eskişehir,ıstanbul...bunun gibi birçok şehirde çalışabilirim.Tabi yeni bir hayata başlayacağım için bu şehirlerde geçimimi sağlayacak kadar para kazanmam gerekecektir.Bu nedenle şehir tercihlerim teklif edilen ücretle alakalı olarak değişebilir.Aslında lisanslı ya da lisanssız olarak bu işi yapmak ücret açısından beni nasıl etkiler bunuda bilmiyorum,yani bu mesleği yapmayı gerçekten istediğim için şimdi kısa bir piyasa araştırması yapmaktayım.Bu konuda fikirleri olan varsa paylaşırsa sevinirim.Ancak benim hedefim en kısa zamanda lisansımı kendimi bu alanda yetiştirmek...