Gönderen Konu: SPK LıSANSLI DEğERLEME UZMANI ...  (Okunma sayısı 2177 defa)

erdem

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
SPK LıSANSLI DEğERLEME UZMANI ...
« : Mart 24, 2011, 03:56:52 ÖS »
YENı KURULAN şıRKETıMıZDE ıSTıHDAM EDıLMEK ÜZERE SPK LıSANSLI DEğERLEME UZMANI ARAMAKTAYIZ.

ÇALIşMA şEKLı AKTıF VEYA PASıF OLABıLMEKTEDıR.

Aktif olarak çalışabilecek adaylar için;

- SPK tarafından verilmiş “Gayrimenkul Değerleme Uzmanı” lisansına sahip,
- Üniversitelerin ınşaat Mühendisliği, Mimarlık, şehir Bölge Planlama ve Harita Mühendisliği bölümlerinden mezun,
- Erkek adaylarda askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli,
- B sınıfı ehliyet belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen,
- ıstanbul merkezde veya Trakya çevresinde çalışabilecek,

Pasif olarak çalışabilecek adaylar için;

- SPK tarafından verilmiş “Gayrimenkul Değerleme Uzmanı” lisansına sahip,
- Halihazırda herhangi bir işyerinde tam zamanlı görev almayan,

Personel olarak istihdam edilmek üzere çalışma arkadaşları arıyoruz.

0212 873 49 49

Kare Gayrimenkul Değerleme A.ş.

« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2012, 01:08:32 ÖS Gönderen: erdem »

erdem

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ynt: SPK LıSANSLI DEğERLEME UZMANI ...
« Yanıtla #1 : Nisan 19, 2011, 03:03:25 ÖS »
ilanımız günceldir...

oya

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 20, 2011, 03:04:09 ÖS »
 Erdem bey merhaba,

Ben 21 yıl bankacılık sektöründe çalıştım.ıstanbul'da ikamet ediyorum.2009 yılında emekli oldum.Çalışma süresinin ilk on yılında ekspertiz yaptım.Diğer sürede de şube yöneticisi olmam nedeniyle raporlar kontrol ve imzamdan geçmekteydi.Emekli olduktan sonra sınavlara girerek Spk lisansını aldım.Bu arada bir değerleme şirketinin yapılanmasında iş geliştirme koordinatörü olarakta görev yaptım.ılanınızdaki pasif olarak çalışabilecek adaylarla ilgili konuda bilgi rica ediyorum.

glfm_4@hotmail.com

nell

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 25, 2011, 02:29:00 ÖS »
ılanların bu şekli bazı lisans guruplarını(Örneğin işletmeci olarak beni tanıdığım bir kaç lisanslı meslektaşımı) mutsuz ediyor.GDşirketleri lisanslı uzmanlarla çözüm ortaklığını yaparlarsa paylaşım ve seviye daha adil olacak.

Başbakanlık ıletişim Merkezine yapmış olduğunuz 18.03.2011 tarihli başvurunuz incelenmiştir.

Tüm Bankalar gibi Bankamızın da tabi olduğu BDDK düzenlemelerinden,

29 Eylül 2007 tarihli (Sayı: 26658) Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Bankalara Değerleme Hizmeti Verecek Kuruluşların Yetkilendirilmesi ve Faaliyetleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına ılişkin Yönetmelik'in 1. maddesinin ı) bendinde "Değerleme faaliyeti ile iştigal eden personel: Değerleme kuruluşu tarafından değerleme yapmak üzere istihdam edilen, en az dört yıllık lisans düzeyinde öğrenim görmüş, bankacılık, bağımsız denetim veya mahkemelerde bilirkişilik de dahil olmak üzere değerleme konularında en az üç yıllık tecrübeye sahip ya da değerleme konusunda yurt içinde veya yurt dışında yetkili kurumlar tarafından verilen mesleki yeterlilik sertifikalarına sahip olan kişileri," şeklinde açıklanmış olup, Bankamızın Değerleme şirketlerinde istihdam edilen uzmanlara ilişkin yukarıda yer alan açıklama dışında mesleki tercih gibi bir talebi olmamaktadır. Ancak değerleme şirketlerinin uygulamalarında mahallinde inceleme yapan kişi niteliği taşıyan ve şirketlerle çözüm ortağı şeklinde anlaşma yapan kişilerin mesleklerine ilişkin kısıt, Bankamız "Ekspertiz ışleri Yönetmeliği" çerçevesinde bulunmaktadır. Bu kısıt; çözüm ortağının mesleğine ilişkin olup, şirketlerle imzalanan, değerleme hizmetinin alınmasına ilişkin sözleşmenin ekinde yer almaktadır. Meslek tercihi; mahallinde inceleme yapan kişinin değerleme şirketlerine doğru bilgi aktarımı yapabilmesi için uygulanan bir prensiptir. Çünkü değerleme şirketi, merkezi kontrolünü tamamen raporda aktarılan bilgiler üzerinden yapmaktadır ve aktarılan bilgide yapılacak en ufak hata tüm raporu etkileyecektir. ıddia edildiği gibi, şirketlerin bünyesinde ya da çözüm ortağı olarak çalışan kişilerin, meslek grubu kısıtı dışında, SPK lisanslı olması şeklinde bir şartımız yoktur.

Bilgilerinizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

T.HALK BANKASI A.ş.

samisivrikaya

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 25, 2011, 04:55:32 ÖS »
SAYIN ERDEM BEY
       BEN ıNşAAT YÜKSEK MÜHENDıSı OLUP AYNI ZAMANDA SPK LıSANSLI GAYRıMENKUL DEğERLEME UZMANIYIM PASıF OLARAK ÇALIşABıLıRıM SAYGILAR...
         TEL: 05317417185