Gönderen Konu: ONUR KIRICI BıR ış ıLANI...  (Okunma sayısı 2209 defa)

A.Mesut TATLIPINAR

• A.MESUT TATLIPINAR
  • GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
ONUR KIRICI BıR ış ıLANI...
« : Şubat 07, 2014, 06:50:57 ÖS »
Değerli Meslektaşlarım,

Ekte yer alan ilan metni; imtiyazlı değerleme şirketlerinin, sahada çalışarak fiilen değerleme mesleğini icra  biz meslek mensuplarına hangi gözle baktıklarının tipik bir örneğidir.  Bu ilana ve buna benzer ilanlara, demokratik  tepkinizi, hiç kimseden çekinmeden lütfen  açıkça gösteriniz !

Kendine, yaptığı işe ve çevresindeki insanlara  saygısı olan meslektaşlarımın; bu tür onur kırıcı ilanlara itibar etmeyeceklerine ben de inanıyorum.

Ancak; bu ilanın bir olumlu yanı; "Merd-i Kıpti şecaat arz ederken sirkatin söylermiş"  misali,  sektördeki  yaygın sahtekarlıkları  ve düzenbazlıkları açıkça teyit ediyor olmasıdır.  

SPK ve BDDK'nın  ilgili denetim  birimleri; kafalarını kaldırıp,  verdikleri YASAL ıMTıYAZLARIN, haksız bir şekilde nasıl istismar edildiğini, MESLEK MENSUPLARININ HAYSıYETLERıNıN nasıl  rencide edildiğini görsünler.  Gerçekten de yeter artık... Bıçak kemiğe dayandı !  

ılgili kamu otoriteleri, bu sahtekarlıkları mutlak surette  mercek altına almalıdır. Almadıkları takdirde; gün gelir bu sahtekarlıkların hesabı onlardan da sorulur. Hatta, ıncelemeye de bu şirketten başlamalıdırlar... Bakalım,  son 5 yılda,  bu şirketin raporlarını kimler düzenlemiş, o raporlar neticesinde kaç bin kişiye kredi verilmiş,  raporlara  kimler imza atmış.  Hep beraber görelim...  
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2014, 12:19:43 ÖÖ Gönderen: A.Mesut TATLIPINAR »

VARLIK VE DEGER

• GOLD ÜYE
Ynt: ONUR KIRICI BıR ış ıLANI...
« Yanıtla #1 : Şubat 14, 2014, 10:56:02 ÖÖ »
şirketleri hakikaten bankalar mı zorluyor kendileri mi bu yolu tercih ediyor işin bu tarafını anlamadım..Kendileri tercih ediyorsa işin etik ve mevzuatına aykırı yok bankalara uyuyorlarsa sektör bankaların oyuncağı haline gelmiş gibi duruyor..