Gönderen Konu: mart 2010 gayrimenkul değerle sınavı konu başlıkları  (Okunma sayısı 2460 defa)

Melih09

• YENİ ÜYE
  • *
mart 2010 gayrimenkul değerle sınavı konu başlıkları
« : Şubat 11, 2010, 09:05:24 ÖS »
gayrimenkul değerleme esasları konu başlıkları mart 2010 sınavı için kapsamı genişletilmiş ve yeni konular ilave edilmiştir.Bu konuda görüşlerinizi paylaşmak ve eklenen konularda kaynak bilgisi paylaşımı ve sınavdaki tek dersimin bu olması hususundan görüşlerinizi almanızı isterim.saygılarımla!

killer

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ynt: mart 2010 gayrimenkul değerle sınavı konu başlıkları
« Yanıtla #1 : Şubat 12, 2010, 09:14:46 ÖÖ »
Ayrıca arkadaşlar ilgili sitededen gördüğüm kadarıyla soru sayıları düşürülmüş. Temel Finans Matematiğ ve Gayrimenkul Değerlemei 40'tan 25'e indirilmiş üsütüne üstlük sınav süresi 09:30-11:30 görübüyor. Bana tuhaf geldi... Bu doğrumu birazdan telefon edip öğreneceğim:) ayrıca sizce soru sayısının düşmesi avantaj mı dezavantaj mı sizce? Yorumlarınızı bekliyorum...

killer

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 12, 2010, 09:50:53 ÖÖ »
Arkadaşlar, az önce tspkab ,ile görüştüm. Bu sınavda böyle gibi bir cevap aldım soru sayılarıyla ilgili...Yani her modül 25 soruya indirilmiş. Tek modülden girecek adaylar için süre 60 dk! ve mesela temel finans matematiği + Değerleme den girecekler için 2 saat :o şok içindeyim... Sizce bunun sonuçları ne olacak?? Konut değerleme içinde aynı şekilde... Lütfen bu durumun soruların niteliğini nası etkileyeceği konusunda görüşlerimizi paylaşalım. Mesela temel finans için nerdeyse her konu için 2 soru gibi bir dağılım olabiliyor böyle olursa ama mevzuatta ne yaparlar hiç bir fikrim yok:) Herkese kolay gelsin

icatal

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 10, 2010, 04:11:04 ÖS »
ilk defa sınava gireceğim ve şuana kadar sadece başvuru yaptım. hangi derse nasıl çalışacağım bilmiyorum. kaynak ve prosedür konusunda yardımcı olabilecek arkadaşımız varsa irtibat kurmak isterim. icatal@windowslive.com

schiba

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 11, 2010, 01:20:51 ÖS »
ilk defa sınava gireceğim ve şuana kadar sadece başvuru yaptım. hangi derse nasıl çalışacağım bilmiyorum. kaynak ve prosedür konusunda yardımcı olabilecek arkadaşımız varsa irtibat kurmak isterim. icatal@windowslive.com
öncelikle çok geç kalmışınız eğer bugün bu soruyu soruyarsanız.5 modülden en fazla 3 ünü kendinize hedef seçin ve onlara yoğunlaşın.
Neyi ve nereden çalışmalı zaten herkesin ana sorunu çeşitli kitaplar var ama hiçbiri ihtiyacı tam karşılamıyor.Tabii bunda soruların da
geçmiş dönemlerde adaletsizce ve şaşkınca hazırlanmasının etkisi büyük.Hatalı ve konu ile alakasız sorular çok insanı bezdirdi.
Bu sefer ilk defa M.eğitim bakanlığı hazırlıyor.Soru sayılarını düşürerek işe başladılar.Soru sayısının düşmesi geniş konu başlıklarında dezevantaj yaratacaktır.
Yaptıkları ikinci değişiklikte soru itirazlarına soru başına 10 tl ziraat bankasına yatırma zorunluluğu getirmek oldu.
Sınav parası da 100 den 125 oldu. Artık bana da diyecek bir şey kalmadı bunların üstüne Pes 'den başka.
Hakkımızda hayırlısı diyoruz.