Gönderen Konu: Ocak 2010 sınavı ne zaman yapılacak?  (Okunma sayısı 1905 defa)

Bilgen

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ocak 2010 sınavı ne zaman yapılacak?
« : Aralık 22, 2009, 10:57:26 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar;
2010 Ocak sınavının ne zaman yapılacağı hakkında bilgisi olan varmı?Yabancı dil sınavıda eklenecekmi bir yerde öle okumuştum.....

bttL

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ynt: Ocak 2010 sınavı ne zaman yapılacak?
« Yanıtla #1 : Aralık 28, 2009, 05:37:34 ÖS »
merhaba.duyduguma göre spk ile anadolu üniversitesi prosedülerinde bir sıkıntı oldugu için net bir açıklama yapılamıyrmuş sınavlar hakkında.tekrar anlaştıkları yönünde duyumlarım var ve sınav takviminde boşluk arıyorlardır myuhtemelen.

benim başka bir sorum olacak...ben üniversite son sınıf öğrencisiyim ve bu alanda istihdam olmak istiyorum uzman olarak.nerden başlamalıyım ne yapmalıyım.kendi kafamdan önce sınavı geçeyim bir şirkete umut vadedip işe girdikten 3 yıl sonra tekrara sınavla girip uzmanlıgımı alayim şeklinde.belki yanlıştır bilemiyorum ama sizin bilgi paylaşımlarınızı bekliyorum...

acar

• GOLD ÜYE
  • **
« Yanıtla #2 : Aralık 29, 2009, 07:22:34 ÖS »
sınavı geçsende artık bu sektörde bir süre sonra çok sayıda lisanslı kişi olacağı için lisansın çok bir önemi kalmayacak (seni çalışmak için işe alacak işveren için)

senin lisansın olsada iş tecruben yok ise lisansının piyasadaki şirketler için çok bir anlamı olmaz

(yeni lisanslı şirket olmaya çalışan şirketlerde 5 uzman gerektiği için yeterli lisanslı sayısına sahip olmayanların ihtiyacı olabilir.) bunun dışında arazide ekspertiz yapacak kişi için lisansı yerine nasıl, ne hızda, ne kalitede iş yaptığına göre değerlendirilir.

Normal bir eksperin lisans alması durumda ise maaşına ortalama 500lira (bence en fazla 500) gibi bir rakam ilavesi olur.

acar

• GOLD ÜYE
  • **
« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2009, 07:27:29 ÖS »
Bu işe girmek istiyorsan önce bir şirkete girip işi öğrenmen gerekir. ışi öğrendikten sonra lisansın olmasa dahi çalıştığın şirketin seni (iş tecrubesi olan birini) tutmak için elinden geleni yapacağını düşünüyorum. şuan piyasada lisanslı tecrübesiz kişilere emin olun hiç ihtiyaç yok. Lisansı olmasa da işi hakkıyla yapan bir kişiyi de almayacak şirket yok bence. :)

merhaba.duyduguma göre spk ile anadolu üniversitesi prosedülerinde bir sıkıntı oldugu için net bir açıklama yapılamıyrmuş sınavlar hakkında.tekrar anlaştıkları yönünde duyumlarım var ve sınav takviminde boşluk arıyorlardır myuhtemelen.

benim başka bir sorum olacak...ben üniversite son sınıf öğrencisiyim ve bu alanda istihdam olmak istiyorum uzman olarak.nerden başlamalıyım ne yapmalıyım.kendi kafamdan önce sınavı geçeyim bir şirkete umut vadedip işe girdikten 3 yıl sonra tekrara sınavla girip uzmanlıgımı alayim şeklinde.belki yanlıştır bilemiyorum ama sizin bilgi paylaşımlarınızı bekliyorum...