Gönderen Konu: Sektör Tecrübesi Olmayan Ama Bu Sektörde Kariyer ısteyen  (Okunma sayısı 1710 defa)

thilsim

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Merhabalar

Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı ile fazlasıyla ilgileniyorum..Sektör tecrübem yok..Çukurova ıktisat mezunuyum yaklaşık 5 yıldır Satış sektöründe,son 1.5 yıldır Sigorta şirketlerinde çalışıyorum ve hala çalışmaktayım..Bu işi fazlasıyla yapabileceğime inanıyorum..Forum'dan takip ettiğim kadarıyla olumsuz bir çok yazı var..Sekreterine rapor hazırlatanımı,SPK lisanssız faaliyet göstereni mi,şirket kurumu için lisansını kiralayanları mı ararsınız..Ama inanıyorum ki bu işi hakkıyla ve en doğru biçimde yapan,işine-sektörüne sahip çıkan,çalışanlarına herseyden çok değer veren,kurum kültürünü oturtmus,kaliteden asla ödün vermeden büyümeyi ilke edinmiş şirketler de vardır..Gayrimenkul değerleme sınavını verdiğim zaman ki verebilirim 2-3 ay yeterli benim için,lisansı almam için 3 yıl tecrübe isteniyor..Bu sürede lisans hakkım ölüyor mu?Eğer ölüyorsa sınava şimdiden girmemin bir anlamı yok sanırım?Ve en önemlisi lisansım olmadan nasıl çalışacağım?Lisansı olmayanlar,Lisans alana kadar yani 3 yıl çalışması gerekiyor ve Forum'dan takip ettiğim kadarıyla şirketler bu durumdan istifade edip çalışanlarını düşük maaş ve zor şartlarda  çalıştırıp sömürüyor,çalışanlarda 3 yıl dayanayim bu zülme,lisansı alıp kurtulayım modunda..Tecrübeli arkadaslardan yardım istiyorum..Sektör Tecrübesiz ve Lisanssız işe girme olanakları nedir?şirketlerin sağladığı olanaklar ve çalışma şartları nedir?En önemli soru da : Sektör Tecrübesiz birinin oturup kendi kendine çalışıp sınavı kazandıktan sonra sektörde çalışma olanağı nedir?..Firmaların lisanssız tecrübesiz bir personele uyguladığı ücret ve çalışma şartı nedir? Ve sınavı kazanıp da bir firmaya başvurduğumuzda isteyebileceğimiz ücret ne olmalıdır?Cevaplarınızı ıstanbul ve Çukurova bölgesi için ayrı ayrı yorumlarsanız çok ama çok memnun olurum..Daha 5-6 yıllık bir sektör...ınşallah daha da güzel olur..Sektörde çalışan,çalışmak isteyen herkese sevgiler saygılar...