Gönderen Konu: değerleme uzman yardımcılığı hakkında bilgisi olanlar  (Okunma sayısı 2538 defa)

lanthorn

• YENİ ÜYE
  • *
emlak ve emlak yönetimi mezunuyum.SPK sınavları için bilgi edinmeye calışıyorum. 3 yıllık tecrübe için uzman yardımcısı olarak çalışmak gerekiyormuş.bunun ücreti ve koşulları hakkında bilgi edinmek istiyorum.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Arda06

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ynt: değerleme uzman yardımcılığı hakkında bilgisi olanlar
« Yanıtla #1 : Mayıs 10, 2011, 05:27:10 ÖS »
Sayın lanthorn
Bildiğim kadarı ile "emlak ve emlak yönetimi" bölümleri 2 yıllık ön lisans proğramına dahil. Eğer hala öyle ise ne yazıkki G.D.U. hakkı kazanabilmek için 4 yıllık lisans koşulunu taşımak gerekliliği şartını atladınız sanırım. En azından Konut Değerleme Uzmanlığını sizin gibi vasfa sahip ön lisans mezunlarına açmamaları ne kadar yazık değilmi?

lanthorn

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 11, 2011, 02:58:41 ÖS »
Sayın Arda06,
4 yıllık şartını bilmekle beraber şuan lisans tamamlamayabilmek için aof den devam etmekteyim. Ancak 3. sınıftayken G.D.U sınavlarına girebilme şansım olduğunadair bilgi edinmiştim. umarım doğru bir bilgidir...

Arda06

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 11, 2011, 04:02:20 ÖS »
Sayın Lanthorn,

Değerleme Uzmanlığı belgesini alabilmek için; lisans düzeyinde öğrenim görmüş olmak, değerleme işi ile en az 3 yıldır fiilen iştigal ediyor olmak ve bu döneme ait düzenlemiş olduğunuz rapor örnekleri talep edilmektedir.
Belgeyi almak için bu şartları sağlamanız gerekliliği açık, ancak şu anda bu şartlardan birisini sağlamıyor olmanız sınavlara giremiyor olmanız anlamına gelmiyor.
Sonuç olarak 4 yıllık lisans koşulunu yada süre şartını henüz sağlamıyor olsanızda sınavlara girme hakkınız var. Kazanmanız halinde "Değerleme Uzman Adayı" statüsünü kazanıp, bu şartları sağlayıncaya kadar bekleme ve sonrasında başvuruda bulunma hakkınız vardır.

lanthorn

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 09, 2011, 01:21:26 ÖS »
Sayın Arda06,
verdiğiniz biligiler için teşekkür ederim.sınavlar hakkında da bilgi sahibi olmak istiyorum . sizde görmüşsünüzdür ağustos da sınav var. bu sınavda 5 dersten mi giriyoruz? ve bu 3 yıl staj için ne zaman başlamak gerekir?