Gönderen Konu: tavsiyeniz lazım  (Okunma sayısı 1791 defa)

kays3rili

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
tavsiyeniz lazım
« : Nisan 02, 2011, 03:46:52 ÖS »
Ben .... gayrimenkül ve danışmanlığı adı altında kurumsal çalışan iso belgeli bir emlak şirketinde işe başladım. Spk sınavlarına girmeyi düşünüyorum fakat bazı şeyler okudum komisyonculuk yapan bir yerde sigortan başlarsa başvuralamıyormuş bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz. Birde bu istede okudugum bir konuda eger isminde gayrimenkül  danışmanlığı geciyorsa bu 3 yıllık şart kosulan tercübe olayından sayılabiliyormus bana bu konuda bilgi verip ne yapmam gerektigi konusunda aydınlatırsanız sevinirim ....

Arda06

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Ynt: tavsiyeniz lazım
« Yanıtla #1 : Mayıs 10, 2011, 04:52:55 ÖS »
3 senelik tecrübe şartıyla aranan çalışılan kurumun gayrimenkul işiyle ilgili alanda faaliyet göstermesi, bu işle ilgili faaliyeti sırasında gayrimenkul değerlemesi işlemlerini gerçekleştiriyor olması, bu faaliyetini kuruluş tüzüğünde belirtmiş olması, bu faaliyet sonrasında bu işleme ilişkin fatura ve benzeri bir belge ile bu işlemin ispatlanabilir olması koşulları aranmaktadır.
Sonuç olarak, bir gayrimenkul danışmanlığı yada emlak komisyonculuğu alanında faaliyet gösteren bir şirkette tecrübe şartını tamamlamanız mümkündür. Ancak bu şirketin kuruluş tüzüğünde değerleme (ekspertizlik) faaliyetinde bulunabileceğine ilişkin bir hüküm olmalı, değerleme raporu düzenlendiği buna ilişkin  kesilmiş bir fatura le ispat edilebilir olmalı, bu şirkette bu süre zarfında sigortalı yada bağkurlu statüsünde olduğunuz ispatlanabilir olmalı ve bu raporu hazırlayan kişi olarak raporda sizin isim ve imzanız bulunmalıdır.