Gönderen Konu: son sınav hakkında  (Okunma sayısı 5978 defa)

kubilay

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
son sınav hakkında
« : Haziran 04, 2008, 01:25:51 ÖS »
Son sınavdaki finans matematiğindeki hatalı soruların çokluğu nasıl bir sonuç doğuracak.Sınav iptal edilirmi? yoksa enaz hasan bal hocanın tespit ettiği gibi 9 soru iptalmi edilir.Asıl önemlisi ise sınavdaki yarattığı pisikolojidir.selamlar....

BEYAZ

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
Ynt: son sınav hakkında
« Yanıtla #1 : Haziran 04, 2008, 11:21:06 ÖS »
Son sınavdaki finans matematiğindeki hatalı soruların çokluğu nasıl bir sonuç doğuracak.Sınav iptal edilirmi? yoksa enaz hasan bal hocanın tespit ettiği gibi 9 soru iptalmi edilir.Asıl önemlisi ise sınavdaki yarattığı pisikolojidir.selamlar....

Hoş geldiniz Kubilay bey,

Sorduğunuz sorular konusunda SPK da kesinleşmiş ve daha önce alınmış emsal bir karar yok. Bu sınav ve itirazların sonucu bir çok açıdan ilklerin sınavı olacak...... hepimiz bekleyip göreceğiz. Ancak bir tek şeyde haklısınız ve size katılıyorum; psikolojiler alt üst oldu. Bunun hesabınıda bizlerden başka kimsenin yapabileceğini zannetmiyorum.
« Son Düzenleme: Haziran 07, 2008, 01:35:29 ÖS Gönderen: BEYAZ »

ilkeryýldýrým

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 05, 2008, 05:49:29 ÖS »
yanlış soruyu 2-3 kere çözdüm, şıklarda bulamadım. atladım... sınav sonunda 20 civarı netim olduğunu düşünüyorum. yanlış sorular benim cevaplayamadığım, attığım ancak şansızlıktan doğru olarak kabul edilmeyecek şıklar.sonuç : 20*2,5=50 puan "başarısız"
doğru seçeneği değişmesi gereken soruyu doğru hesaplamışım. Hasan BAL beyin çözümlerinde (%74.90 B şıkkı) , bu soru ile birlikte 21 doğru .
diyelim yanlış 8 soruyu doğru olarak sorsalardı ve bende 5 ini doğru yapsaydım doğru sayım 26 olurdu ve notumda 26*2,5=65 "başarılı" olurdu.
üst üst 3 kere 58 aldığım finans matematiği dersinde 4. sınavda 8 hatalı soru !
soruların iptal edilmesi , 8*2,5=20 puan üzerine doğrularımızın eklenmesi suretiyle değerlendirme yapılması gerektiğini düşünüyorum.
 32 soru üzerindende değerlendirme yapılabilir. 100/32=3,125 , her soru 3,125 puan
artık finans matematiği sınav stresi yaşamak istemiyorum

hamza

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 06, 2008, 01:15:45 ÖS »

Sn: Kubilay Bey
          Herşeyden önce bu dönem Temel Finans Mat.sınavında çıkan sorularının yanlış olduğu konusundaki  tespitiniz ve  duyarlılığınız için teşekkür ediyorum. s.p.k. nın daha önceki sınavlarına girmişseniz o sınav sorularında da  hataların mevcut olduğunu anımsarsınız. Bu dönem sınav sorularının yayınlaması ile bunun doğruluğu tescillenmiş oldu.
           Ülkemizin sermayesine ve G.menkul piyasasını yönlendiren Başbakanlığa direk bağlı ciddi bir kurulun  çoğunluklu hatalar ile yapılan bir sınavı halen kabul edemiyorum. Umarım s.p.k. kurulu buna bir çözüm getirerek yukarıda bahs ettiğim ciddiyetini muhafaza edecektir. sayglarımla başarılar diliyorum.

ilkeryýldýrým

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 12, 2008, 03:53:52 ÖS »
SPK temel finans matematiği dersinde cevap anahtarını değiştirdi ;
C kitapçığında 16. (A_7) sorunun doğru cevabı B olarak değiştirildi; doğru cevap %74,90

ilkeryýldýrým

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 13, 2008, 01:14:02 ÖÖ »
sınav sonuçları anadolu üniversitesi tarafından açıklandı ; finans matematiğinde hatalı sorular gözönüne alınmış, bende 68 almışım  ::)

realdesigner

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 13, 2008, 09:30:48 ÖÖ »
gmenkul 53
mesl. mev 68
inş. gayr. muh 92
tem. finans 85
ilg. vergi mev 56

ilk defa girdim, 2 dersten sınırda kalmışım, gayrimenkulde iptal edilen soru yok sanırım..
kazanan kazanamayan tüm arkadaşlara başarılar..

ayþe avþar

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 13, 2008, 02:56:40 ÖS »
Selam Arkadaşlar :)
Son sınavda kalan son dersimi de verdim. Artık sertifika almaya hak kazandım.
Kazanamayan arkadaşlara başarılar dilerim.

atakaya

• **
« Yanıtla #8 : Haziran 16, 2008, 10:09:51 ÖÖ »
G.menkul değerleme dersini vererek sertifikayı almaya hak kazandım.bunda bu sitenin katkısı en az % 85 tir.Başta sitenin kurucusu Mehmet Bey olmak üzere, Doğan Bey'e , Süleyman Bey 'e , yardımlarını ve katkılarını esirgemeyen diğer tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Sınavlara devam edecek arkadaşlara da başarılar dilerim.

ayþe avþar

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 16, 2008, 12:17:20 ÖS »
Selam,
Sınavı kazandığımı yazarken heyecandan olsa gerek bu sitenin kurucularına teşekkür etmeyi unuttum. Bu sitenin başarımdaki katkısı gözardı edilemeyecek kadar çoktur. Sınava hazırlanan tanıdıklarıma bu siteyi öneriyorum. Teşekkürler Mehmet Bey...

Bilgen

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Sınav Hakkında
« Yanıtla #10 : Temmuz 05, 2008, 10:58:01 ÖÖ »
Merhabalar,lisan belgesi almaya hak kazandıktan ve istenen evraklar tamamlandıktan ne kadarlık bir süre içinde lisan belgesi verilir.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

BEYAZ

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
Ynt: Sınav Hakkında
« Yanıtla #11 : Temmuz 06, 2008, 10:58:45 ÖS »
Daha önce lisans almış arkadaşlara bakarak 3-5 ay arasında bir sürenin geçtiğini söyleyebiliriz.

infinity

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
Lisans kiralama hk
« Yanıtla #12 : Ağustos 12, 2008, 02:26:11 ÖS »
Herkese merhaba,

Lisansların kiralandığını duydum, acaba bu konuda bilgisi olan var mı? Özellikle başka bir yerde ve başka bir alanda ssk lı çalışılırken kiralanabilir mi?

ılginiz için şimdiden teşekkürler..

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
Sınav Hakkında
« Yanıtla #13 : Ekim 06, 2008, 06:42:54 ÖS »
şimdiye kadar hiç düzeltilmiş,spk nın yanlış kabül ettiği veya yanlış soru olup herkezinkini doğru kabül ettiği soru duyan varmı acaba?

BEYAZ

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
Ynt: Sınav Hakkında
« Yanıtla #14 : Ekim 07, 2008, 01:31:56 ÖS »
Henüz böyle birşey olduğunu kimse ifade etmedi. Ancak ben dahil  SPK 'nın itirazlara çok ciddi yaklaşmadığını ifade etimiştik.